MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Odpowiedź Leszka Wrotniewskiego do sprostowania TV Dami

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 kwietnia 2018, 10:27
Aktualizacja: 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Poniżej publikujemy odpowiedź Leszka Wrotniewskigo dotycząca sprostowania: Agencji Reklamy i Promocji „DAMI” sp. z o.o. opublikowanego na portalu JELONKA.COM w dn. 6 kwietnia pt. „TV Dami ws. finansowania mediów”.

Z głębokim zdziwieniem przyjąłem niezadowolenie TV Dami (TVD). Zdziwienia z powodu upublicznienia przeze mnie informacji prezydenta dot. finansowania mediów. Być może Agencja zdziwiona jest tym, że mam dostęp do informacji w związku z pełnieniem przeze mnie mandatu radnego?

Każdy, kto pracuje wie jak ciężko jest zarobić każdą złotówkę. Emeryci i renciści po wielu latach ciężkiej pracy, z trudem wiążą koniec z końcem, niejednokrotnie odmawiając sobie wielu niezbędnych do przeżycia rzeczy. Tym bardziej każdy, kto pracuje w samorządzie, powinien wiedzieć, że wydaje nie swoje, ale mieszkańców pieniądze i winien to robić w sposób odpowiedzialny i uczciwy.

Ostatnio wielokrotnie słyszeliśmy o problemach finansowych miasta, np. w związku z brakiem 140 tys. złotych planowano likwidację Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych przy ulicy Leśnej. Tylko dzięki heroicznej walce młodzieży, rodziców i nauczycieli udało się uratować tą szkołę.

Wywołany w/w. Sprostowaniem, tym, że TVD to „jedyna w mieście koncesjonowana telewizja nadająca swój program lokalny na terenie Jeleniej Góry, Gryfowa, Lubania, Leśnej oraz w telewizji Łużyce, posiadająca wysokie, potwierdzone badania oglądalności”(cyt.TVD) oraz danymi zawartymi w informacji prezydenta, muszę zadać pytania: Dlaczego pobieracie państwo opłaty za publikację informacji, które inne media publikują za darmo? Czy jako ambitna stacja dla utrzymania zasięgu oglądalności nie robilibyście tego za darmo?

Pewnie byście robili! Ale skoro prowadzicie działalność komercyjną, a klient chce zapłacić, to byłoby głupotą tych pieniędzy nie zarobić. Moja wątpliwość dotyczy działań prezydenta, czy zasadne jest wydawanie na ten cel publicznych pieniędzy? Jestem zwolennikiem wprowadzeniem ograniczeń w tego typu wydatkach, gdyż nie są one niezbędne i nie mogą odbywać się kosztem innych ważniejszych zadań.

TVD powołuje się na rzetelność swoich materiałów z pracy Rady Miejskiej, z kolejnym więc zdziwieniem przyjąłem insynuacje skierowane przez TVD pod moim adresem, że pieniądze z przedstawionej przeze mnie poprawki są niewystarczające na remont siedziby MDK. Oczywiście są! Tyle tylko, że ja zgłosiłem poprawkę dotyczącą remontu pomieszczeń pod potrzeby MDK. Odsyłam Waszych dziennikarzy do bogatej dokumentacji zgromadzonej w Biurze Rady Miejskiej, w której radni szczególnie Komisji Oświaty wskazują te lokalizacje. Ubolewam też, że stawiacie Państwo retoryczne pytanie „czy rzekoma troska o stan tych pomieszczeń nie jest działaniem pod tak zwaną publiczkę?” Informuję, że takie wnioski składałem już wielokrotnie, a w tym wypadku bezpieczeństwo dzieci jest dla mnie najważniejsze. Mieszkańcy to najważniejszy element samorządu i to dla nich ślubowaliśmy działać. Przypominam też, że wniosek ten poparła znacząca większość radnych.

Dziękuję Agencji na zwrócenie uwagi na coś, czego wcześniej nie zauważyłem, że środki z opłaty śmieciowej przeznaczone są na finansowanie imprez rozrywkowych, przyznam się, że mam teraz jeszcze większe wątpliwości, czy jest ustawowa edukacja ekologiczna i czy mieszkańcy miasta, zamiast paru imprez nie woleliby mniej płacić za śmieci. Myślę że poziom świadomości ekologicznej mieszkańców jest bardzo wysoki a cena za śmieci powinna być niższa. Teraz, dzięki Państwa wystąpieniu widzę, na co pieniądze z opłat za śmieci są jeszcze wydatkowane.

Dziękuje też za zaproszenie do TV, ale uważam, że na szacunek Mieszkańców pracuje się swoją działalnością a nie wystąpieniami medialnymi. Dodatkowo skoro uznajecie Państwo moje działania, prowadzone zresztą od wielu lat, za rozpoczęcie mojej kampanii, to tym bardziej muszę odmówić promowania mojej osoby w Waszej TV. Taki materiał mógłby zostać potem uznany za mój materiał wyborczy, a jego koszt (po zastosowaniu obowiązujących stawek) mogłyby znacząco wpłynąć na ograniczenie limitów finansowych w kampanii do Rady Miejskiej lub prezydenckiej.

Pozdrawiam serdecznie, życząc dalej utrzymania poziomu rzetelności, obiektywizmu, ponadregionalnego charakteru i odwagi.
„Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.

(Leszek Wrotniewski)

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Droga rowerowa w budowie

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~hahaha 8-04-2018 10:55
Panie Leszku, mistrzowsko. Oni z rzetelnością i umiejętnościami dziennikarskimi mają tyle wspólnego co zwykłī kowalski z astrofizyką. A buta i głupota jaka płynie z ich oświadczenia mówi wszystko. Finansowanie takiego "medium" z Zabobrza za kilkaset tysięcy rocznie to masakra... ale pewnie nie mają tu znaczenia umiejętności, oglądalność itp. tylko znajomości i układy. pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój sytuacji
~Zzyga 8-04-2018 15:04
do: ~hahaha (10:55)
Pan Wrotniewski powinien jeszcze poprosić o zestawienie wydatków w poprzednich latach.Te wydatki w roku wyborczym jak nic pasują mi do cichego funduszu wyborczego.Przytaczana ogladalnosc tv dami mało wiarygodna.Ogladalnosc a zasięg to dwie różne rzeczy.
~Cyniczny polityk 9-04-2018 11:10
do: ~hahaha (10:55)
Wrotniewski jest tylko i wyłącznie graczem politycznym i na dodatek cynicznym graczem. Nagle doznał erekcji intelektualnej i przypomniał sobie o swoich, przewodniczącego, obowiązkach wobec miasta. A gdzie pan, mój drogi Wrotniewski, był, kiedy Wrocław dzięki pańskiej partii politycznej DRS niemal wszystkie pieniądze na remonty dróg poszły na Wrocław? To przez takich min jak pan nasza Kotlina ma ogromne kłopoty z rozpoczęciem rozbudowy dróg dojazdowych do Kotliny.
~Bhj 8-04-2018 11:05
Już dość polityki to zdanie koniec
~Bhj 8-04-2018 11:07
Sam spokoju emerytury
~Bhj 8-04-2018 11:08
Próba antyleszku ile różnica lat to nie chce boję się
~Bhj 8-04-2018 11:10
Mam Anty sam cierpliwy 70 lat długo historia jak koniec sam chce emerytury spokoju i ślub i władca
~ 8-04-2018 11:14
No cóż, niestety, ale Pan Radny ma rację. Czy media dofinansowywane przez polityków mogą być niezależne? Wystarczy włączyć telewizor, na jednych kanałach tuby PO, a na innych tuby rządowo-kościelne, a przed zmianą rządu też były tubami PO. Pokazują to, co im karzą ci, co je dofinansowują. Ja nie oglądam DAMI, a płacę podatki, które są wykorzystywane na dofinansowywane tej telewizji zamiast na konkretne potrzeby mieszkańców.
~Zamiejscowy spryciarz 9-04-2018 11:14
do: ~ (11:14)
Nagłe przebudzenie Wrotniewskiego, rozliczenia, histeria, rozdzieranie szat, aktywność medialna świadczy o chęci startu w wyborach samorządowych. Ciekawe tylko gdzie: w Jeżowie Sudeckim na wójta, czy tez , nie daj Boże na prezydenta naszego miasta.
~ 8-04-2018 11:18
Dami to prywatny interes. Jak nie potrafią na siebie zarobić to po co im taki wielki budynek i tyle aut? Niech wynajmą 2 pokojowe mieszkanie. Jeden pokój na studio, drugi na biuro. Zamiast floty aut wystarczy im jeden bus. Nie powinno być tak, że miasto z moich podatków opłaca im budynek, sprzęt i tych kiepskich reporterów.
~ 8-04-2018 11:21
Ludzie, którzy robią filmiki na Youtube a więc telewizji zylion razy większej i bardziej prestiżowej od Dami, robią to bardziej profesjonalnie i nie dostają ani grosza a ci nadęci amatorzy z Dami dostają setki tysięcy od miasta? Chora sytuacja.
~Co się czepiasz 8-04-2018 11:29
do: ~ (11:21)
A ten nadęty z telewizji Trwam co dostaje miliony, od chwilowo rządzących, to ciebie w oczy nie kłuje, i to dla ciebie nie jest chora sytuacja?
~ 8-04-2018 11:46
do: ~Co się czepiasz (11:29)
Dami ma być lokalną Trwam albo Wyborczą finansowaną z budżetu miasta? Niech sami na siebie zarobią a nie wyciągają łąpy po cudze.
~ 8-04-2018 22:18
do: ~ (11:46)
No więc, ..., zarabiają na siebie. Jakie cudze biorą?
~PI 8-04-2018 11:57
Pan Wrotniewski jako wieloletni radny i wieloletni partyjny zna na pewno więcej szwindelków władzy. Sam jako partyjny z nich skorzystał - to partia z partyjnych funduszy wystawiła go jako kandydata na liście partyjnej. Ale to bardzo dobrze - od kłócących się partyjnych dowiemy się o kolejnych szwindlach. W tej wcześnie rozpoczętej kampanii wyborczej na Pewno Pan Wrotniewski jeszcze nie jeden raz dowali swoim byłym kolegom z PO.
~medium 8-04-2018 12:07
Żenująca postawa mediów typu pokażę cię, ale daj kasę. A gawiedź się na to nabiera i głosuje w różnych wyborach na tych, których widzą codziennie (za pieniądze podatników) w lokalnych pseudotelewizjach czy gazetkach
~Politykasmierdzi 8-04-2018 13:07
A plota niesie ze Pan Wrotniewski chce zostac prezydentem miasta. Czemu pan sie zaslania pismem do prezydenta skoro to i tak wszystko jest jawne? Czemu teraz przed wyborami? Chcialbym pana posluchac...
~Error 8-04-2018 13:28
Dziwi mnie jedno. Przewodniczący Wrotniewski dopiero teraz dowiedział się, że z opłaty śmieciowej finansowane są imprezy rozrywkowe? Czy to jest należyte wykonywanie swoich obowiązków radnego i przewodniczącego Rady Miejskiej?
~Bez sensu 8-04-2018 13:29
Najłatwiej jest wszystko i wszystkich komentować ! To jest właśnie nasza mentalność, nic sie nie dzieje w mieście źle, ktoś zorganizuje imprezę to też negatywne komentarze.. media informują ludzi, to źle wydatkowane pieniądze, o niczym nie wiedzą to wina mediów. A co Ty niby organizacja charytatywna ? Każdy myśli o tym, żeby zarobić. Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje, Ci co najwiecej komentują powinni spróbować zrobić cokolwiek i zmierzyć sie z nasza rzeczywistością i hejtem, może jak sie przekonają na własnej skórze jak to jest przestaną komentować bez sensu...
Konzbro 8-04-2018 13:33
Jak pan Wrotniewski pisze kazdy moze zarabiac. Blokowanie innych mediow bo jelonka dostala 3000 ich artykulem, a inni 90000 czy jak policzyl kalukaltorek Pana Kaczalki 200 000 to i tak malo. W innych miastach jest to jawne i polityk nie moze udawac dzieki temu ze broni podatkow przed wyborami. Przez to to brednia przedwyborcza...
~Rys 8-04-2018 13:48
Facet mieszka w Dziwiszowie i po 8 latach trzeba pokazać się wyborcom bo z PO pokłócony to do PiS i kukiza się klei
Konzbro 8-04-2018 13:48
Jeszcze jedno. Panie Przewodniczący czemu Pan głosował na samego siebie wybierajac to stanowisko?? I pan ma checi byc „czysty” i „klarowany” przed wyborami? Niehonorowo. To jak można wierzyć takim tekstom ktore Pan zamieszcza powyżej???
~ 8-04-2018 14:02
do: Konzbro (13:48)
To chyba normalne? Wyobrażasz sobie, że ktoś zgłasza się na przewodniczącego i głosuje przeciwko sobie? - Panie przewodniczący dlaczego poparł Pan swojego przeciwnika? - Zagłosowałem przeciwko sobie ponieważ chcę siebie obalić! Tak, uważam, że moge narobić wiele szkód jako przewodniczący, poza tym w ogóle nie nadaje się na to stanowisko i chciałbym ostrzec społeczeństwo przed samym sobą.
Konzbro 8-04-2018 14:04
do: ~ (14:02)
A Pan Sikora się wstrzymał :)
~ 8-04-2018 14:17
do: Konzbro (14:04)
Jak sie wstrzymujesz to znaczy ci nie zależy. Jak głosujesz na swojego przeciwnika to znaczy, że masz problem z głową.
~STOPcharagwiPOLITYCZNYM 8-04-2018 15:04
do: ~ (14:17)
Panie Wrotniewski niech Pan idzie do studia, powie Pan czy jest Pan w PO, czy przyjacielem PiS, DRES czy w Kukizie. Bo czytelnicy placa Panu, a Pan zmienia szybko kolory, za szybko.
~Precz z lawirantami! 9-04-2018 12:37
do: ~ (14:17)
Nie pleć. Jak się wstrzymujesz w głosowaniu we własnej sprawie tzn, że jesteś przyzwoitym człowiekiem. Jesteś kimś a nie politykiem-krętaczem, chorągiewką, manipulatorem, kombinatorem. Radni, którzy głosują za sobą nie mają za grosz przyzwoitości.
~Kilkujadek 8-04-2018 19:43
do: Konzbro (14:04)
To jest .Nowoczesna, na trzeźwo nie ograniesz.
Konzbro 8-04-2018 14:26
Albo masz za mało szabelek?;) i wolisz się zachować fair. Co w pplityce oznacza śmierć. Co by nie mówić to bardzo złe zachowanie Pana Wrotniewskiego. Jakby miał jaja to by poszedł do dami i użył takiej argumentacji. To bym zrozumial, a tak zaslania sie glupawa prowokacją ze go skasuja hahah
~kjlhlkjhlhg 8-04-2018 15:37
Cynik Wrotniewski zaplątał się we własne nogi.
~GOL 8-04-2018 15:45
Po pierwsze, to nie jest sprostowanie. Radny Wrotniewski nie wie, co to sprostowanie. Po drugie, to jest pubicystyka i demagogia. Jeśli radny Wrotniewski tak troszczy się o los szkół i przedszkoli, niech odda swoją dietę radnego. Nie mogę już czytać tych nasączonych jadem wypowiedzi tego człowieka.
~ 8-04-2018 18:06
do: ~GOL (15:45)
To bardzo proste. Nie czytaj jego wypowiedzi. Skoro wg ciebie ktoś ma oddawać pieniądze na szkoły to może lepiej niech to będzie zarząd miasta: dwaj wice i prezydent. Spora kasa.
~Józef 8-04-2018 15:51
Zaczynał i uczył się w platformie i wszystko jasne.
~ 8-04-2018 17:41
Dami to takie medium że każdy może sobie kupic reklame sprzedawca skarpetek kapci czy tez lodow ale czy koniecznie setki tysiecy musi wydawac nasze miasto chyba nie.
~PolitykWrotPobrudzony 8-04-2018 19:03
„Każdy, kto pracuje wie jak ciężko jest zarobić każdą złotówkę. Emeryci i renciści po wielu latach ciężkiej pracy, z trudem wiążą koniec z końcem„ pisze Pan Wrotniewski - to pochwal się co zrobiles Pan zeby ulatwić życie emerytom? Zamiast zaczepek do mediów. Na to pan ma czas... Powypominać i pokrzyczeć. Tyle.
~ 8-04-2018 22:26
do: ~PolitykWrotPobrudzony (19:03)
I tak oto Pan Wrotniewski znalazł czas aby wskazać jacy to inni (Dami) są oszuści, kłamcy, hochsztaplerzy, naciągacze i bezczelne skurczybyki a jaki to ja (Wrotniewski) jestem porządny, dociekliwy, ze złem walczący i dbający o dobro obywateli. A rok, dwa i trzy temu to, Panie Wrotniewski,. nie było tego problemu (jeśli to problem)? Nie widział go pan, nie wiedział? No cóż, czas wyborów nie! Też bym nie strzępił języka gdyby nie wybory.
~ 8-04-2018 23:59
do: ~ (22:26)
Właśnie tak. Samo sedno sprawy. A co by bylo jakby się na kolegów nie obraził? Też by był taki solidny. Kto sie na to ma nabrać? Obłuda i tyle.
~hahahaha 8-04-2018 22:52
a pan leszek juz sie nakłamał wystarczająco, ze teraz taki swiety? wstyd..., hipokryzja... nie chcemy takich ludzi u władzy :) i nie bedziemy meic takich ludzi u władzy!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Remont hali sportowej

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%