MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odebrali nagrody z rąk mistrzyni świata

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 maja 2011, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: MDvR
Fot. użyczone
II Karkonoski Wyścig Integracyjny rozegrany został w minioną niedzielę 8 maja, w ramach imprezy miała miejsce pierwsza w tym roku runda Kolarskiego Pucharu Polski Niepełnosprawnych. Na trasie półmaratonu rywalizowali zawodnicy we wszystkich grupach startowych w klasyfikacji kolarzy niepełnosprawnych.

Wspólnie z nimi do rywalizacji stanęli biegacze, którzy mieli do pokonania niespełna 5-cio kilometrowy odcinek. Wśród pań w biegu triumfowała Marta Witke z Karpacza, zaś wśród mężczyzn najszybszy okazał się Tomasz Kwiatkowski reprezentujący AZS Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Bieg był włączony do projektu Gazety Wyborczej „Polska Biega”. Zawody były rozegrane na jednej z najbardziej malowniczych tras Kotliny Jeleniogórskiej. Start miał miejsce w Cieplicach – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, następnie zawodnicy poruszali się w kierunku Podgórzyna gdzie biegacze kończyli rywalizację, zaś kolarze wjeżdżali na rundy wokół zalewu Sosnówka. Na Placu Piastowskim w Cieplicach skąd odbył się start i gdzie miało miejsce również zakończenie imprezy i dekoracja zwycięzców licznie zgromadzona publiczność mogła brać udział w szeregu imprez towarzyszących, co dodatkowo urozmaiciło niedzielne popołudnie.

Wśród zaproszonych gości oprócz miejscowych włodarzy była również Maja Włoszczowska, która swoją obecnością dodatkowo uświetniła imprezę. Zawodnicy pełno i niepełnosprawni odebrali nagrody z rąk mistrzyni świata w MTB. W poszczególnych kategoriach w klasyfikacji niepełnosprawnych, pierwsze miejsca zajęli: Dariusz Beszczyński, Ludwik Odrzywołek, Dariusz Sobczak. Kolejne zawody zaliczane do klasyfikacji pucharowej odbędą się w Bielsku-Białej (Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Niepełnosprawnych) oraz Zakopanem (finał Pucharu, zawodnicy niepełnosprawni wystartują przed zawodnikami podczas jednego z etapów Tour de Pologne). Zawodników i kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Milanos mistrzem powiatu

Stop marginalizacji średnich miast

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Trzy medale w Oleśnicy

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%