MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Odwodnią Park Zdrojowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 maja 2015, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2015, 8:38
Autor: Angela
Fot. Paulina Drżał
Do 22 maja br. zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty na wykonanie odwodnienia Parku Zdrojowego w Cieplicach. – Jest to drugi etap prac, będący następstwem przebudowy i rewitalizacji tego Parku – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze. – Wykonane już roboty ujawniły, że w trzech obszarach przepuszczalność gruntu jest na tyle niewielka, że potrzebne są dodatkowe instalacje, zapobiegające powstawaniu zastoin po szczególnie ulewnych lub długotrwałych deszczach – dodaje.

Chodzi o odwodnienie obszarów w Parku Zdrojowym w ramach usuwania wad (etap I). Przedmiotem zamówienia będą prace polegające na wykonaniu odwodnienia obszaru oznaczonego jako nr 6 w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze wraz z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej w ulicy Cervi.

- Zadanie zostanie wykonane w ramach gwarancji i z pieniędzy wykonawcy głównego zabezpieczonych na koncie depozytowym - informuje wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika. - Wykonawca główny został bowiem trzykrotnie wezwany przez Miasto do usunięcia usterek, ale nie wywiązał się z zadania. Obecnie wybrany zostanie wykonawca zastępczy, ale koszty usunięcia wad poniesie główny wykonawca - dodaje M. Dzika.

Zdaniem radnych Komisji Rewizyjnej byłej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, którzy w minionym roku przeprowadzili kontrolę rewitalizacji Parku Zdrojowego, zalania parku to skutek zniszczenia starego drenażu parku i niewybudowaniu nowego, a także niesprawnej kanalizacji deszczowej.

Termin zakończenia planowanych prac to sierpień 2015r.

Ogłoszenia

Czytaj również

W cieniu wygasłych wulkanów

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (68) Dodaj komentarz

~ 14-05-2015 7:44
Że co proszę? To powinno być zrobione w ramach gwarancji, to co teraz wymyślili sobie włodarze, to jeden wielki wałek. Banda złodziei i nic więcej.
~To nie śmieszne 14-05-2015 7:47
"zainteresowane firmy mogą składać swoje na wykonanie na odwodnienie Parku " Czy to ktoś sprawdza co pisze przed opublikowaniem.Która to kolejna wpadka Angeli. Na pewno zaraz to usunie , razem z moim komentarzem
~ 14-05-2015 8:24
"Chodzi o odwodnienie obszarów w Parku Zdrojowym w ramach usuwania wad (etap I)." To le tych etapów bedzie? Usuwanie wad rewitalizacji parku powinno odbyć się w ramach gwarancji. Ktoś powinien odpowiadać za źle przeprowadzone prace.
~Urzednik_cebulak 14-05-2015 8:32
Cudzymi pieniądzorami to ja lubię szastać jak to fajnie tak rozdawać na prawo i lewo to uczucie że mogę robić bezsensowne decyzje a i tak nikt nic nie może mi zrobić napawa mnie dumą i rozkoszą. Mam nadzieje że tak będzie zawsze ! Nic się nie stało jest kasa to zawsze można poprawiać i to w nie skończoność! Klękajcie narody i dawajcie kasę żebym mógł sobie trochę porządzić!
~bm 14-05-2015 8:33
a może by tak jeszcze zając się dbałością o trawniki, rabaty, itp? czy ktoś to pielęgnuje?! a może tylko bierze kasę nie robiąc nic? skandal taka wizytówka uzdrowiska
~anonim777 14-05-2015 8:40
Kiedy nastąpi "odwodnienie "UN z nieudacznikow ? Jednak Duda musi dojść do władzy aby ten beton skruszyć....Tyle lat źle wydawanych pieniędzy,a tak krytykowaliście R.Prystroma .
~pytanie 14-05-2015 8:49
a kiedy nastąpi odwodnienie wydziału inwestycji z ... któzy nie zrobili ani jednej inwestycji dobrze??? komu ten wydzial podlega i czy Zawila w ogole panuje nad tym co tam sie wyprawia???
~hahahhhaha 14-05-2015 8:56
ale wałek hahahha .!!!!
~eco 14-05-2015 8:58
Ta sytuacja zakrawa na dywersję i sabotaż. Każdy, kto chociaż raz widział teren "rewitalizacji" podczas prowadzonych "prac" mógł zauważyć wszędzie walające się elementy poniemieckiego drenażu. Koparki i bezmózgi wyrywały go z ziemi bez opamiętania. Widzieli to wszyscy, poza : Inwestorem, Inżynierem Kontraktu, Inspektorem Nadzoru, Projektantem, Komisją Odbiorczą, Prezydentem, Radą Cieplic ... Brakuje słów. Prawidłowe wykonanie drenażu oznacza rozkopanie i rozrycie całej powierzchni Parku. Trawników, ścieżek, klombów. Inaczej tego zrobić się nie da. Prawidłowe zdrenowanie i odwodnienie terenu Parku powinno być pierwszą i najważniejszą częścią 'rewitalizacji", podlegającą szczególnej kontroli jakości wykonania. Kwiatki można dosadzić, ławki poprzestawiać, trawę dosiać - zawsze.
~zaboberek 14-05-2015 9:01
"mogą składać swoje na wykonanie na odwodnienie ". Co za piękna składnia zdania,bardzo typowa dla tej redakcji.Trzeba nie mieć elementarnego poczucia gramatyki polskiej aby coś takiego puścić do druku.
~anonim777 14-05-2015 9:01
Powinno być UM .
~oko 14-05-2015 9:02
kasa w bloto a polacy gloduja ... pewnie niemcoki kazali bo to ich ......pozatym jak zamykaja ten park na noc to niech wylacza lampy .... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lub zamontuja panele sloneczne .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kasa powinna isc na remonty ..... budynkow....proste ...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ewek 14-05-2015 9:12
Brakuje jeszcze na kogo wlasciciele firm powinni glosowac zeby wygrac przetarg
~Obserwer 14-05-2015 9:16
Pan Wiklik.mysli ze jestesmy idiotami ,to ze tam stoji woda i że to drugi etap robót .Geniusze z rady miasta wywalili w bloto 15mln zł.Takich skopanych nie przemyślanych lub nie dokonczonych inwestycji to Jelenia Góra słynie. Krotko wzrocznosc ,brak profesjonalnego podejcia razi na każdym kroku.
~eco 14-05-2015 9:24
Pan Cezary Wiklik "pudruje" objawy ciężkiej choroby wenerycznej nazywając kryminalne zaniedbanie władz Miasta "Drugim Etapem". Dlaczego śpi Prokuratura? Przecież "wałek" na ponad 15 mln. zł. miał początek już w fazie wyłaniania wykonawcy tego przekrętu nazwanego "Rewitalizacją Parku Zdrojowego"? Czy będzie tak samo, jak z "naprawą" "wodotrysku" wykonawstwa tej samej firmy "ANTI"? Czy drenaż zostanie wykonany za "kwotę gwarancyjną" i podatnicy nie poniosą tego kosztów?
~/-/ 14-05-2015 9:28
Panie Prezydencie, czy w Urzędzie zatrudnia Pan osobę kompetentną w sprawach inwestycji? Przecież wszystkie inwestycje są żle wykonane. Fontanna za 1 milion zł, co z tego że poszła z pieniędzy gwarancyjnych wykonawcy, czy Urząd nie powinien wystąpić do sądu o kary za złe wykonanie prac? Park czy ktoś z Urzędu kontrolował wykonywanie prac? czy Inspektor nadzoru nie powinien ponieść konsekwencji? Czy Urzędnik z Pana Urzędu w ogóle przegląda sporządzone projekty ? przecież projektanci biorą ogromną kasę, a najczęściej nie znają tego terenu, po to są Pana Urzędnicy aby przed rozpisaniem przetargu na wykonawstwo dokładnie przejrzeli projekt. Czy Pan wyciąga z ich nieudacznictwa jakieś konsekwencje czy jeszcze ich nagradza.
~!@#$%^%$ 14-05-2015 9:28
Niemcoki kazali? Co ty bredzisz, a niemcoki myśleć nie pozwalają?? U mojej babki niemcoki podczas okupacji zrobili drenaże, meliorację i odwodnili teren, za PRL-u tez w miarę dbano o rowy a teraz??? Tragedia....zalewa wieś po każdym większym deszczu!
~anonim777 14-05-2015 9:31
Tak siędzieje jak państwem rządzi mgr. historyk a i miastem nauczyciel historii. Jest to trochę dziwne ze na uwagi skierowane do prokuratora on uchyla odpowiedzi.
~Error 14-05-2015 9:33
Ciekawy jestem kto i na jakiej zasadzie rozliczył ten bubel jako dotacje unijną?
~ 14-05-2015 9:47
Pogonić to warcholstwo z ratusza,tego zawiłe,i jego kolesiów
~Le1Kiepury 14-05-2015 9:49
Cha czyli teraz to znow rozkopia... Co za burdel. Pociagnac do odpowiedzialnosci. Wyborcy POPISU zal mi was to przez was w polsce jest burdel.
~Anonim2 14-05-2015 9:55
Fontanna (ta za 1 mln) sika, jakoś niemrawo i bez oświetlenia - po kolejnej rewitalizacji, zatem i z tym odwodnieniem zapewne będzie podobnie. Za komuny, takie postępowanie nazywano sabotażem i odpowiedzialni trzęśli portkami przed "karzącą ręką sprawiedliwości społecznej" - czytaj Partią, dzisiaj ... właśnie widać!
~18sqandal 14-05-2015 9:56
....... nie jestem fachowcem w tej branży ale wydaje mi się ze pierwsze co to zrobić drenaż parku , odpowiednie odwodnienie a póżniej brać się za dalsze roboty , chodniki , nasadzenia i co tam jeszcze potrzebne . A tu zaczęto os dupy strony
~ło panie Mietku 14-05-2015 10:06
ale się panu upiekło panie Mieczysławie ....
~eco 14-05-2015 10:09
Szacunkowy koszt rewitalizacji Parku wynosił ponad 14 mln. zł. "ANTI" wygrała przetarg oferując cenę niespełna 9.5 mln zł. Ponad 336 tys.zł. wziął Inżynier Kontraktu za nadzór.17 października Miasto oglosiło zwycięzcę przetargu na "Uatrakcyjnienie turystyczne Uzdrowiska Cieplice poprzez rewitalizację parków zdrojowych - I etap Rewitalizacja Parku Zdrojowego - Inżynier Kontraktu, roboty uzupełniające polegające na sprawowaniu nadzoru nad robotami branży budowlanej oraz wykonaniem drenażu i ka...lizacji deszczowej." *** Tak więc już w 2011 roku drenaż i ka...lizacja deszczowa były przedmiotem przetargu i nadzoru. Prac nie wykonano, kasę za wykonanie i nadzór - wzięto. Kropka. Co na to Pan Wiklik?
~kola 14-05-2015 10:28
pan Wiklik sprzedaje pocztówki w tramwaju obok urzędu żeby miał blisko chodzić do pracy na kilka zleceń lub etatów taki on zdolny i pracowity nieźle mu się żyje na plecach Zawiły a ma tylko jedno zadanie lukrować wszystkie zwałki jakie w poprzzedniej kadencji robił wydział inwestycji sprawdźcie kto był wtedy naczelnikiem i komu ten burdel podlegał a macie winnych tych wszystkich knotów
~eco 14-05-2015 10:43
Kronika Projektu jest praktycznie niedostępna na stronie internetowej Miasta. A powinna być. Jest zrozumiałe, że Miasto nie ma się czym chwalić. Jednak Mieszkańcy powinni mieć prawo do wglądu w przebieg tego "historycznego" wydarzenia i samodzielnej oceny przebiegu jego realizacji. Miasto się wstydzi. I ma czego. Poza wstydem jest jeszcze odpowiedzialność prawna i finansowa.
~eco 14-05-2015 10:54
Się rozpisałem, bo mnie krew zalewa. Wybaczcie. Tak sobie pomyślałem, że gdyby Zawiła podzielił te 15 mln. zł na np. 20-o tysięczne porcje i przyznał je jako dotacje wszystkim chcącym wyremontować elewacje swoich-wspólnych domów-kamienic, to 750 budynków w Jeleniej Dziurze miałoby szansę odzyskać cywilizowany, godny XXI wieku wygląd. Przy porównywalnym udziale własnym mieszkańców można było za te pieniądze odmienić wygląd 1/5 miasta! A tak utopiono 15 baniek w błocie. Dosłownie.
~Katarzyna 14-05-2015 10:55
Uważam, że powinna się tą "rewitalizacją" i jej kosztami niezwłocznie zająć PROKURATURA do spółki z CBA. To się w głowie nie mieści jak ten park obecnie wygląda i jak funkcjonuje. A skoro nie wiadomo o co chodzi to z pewnością chodzi o duże pieniądze zagrabione przez wykonawcę i urzędników miejskich. I nie jest to pomówienie lecz jedynie logiczny wniosek i nieformalne zawiadomienie o przestępstwie. A dowody są na terenie parku i w dokumentach. Bo nie wierzę w nieudolność o tej skali - zresztą ona też jest karalna.
~bcbg 14-05-2015 10:57
"Do 22 maja br. zainteresowane firmy mogą składać swoje na wykonanie na odwodnienie Parku Zdrojowego w Cieplicach." Polszczyzna powala na kolana.
~Anonim2 14-05-2015 11:23
Świetna myśl - do eco - no, ale "włodarze" na taki pomysł (jakże w/g ich mniemania prozaiczny) nie wpadną...
~anonim777 14-05-2015 11:39
To nie koniec wpadek. Poczekajcie na oficjalne podsumowanie inwestycji "ka...lizacja Sobieszowa i Cieplic .Czy inż. nadzoru od parku to ten/ta sama osoba?
~Pisi jazgot 14-05-2015 12:12
Na forum rozlega sie wrzask fachowców od wszystkiego. Od parków także. Ilu zabierających głos ma w tej sprawie doświadczenie? Sądząc z poziomu merytorycznego wpisów może jeden. Większość wpisów to polityczny jazgot ambitnych frustratów. Członkowie Komisji rewizyjnej owszem przeprowadzili kontrolę na zlecenie zamiejscowego Wrotniewskiego. Sprawozdanie Komisji to zbiór wymysłów od sasa do lasa. Odpowiedzi na zarzuty Komisji nie podano, pewnie po to, by nie pogrążyć radnych. O ile wiadomo ze sprawozdań TV Strimeo już same wnioski ośmieszyły członków owej szacownej Komisji, w jej składzie zajadłego, nieopierzonego ale chorobliwie ambitnego, z nikłym doświadczeniem życiowym pisiaka Kubickego. Poczekajmy na zalew "inwestycji" PiS. Pewnie wielu jeleniogórzan nie może sie ich doczekać
~do pisi jazgot 14-05-2015 12:29
Nie trzeba byc masterchefem, zeby stwierdzic ze kotlet jest zepsuty i niesmaczny...
~abc 14-05-2015 12:36
No niestety przekręt był już na samym etapie projektu, co jest skrzętnie ukrywane. Park tonie bo tak zostało to zaprojektowane przez jedynie słuszną projektantkę z namaszczenia jedynie słusznej opcji.
~do 12.29 14-05-2015 12:37
Masz rację! PiS to mocno cuchnący kotlet. Dziękuję za odwagę.
~anonim777 14-05-2015 12:40
do psi jazgot>> Traktując miasto jako firmę ,zakład pracy to jeżeli są niedociągnięcia ,machlojki ,brakoróbstwo to wyciąga się konsekwencje co do osób odpowiedzialnych za dopilnowanie inwestycji. Ten stan istnieje od 25 lat i nikt nie poniósł żadnych konsekwencji. Zawsze oskarża się tych co krytykują "wadze" .Ciemny lud ma słuchać i milczeć .Nie stety ale czara goryczy się przelała ,jesień WAM wyznaczy nowe standardy >>zielona trawka ,raczej biały snieg.
~JASMM 14-05-2015 12:43
@| ~Pisi jazgot | Wydaje się, że nie ma znaczenia kto jazgocze. Ugruntowane jest przeświadczenie, że największym wrogiem Społeczeństwa jest Państwo; w tym przypadku Władze Miasta, bo nie wypełniają swoich podstawowych obowiązków. Zapewne tak samo byłoby, gdyby rządził pis, samoobrona, czy inne towarzystwo wzajemnej adoracji. Nasi Radni i rozgrywki między nimi są postrzegane jako patologiczna egzotyka. Z takim Zarządem, z taką Radą miasto nie może normalnie funkcjonować. Żarcie się pisiorów z popaprańcami i tych między sobą angażuje ich w 100% i nie mają czasu i siły na działanie zgodne z interesem Mieszkańców. W tej mętnej wodzie ryby łowią zawodowcy. Fachowcy od sprzeniewierzania funduszy, pomocy, dbający o swój prywatny interes. Tam nie ma fachowców i ludzi niezależnych.
~buuu 14-05-2015 13:15
Takich inżynierów w Polsce mamy co niczego porządnie zrobić nie potrafią tylko wszystko knocą i to za wielkie pieniądze. Stadion na Złotniczej inżynierowie też przerobili w basen. A potem wszystko zrzucają na humanistów.
~eco 14-05-2015 13:19
Nikt z Władz Miasta nie ma bladego pojęcia na czym polega Proces Inwestycyjny. Wszyscy skupiają się na spełnieniu wymogów formalnych, żeby nie podpaść pod jakiś durny paragraf. Papierologia jest ważniejsza od rzeczywistości. Najniższa cena, rozmyta, zbiorowa odpowiedzialność podejmujących decyzje. To są przyczyny takiego stanu rzeczy. Pieniądze trafiające do Jeleniej Dziury z różnych źródeł na duże i wielkie inwestycje są wyprowadzane poza region. Wykonawcami i beneficjentami są firmy z zewnątrz. W Jeleniej Dziurze zostają tylko spaprane inwestycje wymagające kolejnych napraw i poprawek. Napływ pieniędzy jest ogromny, sięgający setek milionów złotych, ale co z tego, skoro trafiają one do wykonawców spoza naszego terenu?
~ 14-05-2015 13:30
A o czym mysleli projektanci? To powinna byc pierwsza czynnosc przy rewitalizacji !!!!!! Jak mozna olac poniemiecki drenaz ? Glupi tego nie polozyl. Polski inzynier chcial byc madrzejszy od kilofa i...., teraz znowu wykopki i psaskudzenie tego co juz zrobione. KTO ODBIERAL TA HAUTURE ? Ta sama "madra" osoba powinna pokryc koszta melioracji z wlasnej kieszonki. DZIADOSTWO !.
~bolekgruby 14-05-2015 13:49
A co na to ma do powiedzenia "opiekun" parku pan Mietek? Czy to nie on czasem rozprawił się z poniemieckimi drenażami podczas robót ziemno - ogrodowych?
~t-tryk 14-05-2015 14:31
Czy na zlecenie miasta Jeleniej Góry , została dobrze wykonana jakaś praca? Ja nie pamiętam -zawsze wszystko ..sp...ne. Ale do nagród pierwsi . Biedna Jelenia Góra, ale samorządowcy bogaci
~s. 14-05-2015 14:32
Gdy ja w pracy coś "spieprzę" to dostane po tyłku. W tym przypadku ewidentnie ktoś dał ciała i dostał pewnie jeszcze premię.
~Gość 14-05-2015 15:06
No i tak jak myslalem Park zdrojowy do naprawy co za matoly odboir robily ze zas tam potrzeba remontu ,fontanna przy wolnosci siezka rolkowa w sobieszowie a zaraz stadion miejski no zenada PO Zawila do prokuratury za odbior bubli
~Jan Antoni Owca 14-05-2015 15:33
Panu niedorzecznikowi gdyby był pionkiem nosek by urósł tak że nie zmieściłby się w tramwaju. Ale widać pamieć ludzka jest krótsza niż tramwaj na Placu Ratuszowym to przypominam: Pan Rzecznik Urządu Miasta Stołecznego (wszak jesteśmy stolycą Karkonoszów) Jelenia Góra, swego czasu wyraził pogląd, że stojąca woda w zrewitalizowanym Parku zdrojowym nie ma nic wspólnego z wadliwie wykonanym drenażem, tylko że część parku jest poniżej poziomy rzeki wrzosówka (sic!) i dlatego woda nie schodzi jak trzeba. Więc pytam: 1. Co od tego czasu się zmieniło? czy rzeka jest niżej czy park urósł, że rzecznik zmienił zdanie? 2. Dlaczego wybitni fachowcy, którzy rewitalizowali park rozwalili poniemiecki jeszcze drenaż kamionkowy po cholerę ruszać coś co jest i działa? 3. A oświetlenie fontanny działa?
~eco 14-05-2015 16:16
@ | ~Jan Antoni Owca | Haha... Niedorzecznik ma takie same kwalifikacje PR-owskie jak jego mocodawcy - merytoryczne. Totalna, absolutna ignorancje we wszelkich sprawach, poza walką o utrzymanie stołka. Tak ma cała, demokratycznie przez nas wybrana załoga Ratusza.
~Boss 14-05-2015 16:59
To miasto jest obłędne w normalnym kraju tylko na podstawie faktów zawartych w artykułach Jelonki na temat bubli w parku można by było wsadzić tą ekipę do więzienia teraz wszystkim będą wmawiać że są durniami i mają amnezję
~historyk 14-05-2015 17:33
Niestety prawda jest jedna za stan realizacji inwestycji, brak nadozru nad jej prowadzeniem odpowiada Pani Dzika, ktora nalezy odwolac jak nsjszybciej.
~kibic 14-05-2015 18:51
Co , teraz chcecie remontować to co do niedawna mówiliście ,ze jest dobrze zrobione - NIEUDACZNICY ! Stadion na Złotniczej też sp...ny.
~2+2=4 14-05-2015 19:08
Kto podpisuje fakturę ,kto zleca wypłacenie ?
~Ekspert Owca 14-05-2015 19:21
Nie płacz Owca. Nie lubisz Jeleniej Góry to twoja sprawa. Ale niepokoi stan twojej psychiki. Mieszasz wypowiedzi rzecznika. Pleciesz coś o tym, że Park leży poniżej Wrzosówki. Widziałeś stary poniemiecki drenaż? Otóż go nie było. A woda stała, tylko że ukryta była przez zarośla i samosiejki.
~Do kibica z 18.51 14-05-2015 19:26
Stadion sp...ny drogi kibolu? A dokładnie to co? Stadion został przekazany spółce miejskiej zajmującej sie także Termami. To zaniedbana murawa na Stadionie była przyczyną zastoin. Nie masz zielonego pojęcia i jak wielu popisujesz się, jęczysz, narzekasz, udajesz znawcę.
~buahahahahahaha 14-05-2015 20:06
ziomek zarośla i samosiejki to ty masz w ogródku i był poniemiecki drenaż który zapewne twoja firma zasypała piachem , na stadionie to samo brak drenaża i woda stala ale z kad mozesz wiedziec, dupy z przed telewizora nie ruszasz na krok, juz cie całkiem odmóżdżyło
~eco 14-05-2015 20:12
@ | ~Ekspert Owca | Otóż nie masz racji. Drenaż był. Na własne oczy widziałem jak łyżka koparki wyrywała z ziemi ceramiczne dreny. Później walały się one po całym parku. Byłem świadkiem rozmowy robotników ubranych w kamizelki i kaski ochronne z napisem "ANTI", którzy zastanawiali się dlugo nad tym, co to jest. Ekipa wykonawcza była z łapanki. Firma "ANTI" nie miała zielonego pojęcia o wykonawstwie tej "rewitalizacji".
~Jan Antoni Owca 14-05-2015 20:16
Drogi ekspercie czytaj ze zrozumieniem to nie ja twierdzę że park jest poniżej wrzosówki tak kiedyś powiedział rzecznik. Lubię jelenią nie lubię klamczuszków. Woda stała w parku gdzieniegdzie ale nie tyle i nie w tych miejscach co teraz. Ekspercie mam wrażenie ze należysz do tej samej grupy wybitnych ekspertów, którzy dokonali odbioru parku. Pozdrawiam
~eco 14-05-2015 20:33
@ | ~Do kibica z 18.51 | To fragment z bloga p. Gajewskiego (kimkolwiek on jest) dotyczący realizacji remontu stadionu. ***Fatalny stan drenażu płyty głównej boiska. Przy niewielkich opadach, boisko tonie w wodzie.*** Protokół Zespołu Kontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej pod tym adresem *** http://optizon.net/old/jozefgajewski/jgs/index.php?option=com_content&view=article&id=137:protoko-kontroli-inwestycji-przebudowy-stadionu-&catid=46:z-samorzdu&Itemid=29 ***
~babka 14-05-2015 20:41
Ludzie to chyba są żarty młodzież nie może się doprosić miejsca do rozrywki tzw.skateparku a tu proszę kolejne pieniądze w błoto. Urzędasy opanujcie się z tym zdrojem tam i tak nikt nie może wejść same zakazy np. ani rowerek ani piesek ani dzieci na hulajnodze to dla kogo wy to robicie zwykłe topienie forsy na zbędne cele.
~Obywatel Z 14-05-2015 20:46
Naczelnikiem od inwestycji przez długie lata była obecna pani zastępca Prezydenta. To w zasadzie ona "broniła", nie powiem, że ukrywała niekompetencje (broniąc w zasadzie siebie) nowej pani naczelnik Nowak (już na emeryturze). A dobrotliwy, wierzący Prezydent był po prostu wpuszczany w kanał. W pewnej chwili odwołał zastępcę,jednak nie tego, kto mu faktycznie, dzień w dzień - robił koło d...y. I teraz mamy tego efekty. Zawiłe relacje, dzikie kombinacje i kompromitacja każdej inwestycji. A teraz zapraszam do saun w Termach. Zapomniałem - znowu nieczynne!
~Ja 14-05-2015 22:06
Brak słów i wstyd przed bezradnymi ludźmi !!!. Czy powinniśmy powrócić do pręgierzy i samosądów ?!. Tylu ludzi wegetuje na granicy nędzy , uciekają z Kraju młodzi , brakuje na pomoc dla pokrzywdzonych przez los i k..... kilkanaście osób , egoistów i drani tak beznadziejnie niszczy Nasz wypracowany grosz !.
~/-/ 14-05-2015 22:40
A co na to Rada Miasta Cieplic / chociaż częściowych Cieplic/ przecież także ich obowiązkiem jest pilnować inwestycji w Uzdrowisku. Jak widać jest to ciało stworzone zupełnie niepotrzebnie.
~SpEjsON 14-05-2015 22:53
zapłaćcie za dres który mi się przykleił do ławki ociekającej żywicą .
~ab+ 15-05-2015 1:48
Własnie! Rada Cieplic ;pani Bałkowska z okna swego mieszkania ma widok na park ,a R. Futerhendler ponoć architekt to przynajmniej powinien z ciekawości kontrolować .Zwiał do innego klastra bo są nowe frukta.
~1! 15-05-2015 7:37
Gdyby drenaż został wykonany należycie, to nie byłoby bubli w postaci stojącej wody po opadach deszczu.
~prawdalito 15-05-2015 8:18
faktycznie jest tak że Dzika spie....... WSZYSTKIE inwestycje z jakimi miała do czynienia. Potwarzam: spie......... nie jedną tylko WSZYSTKIE inwestycje z jakimi miała do czynienia. Marcin pozbądź sie tej fałszywej ... baby!!!
~Pi 15-05-2015 8:57
Objawił się jakiś fan Pani vice-prezydent - pewnie były współpracownik Papaj lub któryś z jego kolegów co nie załapał się na Jej korytko. Co do niedoróbek/bubli w inwestycjach to wynikają one z obowiązku prawnego, wyboru najtańszego czyli najgorszego wykonawcy. Sukces ma wielu ojców - porażka to zawsze sierota. Mnóstwo urzędników, komisji z radnymi (z opozycją) a na bieżąco nic nie potrafią zdziałać - zatwierdzają te buble od projektu zaczynając. Potem wypowiedzi jakby wczoraj przyjechali z Marsa.
~Pi 15-05-2015 9:09
Jeszce jedna uwaga: Lamenty jakby cały park stał 2 metry pod wodą. Zakopanie kilku rur do spuszczenia wody z jakiegoś obniżonego miejsca to tragedia na skalę światową?
~eco 15-05-2015 9:23
@ | ~Pi Cały Park to może nie, ale ... Do odwodnienia są trzy strefy: dwie w okolicach "Agatu" i zaplecze Teatru. W sumie to tylko ok. 200mb. rur drenażowych. Podłączenie ich do odpływu-ka...lizacji deszczowej wymagać będzie jednak rozrycia znacznie większej powierzchni trawnikow w całym Parku. Pod ścieżkami mają być przepusty przebijane. Instalacja studzienek po obu stronach to kolejne wykopy. Na każdym z obszarow ma zaistnieć tylko jedna rura drenażowa. Cieniutko to widzę. To będzie kolejne "szklarstwo". Tzn. Podcieranie tyłka szkłem. Można, ale po co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
820
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%