MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Odwołali zimowiska w Przesiece dla dzieci rolników

Wiadomości: Region
Czwartek, 6 lutego 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Mea
Fot. Mea
– Musieliśmy odwołać dwa turnusy wypoczynkowe dla ok. 200 dzieci rolników, bo nie otrzymaliśmy dofinansowania z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników – alarmuje Marian Zagórny, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej "Solidarni". – FSUSR nie składał żadnych gwarancji dofinansowania tego wypoczynku – poinformował Jacek Bachański, dyrektor biura zarządu FSUSR.

ZZRR „Solidarni” od dawna organizuje wypoczynek dla dzieci rolników z rodzin ubogich i wielodzietnych. Obecnie w Domu Wypoczynkowym „Warszawianka” w Przesiece jest 46 dzieci z Warmii i Mazur, do których pobytu Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "Solidarni", będzie musiał dopłacić ok. 35 tys. zł. Odwołane zostały dwa kolejne turnusy, na których miało wypoczywać ok. 200 dzieci z Wielkopolski, Kujaw i Pomorza oraz z Dolnego Śląska i województwa opolskiego.

- Rozmawiałem z członkiem zarządu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, który zapewnił mnie, że w tym roku również otrzymamy wsparcie finansowe do wypoczynku ponad 250 dzieci, czyli ok. 170 tys. zł. Co roku od siedmiu lat składamy oferty, jak inne organizacje i co roku na pierwszym etapie otrzymujemy decyzję odmowną. Jednak zawsze po odwołaniu dotacja była przyznawana. Gdybym nie miał zapewnienia ustnego od członka zarządu, nie organizowałbym kolejnego turnusu wypoczynkowego dla dzieci rolników – zapewniał Marian Zagórny.

- Teraz muszę odbierać telefony od zdenerwowanych rodziców dzieci, którzy oczywiście mają słuszne pretensje. Mimo, że kolejne turnusy nie odbędą się i tak musimy ponieść koszty rezerwacji ośrodka – dodał.

Dzieci, które nie po raz pierwszy wypoczywają w Przesiece są zawiedzione, że ich kolegom odwołano zimowiska i oni sami prawdopodobnie za rok już tu nie przyjadą.
- Zimowisko jest super. Na początku był śnieg, więc zdążyliśmy pojeździć na nartach, a teraz jest słoneczna pogoda i nadal świetnie się bawimy. Szkoda, że są problemy z kolejnymi turnusami – powiedział Dominik spod Olsztyna, uczestniczka zimowiska.

Jacek Bachański, dyrektor biura zarządu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników poinformował, że „zarząd FSUSR nie składał żadnych gwarancji dofinansowania wypoczynku organizowanego przez związek kierowany przez Mariana Zagórnego. Wyłącznym warunkiem otrzymania dofinansowania jest spełnienie kryteriów przez podmiot wnioskujący. FSUSR w żaden sposób nie wpływał na swobodę Mariana Zagórnego w zakresie organizowania zimowisk. Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej ,,Solidarni" uzyskał negatywną ocenę Komisji Konkursowej ze względu na liczne nieprawidłowości, brak prawidłowego rozliczenia udzielonego wsparcia w latach ubiegłych, zastrzeżenia Urzędu Kontroli Skarbowej dotyczące prowadzonej przez związek działalności. FSUSR pismem z dnia 16.12.2013 poinformował Mariana Zagórnego, że w wyniku przeprowadzonego konkursu, oferta Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej ,,Solidarni" i Fundacji ,,Jesteśmy Solidarni" została rozpatrzona negatywnie. 31 grudnia 2013 r. Marian Zagórny został również poinformowany o decyzji dotyczącej ponownego rozpatrzenia oferty konkursowej. Ze względu na dobro dzieci, FSUSR pismami z dnia 23.01.2014 r., 24.01,ż014 r., oraz 27 .01. 2014 r. zwrócił się z prośbą do Mariana Zagórnego o przekazanie do Biura Zarządu FSUSR listy dzieci zakwalifikowanych na zimowiska, chcąc w ten sposób zapewnić wypoczynek dzieciom w ramach limitu przyznanego innym organizacjom. Pan Marian Zagórny odmówił przekazania do FSUSR list dzieci”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ścieki w sieci

Czytelniczka: drogo i brudno

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 6-02-2014 9:25
Dorośli zle wykonują co do nich należy, a dzieciaki cierpią...
~Rico 6-02-2014 9:40
Za to ''polskie pony'' mają kasę na wyjazdy do kurortów szwajcarskich,francuskich,Süd Tirol itp. Panowie ,życzę Wam dobrego samopoczucia ??????????????//
~ 6-02-2014 10:24
to chyba dobrze, bo polscy rolnicy i ich rodziny stanowią jedną z najzamożniejszych grup społecznych w Europie
~jakitaki 6-02-2014 10:26
Panie Marianie, chyba czas najwyższy zatrudnić jakiegoś dobrego księgowego, coby prawidłowo dokumentację finansową zaczął prowadzić. Sprawozdania z działalności dla wszelkich organizacji rządowych czy pozarządowych oraz przejrzystość działania, to podstawa. Warto o tym pomyśleć.
~ 6-02-2014 10:38
Dzieci rolników to niech nie narzekajom. Całe dnie spędzajom na świeżym powietrzu pomagając przy pracach rolnych rodzicom. Do szkoły maja przeważnie kawałek drogi więc kolejny ruch majom. Gorzej maja miastowe co tylko całe życie przed kompami siedzom i na jakieś pokraki wyrastajom.
~ 6-02-2014 10:42
Fakt ,wiejskie dzieci piją mleko prosto od krowy ,jedzą swojskie jadło ,taplają się w krowich plackach ...nie to co miastowe..tylko komp,fejs mp3
~ 6-02-2014 11:09
I wiejskie dzieci mają kurze jaja..... a miejskie takie biedronkowe......
~Rico 6-02-2014 11:15
No i wiejskie dzieci maja mleko od krowy krasuli , a miejskie cieniutkie z kartonika od Milki !
~ 6-02-2014 11:18
Dobrze prawisz (78.10.*.*) Rolnicze dzieci nie powinny wogole jeździć na ferie czy wakacje i miejsce miastowym zajmować. Łone całe życie som na feriach.
~słownik 6-02-2014 14:51
"Szkoda, że są problemy z kolejnymi turnusami – powiedział Dominik spod Olsztyna, uczestniczka zimowiska."
~ 6-02-2014 15:27
Smutne
~ 6-02-2014 16:33
Panie Zagórny na tory ale co tu teraz wysypać ? trzeba się było zastosować do wymogów o których mówi dyr. Jacek Bochański, księgowość niestety ale musi być przejrzysta !!!
~ 6-02-2014 19:00
Lepiej dawac miliony zlotych czarnej cholocie na budowe ich swiatyn niz na biedne dzieci a co tam niedługo bedzie szczaw to dzieciaki najedza sie jak mowil poseł PO niesiolowski
~adus132 6-02-2014 20:12
z... to powinnien siedziec w pierdlu za jaego wyskoki z dawnych lat a cała reszta chołoty z po i pis... niech sie nie udziela
~rymcajs 6-02-2014 20:20
Pan Marian to wyglada na foto jak prawdziwy rolnik z wieskiego koła spod sklepu....
~X 6-02-2014 21:38
No cóż widać nie chodziło tak naprawdę o dobro dzieci. Dzieciom to obojętne kto jest organizatorem ważne by dotrzymano obietnicy! TE ROZGRYWKI PRZEPYCHANKI CZY TEŻ NIEDOSKONAŁOŚCI O JAKICH POWYŻEJ NIE POWINNY WPŁYNĄĆ NA WYJAZD DZIECI.
~AdekC 6-02-2014 22:05
Dalej jedyną atrakcją Przesieki pozostaje klubokawiarnia u Misia. Smutne ale prawdziwe
~FORD 6-02-2014 22:10
Do adus132 jesteś chyba starym komunistą że wypisujesz takie brednie jesteś mało rozgarnięty. To jest człowiek który coś chce zrobić a taki nierób jak ty tylko potrafi krytykować ,zrób coś i wtedy krytykuj .
~towojtek 6-02-2014 22:16
polecam klub trojkat w przesiece, oryginalna atmosfera
~mamy cię 7-02-2014 9:57
Czy to ten sam Zagórny co wysypywał zboże, niszczył dobytek wspólny nasz, a na swoim podwórzu chwasty przerosły wszystkie maszyny rolnicze i dopiero po ich skoszeniu było widać, że to obejście rolnika? No to gratuluję wam opiekuna, biedne dzieci rolników. Zobaczycie ferie jak świnia swój ogon. Jak się soliterność weźmie za te sprawy, to można owsików gigantów dostać.
~ALEK 7-02-2014 19:57
Wy wszyscy co piszecie to piszecie bzdury nie znacie człowieka osobiście a takimi słowami tak go szkalujecie Ja znam całą prawdę o tych wypoczynkach Po pierwsze nie chodzi tu o rozlioczenia finansowe tylko z winy oddz.terenowych KRUS z całej Polski które wydawały błędne zaświadczenia dla rodziców.PO drugie u Pana Zagórnego dzieci miały bardzo bogaty program wypoczynku a odpłatność rodziców tych co było stać to 150 zł a praweie połowa tych biednych jechała za darmo.A inne Związki i organizacje pobierały od wszystkich dzieci od 450-600 zł i bardzo słaby program KO oczywiście te organizacje ściśle powiązane z PSL bo oni tam rządzą.A Pan Zagórny za wysoko im podniósł poprzeczkę i im to wytyka i mdla tego nie dają nu dofinansowania i chcą go zniszczyć.Jak go znam to on się nie da.
~ALEK 7-02-2014 20:12
Jeszcze dokończę swe myśli nie szkalujcie tego bardzo wartościowego i oddanego człowieka dla ludzi każdy jak by miał tyle chorób i takie iinwalidctwo to położył by się w łóżku i oczekiwał by nim się ktoś opiekował .A ten człowiek ile daje z siebie dla innych nie za pieniądze chce komuś pomóc i pomaga dzieciom z całej Polski Jak coś będziecie mieli coś napisać to zastanówcie głęboko się bo obżycić kogoś błotem to nie sztuka błoto opadnie a ślady po błopcie zostają i tak robicie krzywdę tym co chcą coś zrobić
~franki 7-02-2014 20:24
masz rację Alek. Ten dupek z nikiem "mamy cię" to zwykły nierób i oszust. Dobrze wie że Marian poświęcił swoją wolność i zdrowie za czasów komuny, że blokował w latach 90 tych skażone zboże przemycane przez notabli z PSL i że od wielu lat pomaga biednym dzieciakom. Mam nadzieję, że takimi b...kami Marian się nie przejmuje.
~ 7-02-2014 23:28
Franki ty jesteś chory idż do dobrego specjalisty !!
~ 8-02-2014 20:17
Po czsie czytam te wpisy i nie mogę się nadziwić jaka jest złośliwość ludzi i obłuda Jestem mieszkańcem Rybnicy od kilkunastu lat i gdy Pan Marian prowadził gospodarstwo to nigdy nie było u niego żeby jakieś maszyny stały w pokrzywach choć miał ich dużo .Wszystko stało ZAKONSERWOWANE W RZĘDZIE JAK POD SZNURKIEM
~miesz 2 Ryb 8-02-2014 20:30
To prawda że u Pana Zagórnego w gospodarstwie był ład i porządek miał dużo maszyn ciągników Ale nikt nie wie ile ten człowiek poza zdrowiem walką z komuną i obecnymi Rządami stracił Właśnie nie ma tych maszyn nawet w pokrzywach jak ktoś pisał bo to nie prawda tylko kilka lat temu za walkę o Polskę i polskich rolników sądy mu wszystko pozabierali. Czy ktoś to doceni Pan Zagórny mimo tego się nie skarży że stracił cały dorobek swego życia za innych i że jak choruje to musi płacić kolosalne pieniądze bo został pozbawiony wszelkich praw. Zastanówcie się co wy wygadujecie Wstyd mi jest za was że mieszkacie w okolicy a tak szkalujecie człowieka którego drugiego w Polsce nie ma On ma szacunek w całym Świecie i Europie a we własnym Kraju pogardę
~iiiii 15-02-2014 13:49
moi drodzy dzieci z Warmii i Mazur dzięki panu Zagórnemu mogły zobaczyć góry, niektóre pewnie pierwszy i ostatni raz byli w Przesiece. Chylę nisko głowę i ogromnie dziękuję panu Marianowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Rzeźby dla Kowar

Remont drogi wojewódzkiej

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Trwają porządki w Mysłakowicach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
928
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%