MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Ogólnopolska Noc Profilaktyki – w sobotę w Rynku

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 czerwca 2013, 11:16
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2013, 12:39
Autor: Org
Organizatorem akcji, zaplanowanej na 22. czerwca, jest Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Region Jelenia Góra oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. Akcja ma na celu propagowanie życia bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

W Jeleniej Górze akcja rozpocznie się od godzinie 15.30 przemarszem dzieci, młodzieży i dorosłych z transparentami od kościoła Garnizonowego na Plac Ratuszowy, podczas którego młodzież będzie rozdawać okolicznościowe balony i naklejki.

O godzinie 16.00 przez 60 sekund w całym kraju nastąpi wspólne wybijanie prawą dłonią rytmu serca, a po jego zakończeniu do godziny 21.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbywać się będą tematyczne przedstawienia, koncerty i pokazy, a następnie odbędą się nocne rozmowy o profilaktyce w sali konferencyjnej w budynku Ratusza, które prowadzone będą przez zespół interdyscyplinarny OIK, przedstawicieli Monaruo, przedstawiciele Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze raz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. Rozmowy zakończą się o godzinie 24:00.

W trakcie imprezy przedstawiciele Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień poprowadzą konkursy dotyczące problematyki uzależnień, w których dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody. Chętni będą mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym.

Ponadto do dyspozycji uczestników będzie miasteczko ruchu drogowego oraz będzie można spróbować jazdy w autogoglach. Dla osób, które wezmą udział w zabawach i konkursach przewidziane są ciekawe nagrody oraz 400 biletów, przygotowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze do wykorzystania na dmuchanym zamku, w labiryncie oraz na bugee.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~lll 18-06-2013 11:50
Komenda niech się zajmie ...i, ktorzy od kilku miesiecy nie dają ludziom spokojnie korzystac z knajpek polożonych w Rynku, a odkad można usiąść w ogródkach Ci upatrzyli je sobie jako miejsce chamskich wyścigów. Policja sobie z nimi deliberuje i nic nie robi, a oni permanentnie zaklócaja spokój... Malo tego w bocznych uliczach zdarza im sie atakować młodych chlopakow wychodzących z lokalu ze swoimi dziewczynami...a nawet zaczepiać panie.
~gość bbbb 18-06-2013 11:53
Oczywiście na pomoc alkoholikom zawsze znajdują się pieniądze, Monar, psychoterapia, psychiatria, grupy wsparcia a to choroba z własnego wyboru, na własne życzenie i jeszcze ich zachęcać do leczenia!!! O ludzi z depresją nikt się nie martwi a to jedna z najbardziej śmiertelnych chorób!!! W tym wypadku pozostaje leczeni prywatne, bo na fundusz 15 min. sesji z psychologiem to jakaś drwina i tu jest dopiero obojętność na drugiego człowieka!!! ale nikt o tym nie mówi... i nie uświadamia...
~jacha 18-06-2013 16:58
a pzryjde piwsko wypije popatrze i pójde po następne
~Blądimać 18-06-2013 23:56
Okolicznościowy balon to taki na nocną randkę, a naklejka to plaster antykoncepcyjny.
~aha 19-06-2013 7:48
"Znajdą się pieniądze" bo w każdej sprzedanej butelce alkoholu jest procent pieniedzy, którymi niejako sposnsorujesz tego typu imprezy, o leczeniu i terapii nie wspomnę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

50–lecie parafii w Bolesławcu

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Straty policzone

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1368
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%