MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Odsłonią Zimowy Kamień Everestu

Wiadomości: KARPACZ
Piątek, 12 lutego 2010, 14:04
Aktualizacja: 14:05
Autor: Ania
Uczestnicy wyprawy na Mount Everest przyjadą do Karpacza na uroczystość z okazji 30. rocznicy pierwszego zimowego wejścia na najwyższy szczyt świata. Impreza odbędzie się już jutro o godzinie 12.00 na Skwerze Zdobywców.

Godzinę wcześniej w Kościele NMP odbędzie się z tej okazji msza święta. Po uroczystości, o godz. 13.00 w Gimnazjum przy ulicy Łącznej 2 rozpocznie się wspólne oglądanie filmu z zimowej wyprawy na Mount Everest oraz spotkanie z jej uczestnikami. Swoją obecność potwierdziło 10 osób:

Przybędą Anna Milewska (żona Andrzeja Zawady), Leszek Cichy, Ryszard Dmoch, Walenty Fiut, Ryszard Gajewski, Bogdan Jankowski, Aleksander Lwow, Krzysztof Wielicki, Anna Okopińska oraz ksiądz Stanisław Kardasz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Sołectwa kupują defibrylatory

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Cień 12-02-2010 20:31
Trzydzieści lat temu, Mount Everest nie był taki wysoki jak dziś, więc tamta wyprawa się nie liczy. Everest rośnie 4cm z hakiem rocznie, więc teraz jest wyższy o ponad 1,2m, i wciąż rośnie. Ciekaw jestem, kiedy się zapadnie pod własnym ciężarem i co z tego będzie? Co do księdza, to ja bym na jego miejscu nawet nie myślał o tej górze, pewien alpinista zamontował krzyż na Everescie i zaraz go trafił piorun, biedak tego nie przeżył.
~ 12-02-2010 22:28
msza i ksiadz nieodzowny element uroczystosci ,ciekawe czy wikary bedzie chodzil z taca?
~rys 13-02-2010 2:31
Ksiądz Stanisław Kardasz uczestniczył w ekipie pod kierownictwem Ryszarda Szafirskiego na himalajski szczyt Annapurna (8091 m, 23 maja 1981 roku). Był pomysłodawcą nazwania bocznego wierzchołka (8051 m) “Jasna Góra” a drogę jaką pokonali jako pierwsi; im. Jana Pawła II. A wiec co do księdza, to nie jest przypadkowy klecha od tacy w tym towarzystwie, a jeszcze jak skojarzycie daty drodzy oglądacze monitora, to dobrze jest czasem wychylić się zza szklanej szyby dla zdrowego zrozumienia tego swiata.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Chodnik na Krośnieńskiej  

Urząd czynny krócej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%