MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Odkryj trasę Via Sacra – pomogą w tym specjalne tablice

Wiadomości: Region
Sobota, 9 lutego 2013, 9:11
Aktualizacja: 17:04
Autor: UM Karpacz
Fot. UM Karpacz
– Zapraszamy gości i mieszkańców do odkrywania wyznaczonej mapą trasy Via Sacra wraz z jej atrakcjami – zachęcają pracownicy Urzędu Miasta w Karpaczu. W ramach Projektu "Via Sacra" rzeźbiarz Ryszard Zając wykonuje specjalne tablice drewniane. Jest na nich informacja, opisująca tę trasę wraz z jej atrakcjami.

Obecnie stoją już cztery takie tablice (będzie ich 6). Gdzie? Przy ul. Mickiewicza, zejściu do wodospadu od strony stacji paliw Orlen, przy ul. Saneczkowej i zejściu z Wangu w kierunku parkingu Wang.

Ogłoszenia

Czytaj również

To było bezpieczne?

Maraton zumby w Siedlęcinie

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Kali 9-02-2013 9:58
a co to w ogóle za trasa, gdzie prowadzi, po co została stworzona, skąd ta nazwa... ogólnie bezsensowny artykuł...
~ 9-02-2013 10:12
Jak nie wiadomo po co, to oznacza,że ktoś wymyślił coś, po to aby wyciągnąć kasę:) Nazwa totalnie nietrafiona kojarzy się z kościołami i zniechęca na starcie. Ludzie przyjeżdżają w góry nie po to aby oglądać kościoły. Starczy już Licheń, Częstochowa czy Świebodzin, ten ostatni robi za dziwoląg :) Ludzie się zatrzymują pstrykają fotkę ,śmieją się i mają potem co opowiadac, taka Via sacra.:)
~ 9-02-2013 10:55
jakby ku****wa nie było polskich słów. żenada, to tak samo jak jakiś pseudo artysta wyrzeźbił JELONKA który podobno stoi na ul. Krótkiej MASAKRA, a my za to musimy płacić
~Lubinek 9-02-2013 11:07
Byłem w terenie i sprawdziłem. Wydali,,,,, a może inaczej, dostali za to kupę kasy za realizację tego projektu ale co do oznakowania tej trasy się kompletnie nie popisali. Zamiast ten szlak turystyczny pomalować farbą jak to robi PTTK to oni porobili naklejki i ponaklejali na słupy oświetleniowe. To jeszcze nic. Mało tego idąc tą nową trasą w połowie drogi zacząłem klnąc bo nie wiedziałem w którym kierunku iść a to dlatego że oznakowanie było poodrywane dopiero po śladach na słupie że było coś tam naklejone się zorientowałem że mam tędy iść. Pomyślałem ze to chuligani je już pozrywali. Co się potem okazało nieprawdą bo te naklejki po prostu same odchodzą które już większości były poodrywane od słupa. Do kitu klej. Tak że na wiosnę z tego oznakowania nic się nie zostanie po za tablicami.
~Lubinek 9-02-2013 11:13
Tak czy siak miasto dostało za projekt pieniądze i pojechali po bandzie z tym oznakowaniem, tak że wykonanie zostało zrobione po najniższych kosztach Mam nadzieje że na wiosnę to poprawią i pomalują normalną farbą to dam im plusa. Jak na razie mają minus bo pieniądze wzięli za to do kieszeni ,,, a ten bubel naklejko-wy do wiosny się odklei i zniknie całkowicie... Tak więc jak na wiosnę nie poprawia to to w tej chwili nie obrażając na razie nikogo PIENIĄDZE ZOSTAŁY CZĘŚCIOWO WYRZUCONE W BŁOTO..
~: 9-02-2013 11:19
Dla czego via sakra, a nie VIA PROFANA? Zastanawia mnie, komu "jedynie słusznie i pozytywnie" myślącemu, sytrzelił do głowy taki pomysł ? Kto i przed kim chciał się wykazać, bo efekty w postaci zainteresowania turystów raczej będą mizerne (vide poprzednie wpisy!), nie lepiej zadbać o oznakowanie szlaków i ich czystość?
~król nafty 9-02-2013 11:32
A gdzie u diabła jest ten CPN? To on jeszcze istnieje?
rymcycymcy 9-02-2013 14:26
Dla starszych turystów powinna być jeszcze trasa ..Via AGRA ! ;) ...po okolicznych obiektach agroturystycznych ! ;)
~ 9-02-2013 17:32
He he Rymcycymcy ma racje powinno byc Via Agra, Via wzwód, Via kasa:) Via korpupcja,Via tandeta, Via p...llia etc tak do skończenia świata oraz to na rynek lokalny Via Flaszka:)
rymcycymka 9-02-2013 20:20
..do - ( 17:32 ) ..ta swieta droga 550km jest dla zdrowego ducha .. z wiara !
~kaczorow 9-02-2013 21:11
Via AGRA powinna przebiegac przez Kaczrow :)))
~vijasryja 10-02-2013 10:28
polacy mają kompleks na pukcie obcych nazw,już idiotyczne nazwy np.firm typu darex,halinex czy knajp typu milano czy belfast nie wystarczą teraz wzięli się za nazwy tras turystycznych.
~ 10-02-2013 16:23
Bez krzyża to już nic w tem kraju nie ma ?? Jeśli wszechmogący widzi wszystko i wszędzie, jeśli poświęcili nawet pokrywy ka...lizacyjne, to powieszenie + w wc chyba niebawem będzie normą
~ 11-02-2013 19:23
DOLNOŚLĄZAK. Via Sacra - to rewelka. Prowadzi do Heidentilke /Pogańskiej Doliny/ przez Hexentreppe /Ścieżkę Czarownic/. Dzięki temu nie można ... - nawrócić się. Czyżby trakt turystyczny wytyczali przedstawiciele Palikota?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont ulicy Ogińskiego  

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Wyróżnienie dla samorządowców

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
789
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%