MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odznaczenia dla walczących przeciwko wykluczeniu niepełnosprawnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 25 lutego 2012, 8:39
Aktualizacja: 15:13
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Podczas wczorajszego XVIII Zjazdu Delegatów Oddziału Terenowego Towarzystwa Walki z Kalectwem, który odbył się w piątek w Hotelu Cieplice, wicewojewoda Ewa Mańkowska wręczyła Krzyże Zasługi działaczom organizacji. Wybrano również nowe władze.

Zjazd był okazją podsumowania minionej czteroletniej kadencji. Prezesem Oddziału Terenowego PTWK został ponownie Leszek Karbowski, pierwszym wiceprezesem Lucyna Szpak, drugim wiceprezesem Halina Kapuścińska, sekretarzem Jadwiga Straub, skarbnikiem Grażyna Kozłowska, a członkami zarządu są Joanna Kananowicz i Michał Droń.W skład Komisji Rewizyjnej weszli Elżbieta Bielecka, jako przewodnicząca, Elżbieta Ryglewska wiceprzewodnicząca i Anna Tarasiewicz.

Wiele zasłużonych osób zostało uhonorowanych dyplomami i odznaczeniem branżowymi, czyli medalami pamiątkowymi PTWK oraz państwowymi medalami przyznanymi przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Wicewojewoda Ewa Mańkowska wręczyła Brązowe Krzyże Zasługi Joannie Kananowicz, Teresie Neumann, Małgorzacie Wągrowskiej-Pietrzyk. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali Grażyna Kozłowska i Anna Tarasiewicz. Złote Krzyże Zasługi przyznano Elżbiecie Bieleckiej i Halinie Kapuścińskiej.

- Prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej, w którym uczestniczy 20 osób. Kolejny warsztat dla 30 osób chcemy otworzyć w Kowarach dla. Organizujemy konferencje międzynarodowe i miejscowe w Jeleniej Górze. Urządzamy wystawy plastyczne, imprezy integracyjne w postaci wieczorków poetyckich, czy biesiad, a także wydajemy broszury informacyjne dla osób niepełnosprawnych – powiedział Leszek Karbowski, prezes Zarządu Oddziału Terenowego PTWK.

- Niestety niepełnosprawność w społeczeństwie nadal postrzegana jest jako problem medyczny związany z pomocą społeczną i działalnością charytatywną, mimo podnoszenia świadomości na ten temat. Ważne jest więc wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych na rynku pracy i w życiu społecznym oraz likwidowanie barier – dodał Leszek Karbowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą opłaty za billboardy

Remiza jak nowa

Studium na początek

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~jeloneczek 25-02-2012 9:11
Leszek !!!!!! Gratulujemy zyczac dalszej wytrwalosci i sukcesow w tym co robisz.Pozdrawiamy Zarzad Oddziału Terenowego PTWK.
~znam ludzi 25-02-2012 10:30
Przekręcenie nazwiska to błąd nie do wybaczenia, a w tym artykule zdarzyło się to kilka razy. Bardzo proszę o sprostowanie. Ludzie pracują społecznie i ofiarnie i choćby dlatego zasługują na szacunek. Trzy nazwiska i jedno imię - do poprawki. Droga Agrafko postaraj się naprawić nietakt.
~R.Kiełek 25-02-2012 17:20
Dla takich organizacji należy się wielki szacunek....
~niepełnospra 25-02-2012 18:57
Wszystko to ładnie, tylko terapia zaje ciowa to może nie wszystko Dlaczego osoby niepełnosprawne nie mające renty, tylko grupę inwalidzką, niemogą znależćpracy, a jedyna oferowana to praca sprzątaczki. A ci , którzy mają wyższe kwalifikacje? Podobno urzędy wolą zapłacić karę i nie ogłaszać naboru takiego kandydata. Można się domyślać, dlaczego i tu właśnie byłaby realna pomoc takiej organizacji, bo funkcjonowanie człowieka mającego pracę nie da się porównać z malowaniem obrazków.
~rehabilitant 25-02-2012 19:11
Osobiście od ponad 20 lat pracuję (jak i wiele innych osób w regionie )w ramach rehabilitacji ambulatoryjnej na rzecz osób niepełnosprawnych ...nikt nigdy nas nie dostrzegł ... szacun dla dla osób pomagających realnie (bez odznaczeń i medali) niepełnosprawnym...
~ 25-02-2012 19:51
a ich dzieci i wnuki juz sie zabawiaja w polityke patrz mlodziezowka radnych zbieznosc nazwisk ????
~888 25-02-2012 20:00
Gdzie są te organizacje gdy przeprojektowuje się i remontuje drogi w Jeleniej Górze?! 100% chodników przy wyremontowanych drogach w Sobieszowie nie pozwala na poruszanie się wózkiem inwalidzkim. Szykuję niespodziankę dla władz miasta :) UE nakaże oddać każdą złotówkę wydają na te remonty :) Będziecie cienko piszczeć bo sprawa jest już w komisji.
~kulawy 25-02-2012 20:21
do rehabilitanta: Za swoją pracę otrzymujesz wynagrodzenie, podczas gdy wyróżnione osoby robią to zupełnie społecznie, czyli absolutnie za darmo i jedyną formą zapłaty za ich działalność jest właśnie taka forma podziękowania. Pozdrawiam, a wyróżnionym gratuluję.
~? 25-02-2012 21:19
No pewnie ,że warto,bo na plecach niepełnosprawnych można dorobic się pieniędzy, a jak nie to awansów i wpływów,które i tak do pieniędzy prowadzą.Czy ~ myśli o asystence Senatora Piniora,córce radnej Grażyny Relis?
~ojoj 25-02-2012 21:59
A ten zjazd to był XVIII czy VIII? A odznaczeni to społecznicy czy płatni etatowcy?
~ 27-02-2012 8:59
to jest tak jak z ochroną środowiska zakłady płacą kary za trucie a nie inwestują bo jest taniej
~ 27-02-2012 20:44
Zjazd był VIII - oj, Agrafko nie dostaniesz premii za tyle błędów.
~katrin 6-04-2015 0:22
Imprezy, odznaczenia a odznaczona Joanna K..., o podopiecznych mówi "Gumisie", to chyba, co udaje i mówi oficjalnie ni jak ma się do jej prawdziwego odczuwania i zaangażowania tej pani. Pomijając fakt, że wyjątkowo źle mówi o swoich szefach. Pewnie podkopując ich autorytet i kompetencje ma ochotę na zajęcie ich miejsca. Więcej, to ją dyskwalifikuje i stawia w bardzo złym świetle. Wiele razy z nią rozmawiałam i jestem wstrząśnięta tym, że może pracować z osobami na których nie zostawiła suchej nitki. Ohyda!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Spotkanie z historią

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Udany Piknik Strzelecki

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
114
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%