MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Odyseja” na finiszu. Premiera spektaklu już w piątek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 lipca 2011, 17:27
Aktualizacja: 17:30
Autor: Petr
Fot. Petr
W Sali Widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze trwają przygotowania do spektaklu podsumowującego Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja” 2011. Już w najbliższy piątek, 29 lipca ostateczny efekt tegorocznej edycji projektu przedstawi młodzież z Polski i Niemiec.

Ideą Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych „Odyseja” jest podtrzymywanie i promocja tradycji narodowych Polski i Niemiec, a także wzmacnianie świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. Projekt ten służy przełamywaniu barier i stereotypów, jak również tworzeniu płaszczyzny porozumienia między młodymi ludźmi z dwóch kulturowo odmiennych państw – ich wzajemnej integracji poprzez doświadczenia sceniczne.

– Zwieńczeniem tegorocznej edycji międzynarodowych warsztatów „Odyseja” będzie gotowy spektakl, który zostanie włączony w repertuar Teatru Odnalezionego. Już w najbliższy piątek, 29 lipca widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w interaktywnej sztuce z udziałem młodych ludzi; sztuce, w której po raz pierwszy zastosowaliśmy pewne techniki i rozwiązania. Jakie? O tym przekonacie się podczas premiery – mówi Łukasz Duda, animator kultury, pracownik JCK i reżyser spektaklu.

Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja” to przedsięwzięcie organizowane przez JCK w Jeleniej Górze, Miasto Jelenia Góra, Socjokulturalne Centrum Kultury Steinhaus Bautzen i Teatr Odnaleziony w ramach projektu „Od fundamentów po szczyty”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tu też świętowali

Radni KO przeciw kupcom?

Kontakty w BWA

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 27-07-2011 19:12
Gdzie ta młodzież niemiecka i przełamywanie barier ?
~jelgór 27-07-2011 19:47
zeszłoroczna odyseja była bardzo ciekawa, czy nowa będzie podobna?
~M.Sz. 27-07-2011 21:07
Moi Piękni:) "Piękna Ona, Piękny On ":)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Efekty zmian klimatycznych  

Świętują Niepodległość

Jubileusze małżeńskie

Stoi kolej na Kopę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%