MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Odjazdowe zimowisko w „Jelonku”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 lutego 2010, 13:06
Aktualizacja: 13:43
Autor: TEJO
Fot. MDK
Wspólne koncertowanie, zabawa w teatr, mnóstwo konkursów i innych zajęć – tak wyglądają półkolonie zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze dla sporej grupy wypoczywających w mieście dziewcząt i chłopców.

Zimowisko w „Jelonku”, gdzie oprócz ciekawie spędzonych godzin przedpołudniowych, najmłodsi mogą liczyć na ciepły posiłek i drugie śniadanie, od lat cieszy się sporym powodzeniem wśród jeleniogórzan w wieku szkolnym. Ma swoich stałych bywalców, ale nie brakuje też dzieci, które spędzają tu zimowe wakacje po raz pierwszy.

Wczoraj pod fachowym okiem Wiesława Kowalewskiego, instruktora znanej już dobrze "Paki Buziaka" uczestnicy odbyli podróż po pięciolinii. – Nauczyli się wielu pięknych nowych piosenek, mieli okazję poznać niezwykłe instrumenty takie jak: marakasy, kastaniety, tamburyny, cowbele, bongosy, pudełka akustyczne, dzwonki, cymbałki itp. – informuje Barbara Kędra z MDK. Po krótkim kursie dzieci opanowały grę na nich i – pod dyrekcją pana Wiesława – zimowiskowa orkiestra zagrała utwór pt. "The Rose" z repertuaru Bette Midler.

Dziś zajęcia prowadził Krzysztof Zwoliński, twórca i opiekun grup teatralnych działających w MDK. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu z animacją lalek, a także pochwaliły się swoimi zdolnościami recytatorskimi interpretując wiersze znanych autorów poezji dla najmłodszych. Najbardziej podobał się „Pan Słowik” w świetnym wykonaniu Izabeli Woronieckiej.

W programie półkolonii w MDK „Jelonek” jeszcze wiele atrakcji, a wśród nich – bal przebierańców, który zaplanowano na zbliżający się piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zamienili przejście w parking

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ciekawy 3-02-2010 15:00
Gdzie w Jeleniej Górze znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury JELONEK ?????????????
~~mdk 3-02-2010 16:47
ulica Skłodowskiej12 na przeciwko jelonki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto zawiezie do szkół?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
478
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%