MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Ofiara corhydronu

Wiadomości: Polska
Piątek, 22 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2007, 6:47
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Bernarda S. zabiła skolina w opakowaniu corhydronu.

Doniósł o tym Dziennik w piątkowym wydaniu. Ta opinia biegłych oznacza przełom w śledztwie w sprawie feralnych ampułek, w których w jeleniogórskim przedsiębiorstwie zamieniono zawartość z preparatu dla alergików na substancję zwiotczającą mięśnie. Teraz prokuratura będzie musiała postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym za produkcję leków w Jelfie.

– Działanie skoliny jest tak charakterystyczne, że nie mamy wątpliwości, że to właśnie ta substancja była przyczyną śmierci Bernarda – mówi prof. Marian Wielosz, kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Akademii Medycznej w Lublinie.

Ile osób w Polsce zabił wadliwy corhydron 250? – Tego nigdy się nie dowiemy – odpowiada prokurator Andrzej Kuźmicz z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W całym kraju prokuratury wszczęły około 600 postępowań związanych z corhydronem. Śledztwo jest prowadzone równolegle przez prokuratury w Lublinie oraz w Jeleniej Górze.

Ani Jelfa, ani Ministerstwo Zdrowia nie chciały w czwartek komentować doniesień na temat potwierdzonej przez biegłych pierwszej ofiary śmiertelnej corhydronu 250. Nie wiadomo, czy Jelfa wypłaci odszkodowanie rodzinie Bernarda S.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przygoda w górach  

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Patryk 22-06-2007 7:19
Jak ich pozwą to spokojnie będą musieli wypłacić odszkodowanie. Tylko pewnie będzie tak jak zawsze w takich sytuacjach, gdy udziałowcem jest skarb państwa. Sądy wtedy znacząco zaniżają odszkodowania, bo przecież wysokie odszkodowanie będzie się odbijać na finansach państwa, które sądownictwo także utrzymuje...
~szary 22-06-2007 8:13
podobno takich osób jest 25, teraz wiecie dlaczego Prezes nie ujawinił raportu mimo obietnic? a poza tym to prywatna firma i może wreszcie ktoś dostanie czape
~cdrw 22-06-2007 9:22
sąd wymierzając odszkodowanie bierze pod uwagę stan posiadania powoda czyli jeśli osoba poszkodowana jest uboga to dostanie niewielkie a zamożna większe.
~piotrek 22-06-2007 18:04
A co z ludźmi, którym policja odebrała fiolki corhydronu? Ani nie dostali za nie zwrotu pieniędzy, ani nikt nikt nie potrafi im powiedzieć, co dalej.
~Łowca byków do łowców skór :–) 22-06-2007 22:53
Ta zamiana leku odbyła się na zlecenie łódzkich medyków z pogotowia. Tym sposobem chcieli legalnie i bezkarnie wstrzykiwać pacjentom lek zwitczający mięśnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Droga rowerowa w budowie

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%