MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Odkurzanie magistratu

Wiadomości: REGION
Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Ania
Fot. Ania
Wnętrze ratusza w Kowarach odzyska dawny blask. Obecnie remontowana jest klatka schodowa i zabytkowe schody, prowadzące do sali rajców. Będzie ona udostępniona turystom.

Miasto nad Jedlicą wspólnie z Jelenią Górą, Janowicami Wielkimi, Mirskiem i Świeradowem Zdrój realizuje projekt pod nazwą „Zobaczyć krajobraz, dotknąć przeszłość, wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie subregionu Karkonosze i Góry Izerskie”.

W jego ramach w kowarskim ratuszu prócz klatki schodowej zostanie wyremontowana także sala rajców. Będą mogli zwiedzać ją turyści. W Świeradowie Zdrój, który jest partnerem wiodącym, środki z projektu samorządowcy przeznaczą na rewitalizację młyna wodnego, w Jeleniej Górze – baszty zamkowej , w Janowicach Wielkich – wieży widokowej, a w Mirsku – na przebudowę wieży ciśnień, która stanie się obiektem widokowym.

Celem projektu, którego koszty oszacowano na siedem miliony złotych jest udostępnienie turystom zabytków. Na jego realizację pozyskano środki z Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pomnik odnawiany

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 8-12-2009 9:47
Magistrat sobie remontują, a ludzie fortunę za ścieki płacą. WYTŁUMACZCIE NAM DLACZEGO PŁACIMY WIĘCEj ZA ŚCIERKI OD KAPRACZA, KTÓRY KORZYSTA Z TEJ SAMEJ OCZYSZCZALNI!!!! DLACZEGO KOWARZANIE MAJĄ DOPŁĄCAĆ DO KARPACZA
~oko 8-12-2009 10:52
Kiedy wykurzanie?
~mim 8-12-2009 19:37
do~oko. To na co czekasz, może nastąpi za rok . Już na św.Mikołaja będzie jasne kogo odkurzono, a kogo wykurzono z kowarskiego magistratu i komu Mikołaj dał rózgę ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niedziela w muzeum

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wyczekiwana premiera w ZTA

Była radość i wzruszenia!

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
698
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%