MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oficjalnie – Uniwersytet Ekonomiczny wystartował

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 października 2016, 16:40
Aktualizacja: Czwartek, 6 października 2016, 20:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, oficjalnie rozpoczął dzisiaj (5.10) rok akademicki 2016/2017. Uroczystość uświetnił swoim udziałem rektor Uniwersytetu prof. zw. dr hab. Andrzej Kaleta.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 to czas, kiedy władzę w Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze przejęła dziekan dr hab. Elżbieta Sobczak. Po przywitaniu gości, wystąpieniach rektora oraz ustępującego dziekana prof. dra hab. Marka Walesiaka przyszedł czas na immatrykulację nowo przyjętych studentów. Nie zabrakło również wyróżnień i promocji na wyższe stopnie naukowe, a wykład inauguracyjny był dziełem prof. dra hab. Grzegorza Gołembskiego („Miejsce turystyki w gospodarce polskiej”). Ponadto odbył się recital w wykonaniu chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bolesławca.

To jest najważniejsze święto studentów obok zakończenia roku akademickiego, szczególnie dla tych, którzy przychodzą na naszą uczelnię – powiedział Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który przyznał, że tegoroczny nabór był lepszy od poprzedniego. - Studentom życzę, żeby jak najlepiej wykorzystali czas studiów, bo to najlepszy okres w życiu, a wykładowcom dobrych studentów oraz sukcesów dydaktycznych i naukowych – dodał rektor.

Myślę, że jest to dość przyszłościowy kierunek i jeśli będziemy się starać, to będziemy mieć po nim dobrą pracę – powiedziała Sylwia Jasińska, studentka I roku ekonomii, która cieszy się, że będzie mogła pogodzić naukę z treningami i grą w Superlidze piłkarek ręcznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Starczy dla wszystkich miejsc w liceach?  

Co z tym SOR–em?

Poznali wyniki rekrutacji

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ja 6-10-2016 7:31
1. Prośba, by Szef zechciał kupić Państwu Redaktorom porządny aparat fotograficzny; zdjęcia urągają zasadom dziennikarstwa. 2. W tym świecie Matrixu Jeleniogórskiego, jedynie mlodzież, wstępująca na studia, wydaje się prawdziwa. 3. Państwo wykładowcy, pracownicy naukowi, jak zwykle, zaniedbani. 4. Politycy, działacze, et cetera, zasiedli wg współpracy, poparcia, nieformalnych grup; można ich wyłowić, jak ryby z kałuży. 5. Pan Prezydent sam, jak, nie przymierzając, kiedyś Wałęsa na wielkich schodach do Papieża.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Większość uczniów dostała się do szkół

Wystartował „Art–Skwer”

Do parku narodowego z psami czy bez?

37. MFTU rozpoczęty!

Temat CUW–ów w oświacie powraca  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
672
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%