MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Odpalili Mikołajkową bombę taneczną

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 grudnia 2016, 14:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotni wieczór (10.12) w hali Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze eksplodowała taneczna bomba, a więc gratka dla miłośników zumby. Rekordowa liczba 200 osób zebrała się, aby przy okazji Mikołajek pobawić się wspólnie przez trzy godziny.

W hali „Dziesiątki” przy ul. Morcinka pojawili się instruktorzy zumby z różnych stron Polski. Gwiazdami byli: Łukasz Grabowski i Stefan Jakóbczyk z Warszawy, a równie pozytywną energią dzielili się: Agnieszka Lasota z Jeleniej Góry, Ewa Zapolna ze Strzegomia, Halina Kunecka z Dzierżoniowa, Joanna Zamojska z Jeleniej Góry, Magdalena Kwiatkowska-Korczowska z Lwówka Śląskiego, Marcelina Leśniak z Jeleniej Góry, Adam Kobel z Legnicy, Damian Strączek z Jeleniej Góry oraz organizator - Michał Sikorski z Jeleniej Góry.

Goście specjalni ze stolicy przyznali, że przyjechali do Jeleniej Góry, bo tu są bardzo fajni instruktorzy i zaangażowani ludzie. W Warszawie nie narzekają na brak zainteresowania zumbą i widzą, że w naszym regionie wielbicieli tej formy ruchu przybywa. - Poprzednim razem jak byłem tutaj, to było 88 osób, teraz 200 i bilety wyprzedane kilka dni przed imprezą, więc tendencja jest rosnąca – powiedział Stefan Jakóbczyk. - Może następnym razem jak przyjedziemy to będzie 500 – dodał jeden z nielicznych mężczyzn na parkiecie.

Dlaczego ciągle tak niewielu panów decyduje się na zumbę? - Zachęcamy panów, może to kwestia czasu, może jakiś element wstydu, bo na zajęciach jest więcej pań, ale to powinien być właśnie argument za tym, żeby przyjść – podkreślił Stefan Jakóbczyk. - Na zajęcia fitness i taneczne chodzą panie, a na zajęcia ze sportów walki - faceci. Ten stereotyp powoli się przełamuje, coraz więcej dziewczyn chodzi na tajski boks czy kickboxing i coraz więcej facetów zaczyna tańczyć – dodał Łukasz Grabowski.

Limit uczestników został wyczerpany na kilka dni przed imprezą, która ma już swoją małą tradycję. - Wcześniej robiliśmy maraton mikołajkowy w Szkole Podstawowej nr 6, natomiast liczba osób zmusiła nas do poszukania większej sali. Póki co, ta w „Dziesiątce” jest dobra, ale może w przyszłym roku będzie potrzebna jeszcze większa – powiedział Michał Sikorski, organizator Mikołajkowej Bomby Tanecznej, który na scenie podczas jednego z utworów podbił serca uczestników, prezentując układ ze swoją małą córeczką. - Zumba się nie nudzi i przyciąga nowych ludzi – dodał instruktor zumba fitness.

Do stolicy Karkonoszy zjechała także spora grupa (prawie 40 osób) ze Strzegomia. - Warto spędzać razem czas. Fajnie, że panie, a także panowie chcą poświęcić swój rodzinny czas na to, żeby przyjechać w takie miejsce na tak fantastyczną, taneczną imprezę – powiedziała Ewa Zapolna, która już zaprasza na 5 lutego 2017 r. do Strzegomia, gdzie razem z Michałem Sikorskim organizują kolejny charytatywny maraton. Instruktorzy podkreślają, że zumba łączy pokolenia, bowiem mają w swoich szeregach ojców z córkami czy babcie z wnuczkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Koncert na gongach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wx 11-12-2016 16:07
Koorwasz szok!
~Tuiteraz 11-12-2016 23:00
Trzeba saperów wezwać. Kto wymyśla takie tytuły ?
~pig 13-12-2016 11:46
Super że takie imprezy w naszej dziurze zorganizowano

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działa rada seniorów

Złote Gody w Janowicach

Zygzakiem po ulicy

Awaria kolektora w Zgorzelcu – ścieki w Nysie

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
597
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%