MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odkryj wraz z dzieckiem mikro–świat owadów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 kwietnia 2016, 7:48
Aktualizacja: 10:41
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Organizator
Twoje dziecko interesuje wygląd owada, współczesne i dawne mikroskopy, a także skąd bierze się jedwab – zapisz się wraz z nim na Warsztaty MINI – Warsztaty Małego Odkrywcy „Owady pod mikroskopem” w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Dzieci wraz z rodzicami będą poznawać wygląd owadów oglądając je pod mikroskopami. Zajęcia poprowadzi Leszek Kośny – entomolog, pracownik Muzeum Przyrodniczego, który najpierw zabierze uczestników w podróż do świata dawnych mikroskopów oraz wspólnie z dziećmi i rodzicami przygotuje preparaty na ziemiórkach. Już na nowoczesnych mikroskopach mali odkrywcy poznają budowę łusek motyli, oczu, czułek, skrzydeł i odnóży owadów oraz sami wykonają ich rysunki. Na koniec zostaną przedstawione produkty owadów: nicie jedwabiu pobrane z kokonów.

Rozpoczęły się zapisy na kreatywne Warsztaty MINI – Warsztaty Małego Odkrywcy „Owady pod mikroskopem”, które odbędą się 5, 12, 19 i 25 maja 2016r. w godz. 16.00 – 18.00 w Rodzinnym Miejscu Spotkań w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

W warsztatach może wziąć udział 10 dzieci w wieku od 6 do 8 lat wraz z rodzicami (jednym opiekunem). Zajęcia są bezpłatne (liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy w siedzibie Przystani Twórczej przy ul. Cieplickiej 74 lub pod nr tel. 75 71 22 892).

Mikroskopy wykorzystane zakupionymi w ramach projektu Trampolina Kultury realizowanego przez Przystań Twórczą w 2015r. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Warsztaty MINI realizowane są w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016
i finansowane są przez Miasto Jelenia Góra w ramach zadania Przystań Wielu Pokoleń – Stwórzmy Miejsce Naszych Spotkań, części 1 Trzy godziny dla rodziny - Inicjatywy Lokalne 2016.

Czytaj również

Ogołocili drzewa

Wernisaż wystawy J.P. Mędrykiewicza

W śmieciach miasto tonie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ha! 28-04-2016 17:55
Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze- mydło i powidło w nazwie. Ale działają ok, tylko dlaczego działań nie połączą z Muflonem? Nazwanie malowanych olejnicą dwóch obmsarkanych pokoików w kącie korytarza szkoły CENTRUM, to już kabotyństwo dużego sortu.
~ 28-04-2016 21:07
Czepiasz się i tyle. Jakie to ma znaczenie? Mają fajną ofertę i wszystko sprawnie realizują. a to jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

„Splot” – wystawa Liceum Plastycznego w Książnicy

Wystąpią w Piwnicy Pod Baranami

Trzecioklasista z Siódemki wygrał przegląd monodramów

O nieistniejącej gospodzie izerskiej w Książnicy

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
917
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%