MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ogólnopolskie Wybory Książek w „Mechaniku”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 lutego 2015, 8:18
Aktualizacja: Sobota, 28 lutego 2015, 8:20
Autor: ZST
Fot. ZST
W Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Akcja, której patronuje Minister Edukacji Narodowej ma na celu sprawdzić, co czytają uczniowie i jaki rodzaj literatury ich interesuje. Wyniki wyborów mają być ważnym argumentem podczas dyskusji o kanonie lektur.

W środę (25.02) uczniowie z dziesięciu klas ZST „Mechanik” przez dwie godziny lekcyjne oddawali swój głos na wybrane książki w specjalnie na tę okazję przygotowanej auli, stylizowanej na lokal wyborczy.

Zadaniem „komisji wyborczej”, w skład której wchodziły: Karolina Kulig z kl. IVD i Karina Czarny z kl. III D, było wydawanie kart do głosowania oraz kierowanie głosujących do przygotowanych stanowisk. Każdy uczeń wypisywał na karcie swoje propozycje ciekawych książek, które chciałby zobaczyć w kanonie lektur szkolnych. Głosy uczniów trafiły do opieczętowanej urny wyborczej.

Głosowaniu towarzyszył z aparatem fotograficznym Bartosz Kucner – nauczyciel języka angielskiego oraz szkolny operator kamery Marcin Izydorczyk z klasy IVC. Z zebranego materiału powstanie film, który później zostanie przesłany do redakcji miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Szkoła dzięki temu będzie miała okazję wziąć udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w tym wybranych książek o wartości tysiąca złotych.

Po wyborach odbyło się liczenie głosów. Książki, które najczęściej pojawiały się w głosowaniu to: „Miecz przeznaczenia” A. Sapkowskiego, „Martin Eden” J. Londona, „Harry Potter” J. Rowling, „Buszujący w zbożu” J. Salingera, „Inferno” D. Browna i „Władca pierścieni” Tolkiena.

Wybory połączone były ze szkolnym projektem „Drugie życie książki”, opartej na idei bookcrossingu.
Szkolną akcję Ogólnopolskich Wyborów Książek przygotowali nauczyciele: Danuta Kotowska oraz Mateusz Kaczmarek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tu też świętowali

Być jak Rami Malek

Będzie kręcone!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Xxx 3-03-2015 18:23
Super!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Jubileusze małżeńskie

Zbierali kasztany i żołędzie, by pomóc zwierzakom

Wypadek przy baniakach  

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%