MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Odtańczyli „Siedem grzechów głównych”. Wczoraj w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 września 2011, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 28 września 2011 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej odbyła się prezentacja spektaklu taneczno–teatralnego powstałego z inspiracji twórczością Bertolda Brechta – „Siedem grzechów głównych”.

Wczorajsza prezentacja spektaklu taneczno-teatralnego „Siedem grzechów głównych” w reż. Łukasza Dudy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się w ramach warsztatów „aufTakt” przygotowanych z myślą o młodych tancerzach z Polski i Niemiec. Jak było? Energetycznie, z niezwykłą choreografią i równie niezwykłym klimatem, o który zadbała aż 24-osobowa grupa młodzieży z Jeleniej Góry i Bautzen.

– „Siedem grzechów głównych” to wybuchowa mieszanka kolorów, muzyki na żywo i tańca w jego najróżniejszych odmianach od tanga, salsy po breakdance, hip-hop czy electro. Jest tego naprawdę mnóstwo i to się sprawdza. Ot, po prostu, godny uwagi eksces w wykonaniu grupy artystów młodego pokolenia – mówił nam Łukasz Duda.

Dzisiaj, prezentacja spektaklu „Siedem grzechów głównych” odbędzie się o godzinie 19.30 w Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater. Jutro 30 września widowisko przygotowane przez młodych tancerzy z Polski oraz Niemiec będzie można zobaczyć o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze-Sobieszowie. Warto.

Niemiecko-polskie warsztaty taneczne „aufTakt” to projekt dofinansowywany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. W sumie w projekcie wzięło udział około czterdziestu młodych tancerzy w wieku od 10 do 28 lat z Łużyc, Jeleniej Góry oraz regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zagra "Bądź Ciszą"

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~widzę 29-09-2011 16:51
Muzycy, tancerze hip-hop - ok. Ale nie oszukają widza o odrobinie wiedzy kulturalnej pseudofilozoficzne wymioty, okraszone nawalanka muzyczną, miganiem światłami i wmawianiem naiwnym, że erotyczne pozy dzieciaków są namiastką sztuki teatralnej. A już podpieranie się nazwiskiem Brechta, przy pustce myślowej bijącej ze sceny to bezczelność. Nie idź tą drogą Dudo Łukaszu, bo pękniesz z nadmiaru samouwielbienia!
~ 29-09-2011 19:40
Kto finansuje te bzdety.
~Łukasz Duda 29-09-2011 21:32
Prezentacja nie miała nic wspólnego z operą Brechta. Pseudofilozoficzne wymioty to ciężka praca młodych ludzi, który starali sie opowiedzieć własną historię, której najwyraźniej Pan/Pani nie pojmuje. Błyskające światła to elementy show, którego najwyraźniej również Pan/Pani nie ogarnia, a uwielbienie kieruje tylko w kierunku ukochanej babci i i swojej drugiej piękniejszej połowy...
~I. 29-09-2011 22:22
Dziewczyna, która śpiewała powaliła mnie swoim głosem. Wielki, naprawdę wielki szacunek :) Idź w tym kierunku bo dużo możesz osiągnąć :) Co do tancerzy - niesamowici, a tancerki? żałosne. Przykro mi to stwierdzać, ale gołym okiem było widać brak umiejętności wśród dziewcząt, mimo tego że występ męskiej części grupy tanecznej odbył się na naprawdę wysokim poziome. Pozdrawiam również operatora kamery który kręcił przedstawiony wszystkim film - dobra robota ! ]a czy ktoś orientuje się, czy muzyka była tylko coverem czy zespół sam stworzył ją? Pozdrawiam I.
~00 30-09-2011 0:12
Zespół sam tworzył muzykę, a poczynania muzyczne koordynował Torsten Wiegel :)
~jbl 30-09-2011 9:20
Występ super, a dźwięk rewelacja brawa Panowie akustycy !
~widzę 30-09-2011 11:36
Wpisy towarzystwa wzajemnej adoracji nie zmienia faktu- szarlataneria artystyczna nie ma szansy na przebicie się w Jeleniej. Jeśli ktoś ma nieustające poczucie własnej świetności niech szuka widza w miejscach, w których go docenią. Życzę szybkiej podróży do innego miasta panie Łukaszu. Niech pan zabierze ze sobą worek pokory teatralnej. I niech pan w końcu, z jakiegoś przeglądu, na które jeździ pan w przyodzianej samozwańczo aureoli twórcy jeleniogórskiego, Przywiezie choćby dyplomik z wyróżnieniem za twórczość. Na razie robi pan lokalne wprawki teatralne. Faszerowanie przedstawień golizną, przekleństwami i dużą ilością scenografii i tak nie zakrywa braku treści i głębszych myśli. Podpieranie się nazwiskami z wysokiej literackiej półki nie doda wartości płyciznom scenicznej realizacji.
~jbl 30-09-2011 15:03
Występ super, a dźwięk rewelacja brawa Panowie akustycy !
~do widzę! 30-09-2011 15:23
Szanowna/y Pani/e nic Pan/i o mnie nie wie i nie wie nic o naszych realizacjach i o naszych sukcesach...w odróżnieniu od wielu innych formacji nie krzyczymy o tym co udało się uzyskać. Teatr a wraz z nim moja osoba jest zapraszany na wiele wydarzeń które maja charakter pozakonkursowy a ich realizacje są w pełni zawodowe...sukcesem jest iż taka formacja podróżuje po kraju pełniąc tym samym formę promocji...jeśli wydaje się Pani/Panu że coś wie o zespole lub o mnie osobiście to jest Pan/Pani w błędzie życzę jednocześnie odrobinę odwagi i przedstawienie się gdyż jałowe dyskusje o dyplomach są całkowicie bezpodstawne i nie maja nic wspólnego z faktami...życzę miłego wieczoru i zapraszam na kolejne spektakle lub też otwartą dyskusję...z anonimami nie rozmawiam...koniec odpowiedzi! Łukasz Duda
~widzę 30-09-2011 17:25
Z anonimami nie rozmawiam....I jeszcze ambasadorem kultury jeleniogórskiej się Pan mieni, panie Łukaszu, i do tego skromnym.Ma pan opinię mistrza autopromocji. niech więc mnie pan z łaski swojej przestanie promowac w Polsce. Wypromował nas dostatecznie źle człowiek o nazwisku Klem i jeszcze swąd po nim nie wyparowal. Jak wszyscy, o których pisze Jelonka będzie pan oceniany, czy się to panu podoba czy nie. A przedstawię się, mogąc pogratulować panu osobiście, kiedy wprowadzi pan do swoich działań na scenie wiecej rzetelności a mniej żonglerki. Na razie, tak jak dotychczas będę uważnym widzem i jako taki wykorzystam moje prawo do krytyki badź aprobaty. Do zobaczenia na spektaklu Teczki. Również życzę miłego wieczoru.
~ola 30-09-2011 23:24
całość bardzo fajna, nie miał być to raczej spektakl wystawiany na wielkich scenach, więc jak na twórczość wykonywaną przez młodzież - bardzo dobre! jedyne do czego mam uwagi to tancerki, jak to już ktoś wcześniej powiedział - żenada. tancerze z Bautzen - fantastyczni, jak i wokalistka, w kierunku której kieruję wielkie ukłony!
~... 1-10-2011 10:28
Ja się tylko zastanawiam,czy "widzę" bardziej skomentował /a sam występ czy Pana Dudę. Bo na kilometr wyczuwa się tutaj osobiste porachunki. Potraficie tylko krytykować ,a czy zastanawialiście się ile tych młodych ludzi kosztowało to czasu i potu? Wiem,każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Więc ja też wyrażę: Spektakl bardzo mi się podobał.I nie tylko mnie!! Jest też sporo ludzi,którzy też tak uważają,ale nie komentują tego na tej stronie. Jest to coś innego niż do tej pory było pokazywane,więc może niektórzy nie mają do tego przekonania. Wokalistka-suuuuper głos.Aktorki-niesamowite. Tancerze,no dech zapierało.Tancerki-mnie się bardzo podobała salsa!!!! I można znaleźć w tym spektaklu dobre rzeczy!? Można????
~ 17-10-2011 12:41
jestem ciekawa, dlaczego mówicie, że tancerki były żałosne? takie osądy można wydawać tylko i wyłącznie widząc jak tańczą na dłuższym odcinku czasu. Do "widzę" i "I" : byliście kiedyś na jakimkolwiek pokazie tych dziewcząt? jeśli nie, to wasze "mądre" osądy nie mają racji bytu. Tancerze z Niemiec są prawie zawodowcami, więc nie ma się co dziwić, że wypadli wspaniale ;) powinniśmy doceniać to, że w końcu coś zaczyna się dziać w naszej Jeleniej Górze, a nie tłamsić w zarodku i zniechęcać młodzież do działania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radix Poloniae

Zaśpiewał chór brożecki

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Doczekają się ronda

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%