MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Odlotowe szkolenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2007, 9:04
Autor: Angela
Fot. Organizator
Marzenia o lataniu mogą się stać rzeczywistością.

Aeroklub Jeleniogórski ogłasza nabór na kurs szybowcowy, który rozpocznie się już na początku maja. Chętni, którzy myślą o lataniu, powinni zgłosić się już teraz. Za szkolenie częściowo zapłaci urząd miasta.

Kurs szybowcowy w aeroklubie to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a także okazja do zrealizowania swoich marzeń. W kursie mogą wziąć udział już szesnastolatkowie. Górna granica wieku nie została określona.
Wymagania: badania lekarskie oraz wyrażenie zainteresowania. Koszt takiego kursu to dwa i pół tysiąca złotych, dla jeleniogórskiej młodzieży aeroklub przewidział jednak spore zniżki.

– Dostaliśmy pieniądze z urzędu miasta właśnie na częściowe ufundowanie takich kursów dal młodzieży od szesnastu do dwudziestu czterech lat – mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.
Jak na razie nie wiadomo jaka będzie kwota dofinansowania do każdego kursanta, ale myślę, że przyznane pieniądze w znacznym stopniu obniżą kwotę, jaką każdy musiałby zapłacić. Do rozdysponowania mamy dziesięć tysięcy złotych.

28 kwietnia to dzień otwarty aeroklubu, jak i data, jaka została ustalona na pierwsze spotkanie z kursantami. W tym dniu ustalone zostaną terminy zajęć teoretycznych, jak i praktycznych.
– Każdy, kto zdecyduje się na taki kurs będzie musiał odbyć sześćdziesiąt godzin zajęć teoretycznych i sześćdziesiąt lotów – mówi Jacek Musiał. Na pierwszym spotkaniu ustalimy już oficjalne terminy.

Po sześćdziesięciu godzinach teorii kursanci będą musieli zdać egzamin i na jego podstawie będą mogli rozpocząć pięćdziesiąt lotów z instruktorem. Po tych zajęciach czekać będzie na nich kolejny egzamin, tym razem teoretyczny, który będzie przepustką do samodzielnego latania.

Aeroklub Jeleniogórski w tym roku planuje przyjąć na kurs około trzydziestu chętnych. Jak mówi Jacek Musiał, już są chętni. W ubiegłym roku kurs ukończyło piętnaście osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Czyżby Andrzej Duda?

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mieszkaniec XX-Lecia 30-03-2007 8:59
Jestem mieszkancem os. XX-lecia i szczerze mowiac zawsze myslalem ze nazwa pochodzi od XXlecia miedzywojennego ;p a co do zmiany nazwy. Po co???? Jestem przyzwyczajony do tej nazwy, a co ona przeszkadza PiSowi to ja nie wiem. Jak juz maaj zmieniac nazwe, niech PIS da na to kase. dla calej polski. na zmiane nazwy ulic PRL`owskich i komunistycznych. A urzednicy beda mieli przez to duuuzo papierkowej, niepotrzebnej roboty. Zamecza sie. Bedzie trzeba dlugo czekac na nowy dowod. Po cala polska zlozy podanie o nowe dokumenty. Pozdrawiam ludzi z PRL`oskich ulic no i PIS tez pozdrowie, powinni sie leczyc, ale zostalo ich tylko pozdrawiac.
~do mieszkańca XX-lecia 30-03-2007 11:08
chyba ci się artykuły pomyliły <lol2> a tak w ogóle ludki latanie szybowce jest rewelacyjne:D sama miałam okazję się przelecieć ale z instruktorem ale i tak było warto :D polecam :D pozdrowienia dla aj:D
~oblatywacz 30-03-2007 11:38
Do tej, co z instruktorem : Masz rację, nie rób samemu, co można we dwoje.
~Karol 30-03-2007 23:36
a czy można jednorazowo za opłatą (jeśli tak to jaką) odbyć lot szybowcem?
~kursantka 1-04-2007 11:39
Robię prawo jazdy,czy urząd miasta dołoży trochę pieniążków?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Promesy dla strażaków  

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
602
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%