MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odszedł dobry Człowiek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:31
Aktualizacja: Wtorek, 13 kwietnia 2010, 9:16
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Trudno opisać atmosferę, jaka panuje dziś w jeleniogórskiej siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdzie od 19 lat działa Biuro Poselskie tragicznie zmarłego posła Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął w sobotę w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Punktualnie w południe wyłożona została tam Księga Kondolencyjna, do której wpisywali się wspominający postać Parlamentarzysty.

Zdjęcia Jerzego Szmajdzińskiego z kirem wiszą na drzwiach, na tablicach, na szybach siedziby jeleniogórskiego SLD w al. Wojska Polskiego. W środku – nastój przygnębienia trudny do oddania słowem. Żartujący z reguły i uśmiechnięty radny Jerzy Pleskot siedzi przybity. Jest bliski płaczu, z tlącym się papierosem w dłoni. Podobnie inni znajomi i przyjaciele Posła Jerzego Szmajdzińskiego, którzy dziś przyszli do Jego biura, by oddać swemu Przyjacielowi symboliczny hołd.

– Był zawsze z nami. Nie tylko jako kibic, ale i prywatnie interesował się naszymi problemami. Zawsze otwarty, skory do pomocy – wspominają drżącymi głosami Dila Samadova, trenerka KPR, oraz kapitan reprezentacji klubu Joanna Załoga. – Brakuje nam słów – dopowiadają. Przyniosły do gabinetu Posła piłkę i szalik kibica. – Jeszcze trzy tygodnie temu życzył nam powodzenia – mówią sportsmenki.

Na biurku Jerzego Szmajdzińskiego czekają zaproszenia, pisma, listy. Wszystko tyczące spraw, którymi w najbliższym czasie miał się zająć. Nie zdążył ich przeczytać… Na stoliku, przy którym przyjmował gości, zgromadzono liczne podziękowania oraz inne dowody docenienia działalności Parlamentarzysty przez instytucje, szkoły, zwykłych ludzi.

Punktualnie o godz. 12 wyłożono Księgę Kondolencyjną. Jako pierwszy wpisu dokonał Józef Kusiak, który z Jerzym Szmajdzińskim przyjaźnił się od 19 lat. – To wtedy do nas przyszedł startując w 1991 roku w wyborach parlamentarnych – wspomina Józef Kusiak. W każdych następnych bez kłopotu zdobywał zaufanie potrzebne do objęcia mandatu. – Łączymy się w bólu z Jego Rodziną, żoną, synem i córką – mówi były prezydent miasta. – Serdecznie współczujemy Rodzicom Jurka, którzy żyją i mieszkają w Warszawie. Poznali się tu, w Sobieszowie, kiedy było to jeszcze osobne miasto – dodaje.

W ciepłych słowach opowiada o Zmarłym Przyjacielu. – Był niezwykle otwarty, a zarazem powściągliwy w słowach. W swoich wystąpieniach nie obrażał swoich przeciwników. Lubił ludzi. Pomagał rodzinom, na przykład, w umówieniu wizyty do specjalistów lekarzy. Później dowiadywał się o tok sprawy. Do Jeleniej Góry przyjeżdżał co najmniej trzy razy w miesiącu. Chodził na mecze, bo sport był mu bardzo bliski. Nie tylko na ważne spotkania ekstraklasy. Pojawiał się na rozgrywkach wiejskich klubów, znacznie mniejszej rangi – opowiada. Każde wydarzenie odnotowywał w swoim małym kajeciku. Myślę, że ten, kto dotrze do tych zapisków, może opracować ciekawą biografię Jerzego - dodał Józef Kusiak.

Do Księgi Kondolencyjnej ustawia się kolejka. W niej – przyjaciel Jerzego Szmajdzińskiego – Zygmunt Jankowski oraz wielu innych ludzi, działaczy, przedstawicieli partii oraz zwykłych jeleniogórzan, którzy na pewno zapamiętają postać Posła jako życzliwego, uśmiechniętego i zawsze otwartego Człowieka.
Cześć Jego Pamięci!

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~jan 12-04-2010 13:49
[*]
~weteran 12-04-2010 14:21
m.in. dzięki temu posłowi w Jeleniej Górze zlikwidowano dwie jednostki wojskowe a setki ludzi straciło pracę - uważam że dla naszego regionu nic pożytecznego nie zrobił, ponadto miał niejasny udział w nieprawidłowościach w sprawie zwolnień z zawodowej służby wojskowej kilka tysięcy żołnierzy zawodowych a i związane z tym wypłacanie odszkodowań i przywrócenie niektórych z nich do służby i akceptowanie tych nieprawidłowości
~Nawyk 12-04-2010 14:22
[']
~ 12-04-2010 14:24
Ogromna strata... Zginął na posterunku, bedziemy o tym pamietac. Najszczersze kondolencje dla rodziny, przyjaciol i wspolpracownikow.
~jeleniogórzanin2 12-04-2010 14:26
[*] [*] [*]...............................................brak słów..............
~jaco :-((( 12-04-2010 14:40
Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół tragicznie zmarłego pana Jerzego Szmajdzińskiego ...pokój jego duszy
~? 12-04-2010 14:40
Niech Bóg weźmie ich do swojego królestwa
Patol 12-04-2010 14:53
~z jeleniej 12-04-2010 15:03
Mily, dobry CZLOWIEK. Czesc jego pamieci. Wyrazy wspolczucia dla bliskich.
~pośba mieszkańca JG 12-04-2010 15:24
do Redakcji JELONKA.com - proszę utworzyć KSIĘGĘ KONDOLENCYJNĄ dla naszego tragicznie zmarłego POSŁA w internecie
bryŻid bardot 12-04-2010 15:25
~ABC 12-04-2010 15:28
Odszedł człowiek z klasą. Nie wstydził się swoich lewicowych poglądów. Na 1-maja zawsze szedł w pierwszym szeregu, bez ochrony, z uśmiechem do wszystkich. Dla każdego znalazł czas i kazdego potrafił wysłuchać. Na pewno nie wszystkich zadowolił, ale czy takiego można wspólcześnie wyszukać. Proszę pokaząć drugiego posła z naszego terenu, który mu dorównuje. Jurku Szmajdziński - Cześć Twojej Pamięci
~do: weteran-a 12-04-2010 15:39
nie czas ani miejsce weteranie na takie wypowiedzi !!!!!!!!!!!! jestes prostakiem .....
~Yogi 12-04-2010 15:58
O zmarłych mówi się ,albo dobrze ,albo wcale. Bardzo odległe są mi poglądy polityczne p Jerzego Szmajdzińskiego, ale On nigdy nikomu nie wypominał innego światopoglądu, zawsze był otwarty, szczery i niech takim pozostanie w naszej pamięci.
~do weterana i patola 12-04-2010 15:58
ciekawe jak Was podsumują po śmierci?? może np. tak "...może on idobry był ale jakiś taki małostkowy..."
~wiosenka 12-04-2010 16:01
Dlaczeego ludzie za zycia i posmierci nie daja nikomu poszanowania . Przeciesz to kazdego z nas moze spodkac jakas tragedia. Prosze sie zastanowic co czuja w tej chwili najblisi pana Szmajdzinskiego. Teraz mozemy tylko serdecznie wspolczuc Rodzica , zonie i dziecia ,a nie wyciagac brudy bo komus cos sie nie podobalo jak to pisze weteran .Bardzo nie ladnie tak mowic o zmarlym.Serdeczne wspolczucia dla bliskich. Panie Jurku Szmajdzinski-Czesc Twojej Pamieci
~te weteran 12-04-2010 16:02
to ze zlikwidowal 2 gniazda darmozjadow strzelajacych dzien i noc na poligonach az sie szyby w oknach trzesly za to mu akurat nalezy sie szacunek,choc nie trawie sld.
~W...... 12-04-2010 16:24
Przykro mi ...nie znałam, ale wiem że to wielka strata. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół.
kazimierzp 12-04-2010 16:40
@weteran i Patol! Jak i wielu innych na forach internetowych. Każdy poseł jest wybierany z różnych okręgów, ale po to aby pełnił tę funkcję dla dobra całej Polski, a nie mego miasta, powiatu, województwa! Jeżeli racja stanu wymaga likwidacji czegoś w jakimś okręgu to należy to uczynić! Jednostki wojskowe w Jeleniej Górze zostały zlikwidowane głosami wszystkich partii politycznych w Sejmie, bo widocznie w oczach całego Sejmu była taka racja stanu! Jerzy Szmajdziński nie był mi bliski politycznie, choć prywatnie Go lubiłem. Wiele osób które w sobotę zginęły miało inne poglądy niż ja, niż wielu z nas. Mogliśmy się z nimi różnić jak żyli. Teraz pochylmy z szacunkiem głowę nad majestatem śmierci i uczcijmy pamięć zabitych w katastrofie! Nie pastwmy się bo ONI już nie mogą się bronić!!!
~waja 12-04-2010 16:45
Wśród tych wszystkich wirtualnych nieszczęśników był jedynym, którego mogliśmy spotkać tu na ulicy. Dlatego Jego będzie mi naprawdę brakować. Mógł jeszcze tyle dobrego zdziałać. Wielka szkoda...
~:-) 12-04-2010 17:14
Aleee szopka :D za zycia krytykowany a po smiercii wywyższany hipokryci. Szopka jak nic... a Tusk zaciera łapki, ze stracil opozycje :-)
~ 12-04-2010 17:30
Jaki był taki był to wielka strata. Jak nawet nic nie zrobił dla regionu to w kampanii wyborczej na pewno była by promocja Jeleniej Góry. Teraz to beż znaczenia. Widziałem go na meczach i innych imprezach sportowych. Zawsze w informatorze rajdu karkonoskiego. Szkoda.......
~KSK 12-04-2010 17:32
najszczerdze kondolencje dla rodziny i przyjaciol Pana Jerzego [*] bedzie go nam brakowalo pozostanie On w naszej pamieci jako czlowiek Wielki duchem oraz w pamieci Kibicow w jeleniej gorze jako brat z trybun. :( [*] Pamietamy i pamietac bedziemy [*]
~w13 12-04-2010 17:46
mozna bylo sie roznic politycznie ale mial klase..i to dla wielu jeszcze "naszych" nie do osiagniecia a ironia ze tak wybitnego polityka lewicy zastepuje radna /" platformy" ..
~goska 12-04-2010 18:03
Wyrazy współczucia dla Rodziny Pana Jerzego Szmajdzińskiego
~Shadow 12-04-2010 18:20
Ponieśliśmy wielką stratę, to był jedyny polityk z pierwszych stron gazet który w ogóle wiedział gdzie jest Jelenia Góra i który tu przyjeżdżał nie tylko w okresach kampanii, ale tak po prostu do swojego okręgu. Bardzo nam będzie Pana brakować Panie Jerzy.
~Adamz 12-04-2010 18:54
Wielka szkoda, wspolczucie dla Rodziny. Czlowiek ktory bywal w naszej Jelonce, kochal nasze miasto i góry.Dla wielu kibic, widziany wiele, wiele razy na meczach w Jeleniej Górze, kochal sport, wspieral sportowcow.Szkoda, wielka szkoda.
~abc 12-04-2010 19:01
Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Pana Szmajdzińskiego/ Po przeczytaniu kilku poprzednich wpisów zastanawiam się skąd w chyba młodych jeleniogórzaninach / bo przecież w większości młodzi poruszają się w internecie/ jest tyle nie wiem cynizmu głupiej pozy ,braku wyczucia sytuacji, prymitywnych komentarzy- bo trudno to nazwać znakiem czasów Młodzież pokazywana w TV, harcerze jednak prezentują inną postawę a nasza jeleniogórska młodzież sili się na oryginalność dokonując prymitywnych pustych wpisów zgroza co z nich wyrośnie
~katolik 12-04-2010 19:26
Założe sie że zarówno weteran jak i patol to żarliwi katolicy, modlący sie pod figurą... wstyd mi za was. bo wy wstydu, ani zasad nie macie. Nie jest wam przykro za takie prostactwo??? Na szczęście Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy - każdy kiedyś przeciez musi się zmierzyć ze śmiercią najbliższych!
Locke 12-04-2010 19:32
To jest właśnie klasa forumowiczów "jelonki" - weteran, patol. Nie potrafią się opanować. Dlaczego "jelonka" tak póżno moderuje posty takich mętów.
~Zygmunt J. 12-04-2010 19:39
Za wiernego przyjaciela nie ma odplaty ani rownej wagi za wielka jego wartosc.Zawsze wierny swoim idealom,pomagal tym co najbardziej tego potrzebowali.Skromny, odnoszacy sie z szacunkiem dla kazdego czlowieka a tagze przeciwnika politycznego.Byl wiernym kibicem jeleniogorskiego sportu.Byl rzeczywistym poslem naszego miasta i regionu.Dobry przyjaciel i czlowiek.Dlaczego tak jest,ze tych co kochamy tak szybko odchodza.Pozostawil po sobie pustke , ale wieczna pamiec.Jurku bedzie Cie brakowalo.P.S.Nie czas na rozliczenia,to czas zadumy nad kruchoscia naszego zycia.
~do wyzej [*] 12-04-2010 19:41
nawet w takim artykule nie potrafisz sie powstrzymac od glupich komantarzy?? miej szacunek dla zmarlego! Pamietamy[*]
~M do briżid bardot 12-04-2010 19:46
Aleś chłopie prostak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~miki88 12-04-2010 19:59
[*] wspolczucia dla rodziny i dla bliskich osob i przyjaciol... Niech spoczywa w pokoju..
~nick 12-04-2010 20:04
~ 12-04-2010 20:25
Każdy z nas wie co znaczy stracic najbliższą osobę i w takich momentach nie ważne sa poglądy polityczne,czy kogos libisz czy nie czy sie z nim zgadzasz czy nie.Nie musimy tego robic,żyjemy w wolnym karju.Ale okażmy szacunek zmarłym i wyrazy współczucia dla najbliższych rodzin tragicznie zmarłych Polaków.
~tom, 12-04-2010 20:40
~ja 12-04-2010 20:42
Serdecznie współczuję Rodzinie Pana Szmajdzińskiego. CZESC JEGO PAMIECI.
~Iza 12-04-2010 21:07
dlaczego niektorzy z Was zachowuja sie jak hieny???uszanujcie to ,ze Ich juz nie ma >niewazne jakie mieli poglady,byli ludzmi.Mieli matki,zony,dzieci...Jezeli popelniali bledy,,,,a kto ich nie popelnia.Tylko Bog!!
~RADEK 12-04-2010 21:16
PANIE JERZY ŻEGNAMY JEDYNY POSEŁ Z KLASĄ CZŁOWIEK KTÓREGO DARZYŁEM SZACUNKIEM DUŻO INTERESOWAŁ SIĘ NASZYM REJONEM GDYBY TAK NIE BYŁO TO NIE BYŁBY WYBIERANY CO DO POLIGONÓW JELENIOGÓRSKICH NIE CZAS I MIEJSCE NA TAKIE KOMENTARZE TO BYŁ MINISTER POTEM WICEMARSZAŁEK SEJMU ŻADEN POSEŁ ALE TO ŻADEN Z NASZEGO REJONU NIE ZASZEDŁ TAK DALEKO WĄTPIE CZY KTOŚ GO ZASTĄPI CZY ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ Z NASZEGO REJONU CO ZOSTANIE MINISTREM I WICEMARSZAŁKIEM SEJMU A TAKŻE KANDYDATEM NA PREZYDENTA POLSKI CIESZMY SIĘ ŻE MIELIŚMY JEGO W NASZYM REGIONIE POKÓJ JEGO DUSZY I DUSZY POLEGŁYCH W TEJ KATASTROFIE LOTNICZEJ SZACUNEK DLA PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO CHOĆ NIE BYŁEM JEGO ZWOLENNIKIEM BYŁ NASZYM CZŁOWIEKIEM NR 1 W POLSCE CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI KONDOLENCJE I WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN TRAGICZNIE ZMARŁYCH ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI ZA SZYBKO ODCHODZĄ
~doro 12-04-2010 21:44
Odszedł jedyny wyrazisty poseł z naszego regionu - wszyscy dotychczasowi nie mogą się z NIM równać, a następcy niech się uczą uczciwości i wierności przekonaniom.Wielki człowiek, wielki polityk - niestety odszedł wraz z naszymi nadziejami. Tegoroczne wybory straciły sens. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!!!!
~PIOAJ 12-04-2010 21:56
ZAPAMIĘTAM PANA JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO JAKO DOBREGO I WRAŻLIWEGO CZŁOWIEKA, KTÓRY POCHYLIŁ SIE NAD KAŻDYM, NIE JEST WAŻNE JAKIE UGRUPOWANIE POLITYCZNE REPREZENTOWAŁ, WAŻNYM JEST JAKIM BYŁ CZŁOWIEKIEM. INTERESOWAŁ SIĘ WIELOMA DZIEDZINAMI ŻYCIA I KAŻDA Z NICH BYŁA WAŻNA. WIELU MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU MOGŁO GO SPOTKAĆ OT TAK ZWYCZAJNIE NA ULICY CZY NA ROZGRYWKACH SPORTOWYCH-ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY I ŻYCZLIWY LUDZIOM. BARDZO BĘDZIE MI BRAKOWAŁO JEGO OBECNOŚCI. SZCZERE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY I WSPÓŁPRACOWNIKÓW.
~Matysiak 12-04-2010 21:57
osobiście jestem zniesmaczony czytaniem niektorych postow w tym "weterana", otóż Pan Poseł Szmajdziński bardzo DUŻO wykonał dla mieszkańców naszeg regionu, przedewszystkim BYŁ NA CODZIEŃ !!! , rozmawiał z jeleniogórzanami i walczył o jeleniogórski sport i promował nasz region gdzie tylko mógł. Bardzo chwalę Go za przyczynienie się do likiwidajcji jednostek wojskowych, przynajmniej teraz mam w pięknym miejscu wspaniałe meszkanie, Jest faktem że nie głosowałem w wyborach na Pana Posła, zweryfikowałem swoje wybory i już mnie nikt nie omami pięknymi słówkami ani facet z Krakowa, Wrocławia bądz znany poseł z Legnicy co w pokoju sejmowym kupczył stanowiskami. ( sory za ten dopisek) Panie Pośle Szmajdziński - będę Pana ciepło wspominał. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny Pana Posła.
~Eugeniusz Kleśta 12-04-2010 22:12
Kilka razy na okolicznościowych spotkaniach organizowanych przez samorządy miałem okazję uściskać dłoń Pana Posła Szmajdzińskiego a przy okazji zamienić kilka słów natury grzecznościowej. Chociaż moje poglądy polityczne są zdecydowanie odmienne od tych, które reprezentował Pan Poseł zawsze z sympatią odbierałem jego osobę. Być politykiem z klasą a do tego wiernym swoim przekonaniom to cech godna podkreślenia. W mojej ocenie te wartości swoją osobą reprezentował ŚWP Pan Poseł Szmajdziński. W zaistniałych okolicznościach chylę głowę i wyrażam swoje głębokie współczucia dla rodziny Pana Posła i jego przyjaciół.
NICpoŃ 12-04-2010 22:18
@kazimierzp Jednostki wojskowe w Jeleniej Górze zostały zlikwidowane decyzją MON, a nie Sejmu. Posłowie mogli ewentualnie w podejmowanych uchwałach nakreślić rozmiary redukcji w armii. Natomiast konkretne decyzje i wskazania to decyzje Ministra. Ale nie to przecież jest tematem artykułu. Odszedł człowiek, którego nigdy nie miałem okazji poznać osobiście. Nie zawsze zgadzałem się z Jego poglądami, a mimo to postrzegałem go jako "swojego" - jeleniogórskiego. Był (niestety w czasie przeszłym) takim politykiem, zawsze blisko ludzi, ich spraw i trosk. Wiem z opinii moich znajomych, że umiał zareagować na czyjąś krzywdę czy nieszczęście. Takich ludzi naprawdę żal. Jest mi przykro z powodu śmierci wszystkich uczestników katastrofy, ale najbardziej ze śmierci "swojego człowieka" RIP Panie Jerzy
~Yogi do redakcji 12-04-2010 22:34
Czasami mam wrazenie ,ze celowo dość długo nie moderujecie postów obrażliwych, aby więcej internautów wzburzonych ich bezmyślnością i głupotą pisało. Jezeli chodzi o sprawy dotyczące ludzi żyjacych ,to mozecie sobie na to pozwolić , ale w przypadku artykułów opisujących wielkie tragedie uważam ,że artykuły Patola, briŻida czy np weterana nie powinny w ogóle pojawiać się,
~Krysia 12-04-2010 22:34
Wiadomość o śmierci Twojej wstrząsneła nas dogłębnie,trudno pogodzić się z tak wielką stratą.Wyrazy najszczerszego współczucia dla rodziny i współpracowników .
~p 12-04-2010 23:10
wielka szkoda.. jak w przypadku każdej katastrofy tego typu ... niech jego rodzina trzyma się ciepło.. oby rany goiły się szybko i zostały najpiękniejsze wspomnienia pozdrawiam
~Andziasan 12-04-2010 23:23
Miałam przyjemność rozmawiać z Panem Jerzym w schronisku Orle podczas wypadu na biegówki . Zwykły a zarazem niezwykły człowiek . Cześć jego pamięci !
~p 12-04-2010 23:30
wielka szkoda.. jak w przypadku każdej katastrofy tego typu ... niech jego rodzina trzyma się ciepło.. oby rany goiły się szybko i zostały najpiękniejsze wspomnienia pozdrawiam
~grr 13-04-2010 2:00
co wy niezwyklego widzicie w politykach? ze tak jak celebryci z seriali pokazuja sie w tv co wieczor? znam pare nieciekawych faktow z pierwszej reki o panu szmajdzinskim jako polityku, oczywiscie nie napisze o co chodzi ale nie byl wcale taki krysztalowy jak go tu malujecie... zalaczam glebokie wyrazy wspolczucia dla najblizszych... :-(
~PITER 13-04-2010 7:18
Przyjechał do nas do Starej Kamienicy pomóc nam założyć koło SLD. Pierwsze co zapamiętam to, że witając każdego z nas podając rękę mówił krótko : Jurek jestem. I tak Cię Jurku zapamiętałem przez te wszystkie lata. Sympatycznego i dobrego człowieka. A był u nas wiele razy. I w Barcinku i w Starej Kamienicy, Wojcieszycach i w Rybnicy na spotkaniach i festynach. Pomógł wielu ludziom potrzebującym tej pomocy. Cześć Twojej Pamięci!
~Polak mały 13-04-2010 8:34
Nie miałem okazji poznać osobiście posła Szmajdzińskiego, ale znałem go jako kibic pamiętnego Kembudu i często widywałem go jak kibicował naszym - kiedyś naprawdę dobrym piłkarzom. Wiem bardzo dokładnie, że pomógł mojemu koledze w jego dramacie - wypadek córki - i pewnie wie o tym wielu jeleniogórzan. Zatem nie rozumiem słów jakie padają w tym szczególnym czasie. Wstydzę się za swoich - niektórych współmieszkańców swojego kochanego miasta. O zmarłych, albo dobrze, albo po prostu nic. Temu człowiekowi należą się słowa podziękowania choćby za to, że był jednym z nas - POLAKIEM.
Polak mały 13-04-2010 8:47
Nie miałem okazji poznać osobiście posła Szmajdzińskiego, ale pamiętam go bardzo dobrze z czasów kiedy bywał na meczach naszego Kembudu, w czasach kiedy działo się wiele dobrego w tym już nieistniejącym klubie. Kiedy nasi - naprawdę dobrzy piłkarze - potrafili wspaniale grać choćby z Wisłą Kraków i wieloma naprawdę dobrymi zespołami. Pan Jerzy bywał na wielu meczach, często zachęcał piłkarzy do lepszej gry, dając w nagrodę jakiś tzw. fant. Wiem bardzo dobrze, że pomógł bardzo mojemu koledze, a raczej jego córce - w chwili bardzo trudnej - po głośnym w Jeleniej Górze wypadku drogowym. Można wiele powiedzieć o tym człowieku, ale po takim fakcie jakim jest jego nagła śmierć - można jedynie dobrze, bądź wcale. Ja powiem jedno - POKÓJ JEGO PAMIĘCI ...
~Do PITER 13-04-2010 15:29
A można wiedzieć w czym lub jak im pomógł ???????????????
~PITER 15-04-2010 14:22
Pojedź do jego biura, do Pani Wali to ona wyliczy ci dokładnie jego pozytywnie załatwione interwencje poselskie. Tu nie jest miejsce na odpowiedzi na twoje podejrzane pytania.
~Maślana 15-04-2010 19:09
Nie muszę jechać do żadnej Wali. Pomógł.........śmieszne.
~Schengen 16-04-2010 23:57
Otworzyłem zakładkę "odszedł dobry człowiek". Odszedł dobry człowiek - przyznam. Dobroci Jego czynów w Jeleniej Górze niestety nie odnajduję. Dobro większego formatu. Traktowanie Miasta jako spadochroniarskiego przyczółka - zostawiam. Był dużej klasy politykiem. Przyznam nawet, że mimo "pozamiatania" Jeleniej Góry miałem na Niego zagłosować w wyborach Prezydenckich. Dlaczego piszę więc? Bo odszedł DOBRY CZŁOWIEK i w tej zakładce sądziłem odkryć wątek o Kimś kto zrobił dal Naszego miasta milion razy więcej niż MÓJ niedoszły Prezydent. Mowa o Andrzeju Kempie. Odszedł Dobry Człowiek......
~... 19-04-2010 17:37
księga kondolencyjna jest na stronie Pana Szmajdzińskiego http://www.szmajdzinski.pl/ksiega/kg.php

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Żeromie z... Żeromskim!

Karolina wśród najpiękniejszych!

Rok niespełnionych obietnic

„Rzemiosła” razem z MZK

O jeleniogórskim rynku

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%