MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Odrzucona apelacja rodziców małego Milana

Wiadomości: Region
Czwartek, 28 września 2017, 8:21
Autor: WAC
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze potrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze, wydany w sprawie przeciwko Agacie W. i Robertowi W. Skazani to rodzice siedmiomiesięcznego Milana, który na skutek ich zaniedbań w zapewnieniu opieki zdrowotnej zmarł we wrześniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy. Zwłoki dziecka zostały znalezione 10 września ubiegłego roku przez policjantów w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze, w trakcie przeszukania w sprawie dotyczącej narkotyków. Malec nie żył już od kilku dni, a sekcja zwłok wykazała, że przyczyną jego śmierci było ropne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

W toku śledztwa okazało się, że dziecko od momentu wyjścia ze szpitala po porodzie nie było objęte opieką zdrowotną. Nie było też szczepione. Już od początku sierpnia 2016 roku Milan W. zaczął gorączkować i tracić na wadze. Przyjmował płyny ale nie chciał jeść, wymiotował. Agata W., która głównie zajmowała się dziećmi, nie zgłosiła się z nim do lekarza. Ze względu na pogarszające się samopoczucie dziecka Robert W. w drugiej połowie sierpnia 2016 roku zasugerował partnerce aby zgłosiła się z dzieckiem do lekarza. Wówczas kobieta poinformowała go, iż syn nie jest zapisany do żadnej przychodni. 6 września 2016 roku Agata W. nakarmiła syna, po czym położyła do wózka. Po kilku godzinach stwierdziła, że dziecko nie rusza się. Sądziła jednak, że tak mocno śpi. Następnego dnia wyszła z dzieckiem nie dającym oznak życia na dwór. O stanie dziecka nie powiadomiła Roberta W., ani nikogo z rodziny, jak również odwiedzających ich osób.
Postępowanie prokuratorskie zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec rodziców zmarłego dziecka. Zarzucono im narażenie Milana W. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, poprzez nie zapewnienie mu pomocy lekarskiej, pomimo wystąpienia u niego objawów chorobowych, w konsekwencji czego dziecko zmarło.

Za ten czyn Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze skazał Agatę W. na karę trzech lat, a Roberta W. na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Od wyroku tego odwołali się obrońcy oskarżonych. Apelacja ta została jednak odrzucona przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, który w całości potrzymał orzeczenie wydane w pierwszej instancji. Wyrok ten jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Przebudowa drogi nr 2273D

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zaboberek 28-09-2017 10:10
Wyrodni "rodzice". Kara powinna być o wiele wyższa.
~` 28-09-2017 14:14
Milan? Dobrze że nie Arka Gdynia.
~kokospoko 28-09-2017 20:17
Makabra, według mnie karanie tych ludzi nie ma sensu wyjdą jeszcze bardziej zdemo...lizowani ale konieczna jest sterylizacja żeby ponownie nie cierpiało jakieś dzieciątko.
~ 28-09-2017 20:19
...podtrzymał... potrzymać to sobie można coś innego...
~ 28-09-2017 22:34
już za samo takie głupie imię dla dziecka, powinni dostać kilka lat ciupy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Wyrok dla sędziego

Dotacja na usuwanie azbestu

Tak nie wolno parkować!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
202
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%