MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Odebrali laury za wyniki w nauce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 17:12
Aktualizacja: Wtorek, 8 czerwca 2010, 8:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Barbara Krzemieniecka, Michał Kwiatkowski i Kamil Radomski to trójka najzdolniejszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze, którzy wśród wszystkich jeleniogórskich uczniów szkół średnich osiągnęli najlepsze średnie i otrzymali stypendia prezydenta miasta po trzy tysiące złotych. Dzisiaj uroczyście wręczył je wiceszef miasta Miłosz Sajnog.

Basia Krzemieniecka przyznaje, że zdobycie stypendium prezydenta miasta Jeleniej Góry wymagało od niej ciężkiej pracy. Jej pasją jest psychologia i to w tej dziedzinie stała się finalistką olimpiady. Zdobyte stypendium przeznaczy na wymarzone wakacji w Hiszpanii, po których rozpocznie studia na psychologii marketingu i zarządzania, z którymi wiąże przyszłość.

Kamila Radomskiego fascynuje filozofia, co udowodnił podczas olimpiady filozoficznej, której został laureatem.
– Jak byłem w trzeciej klasie gimnazjum, miałem dużo czasu dla siebie, najpierw troszeczkę malowałem, później robiłem coś innego, i ta filozofia wypłynęła jako najtrwalsze zainteresowanie. Filozofia jest tańsza niż np. kajakarstwo, gdzie trzeba kupić kajak, a książki do filozofii można wypożyczyć – żartuje. Kamil w najbliższych planach ma objechanie Polski autostopem, a później studia we Wrocławiu.

Jak mówi trzy lata w Norwidzie w klasie humanistycznej było strzałem w dziesiątkę. Nikt tam go do niczego nie przymuszał, i to właśnie dzięki tej „wolności” mógł realizować to, co lubił w sposób najlepszy dla siebie.

Michał Kwiatkowski, finalista olimpiady lingwistyki matematycznej teoretycznej i stosowanej, przyznaje, że sukces zawdzięcza ciężkiej pracy oraz zdolnościom. W przyszłości planuje studiować prawo we Wrocławiu. Nagrody w zastępstwie nieobecnego prezydenta Marka Obrębalskiego rozdawał jego zastępca Miłosz Sajnog.

– Co roku na postawie uchwały o gospodarnej szkoły i uczniach wyjątkowo zdolnych przyznajemy nagrody po trzy tysiące złotych dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 oraz dyplomy i upominki książkowe dla laureatów bądź finalistów olimpiad centralnej, którzy tej średniej ocen nie uzyskali. Cieszę się, że udało wam się takie wyniki osiągnąć i mam nadzieję, że po skończeniu studiów wrócicie do Jeleniej Góry i będziecie chcieli działać dla naszego miasta – mówił Miłosz Sajnog.

Dyplom uznania i uścisk dłoni jako jeden z wielu finalistów olimpiad odebrał m.in. Tomasz Szuba, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, dwukrotny finalista olimpiad z języka rosyjskiego.
– Dla mnie jest to wyróżnienie na tle regionalnej społeczności i duma. Przyszłości zawodowej nie wiąże z tym kierunkiem, planuję studiować chemię. Język rosyjski wykorzystam jednak w wycieczkach do Rosji czy na Ukrainę – mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

W KSON–ie dzieje się

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (15) Dodaj komentarz

tracęgruntpodstopami 7-06-2010 18:03
Kwiatek co zgarnął :D
~clown 7-06-2010 18:21
Gratulacje! Po raz kolejny okazuje się, że Żerom nie jest tak dobry, jak próbuje o sobie mówić:)
~a tak 7-06-2010 20:22
Baśka i Kwiatek to uczniowie Gim 1 czyli to gim tez nie jest gorsze od Żeromskiego :)
~pati2 7-06-2010 22:01
w norwidzie dostaje się 5 za to za co w żeromie dostaniesz 3. Taki system, żerom to reźnia dla psychiki. Wielu nie wytrzymuje idzie do norwida i ma 5.
~007 7-06-2010 23:50
oczywiście jak zwykle zacznie się licytowanie która szkoła jest lepsza. to jest chore, bo wiadomo, że dla każdego co innego jest dobre i to, co temu się nie podoba w norwidzie to może spodobać się w żeromie. zawsze to, co swoje się chwali nie wiedząc jak jest w innej szkole. a wysiłek nauki i pracy przy olimpiadzie w każdej szkole jest taki sam. to chyba najważniejsze. dobrze, że są jeszcze ambitni ludzie :) gratulacje!
~@ pati2 7-06-2010 23:58
i na odwrót :) z Norwida ludzie też uciekali do Żeroma :) zależy od nauczycieli na których trafisz tak myślę :)
~hybrydy 8-06-2010 0:07
banda kujonów
~anuska:) 8-06-2010 10:01
Norwid rządzi! Wszyscy gadają że Żerom nadal jest genialną szkołą lub był nią kiedyś. Do tej pory jak razmawiam już z dorosłymi absolwentami Żeroma to mówią, że zawsze tylko wymagano, a nic nie uczono. Zależy co komu odpowiada. Jedni są zadowoleni, drudzy nie. Ja nie byłabym szczęśliwa gdybym musiała tam chodzić. Zdecydowanie Norwid górą!
~anuska;) 8-06-2010 10:06
Ej, czyli jak to jest? Jeżeli mam średnią powyżej 4,75 to powinni mi dać nagrodę, czy jak?
~;p 8-06-2010 17:35
nie ja mam średnia powyzej 5,3 i nie dostalem musisz jeszcze byc z norwida lub zeroma bo elektronika lub innych technik nie biora pod uwage ;/
~absolwentka 8-06-2010 21:41
średnia powyżej 4,75 i jednocześnie bycie laureatem lub finalista olimpiady ;) plus wspierający pedagodzy! widać inne szkoły nie potrafią swoich uczniów nagrodzić.
~;* 11-06-2010 19:42
BEZSENSU NIE SPRAWIEDLIWE I TYLE A DLACZEGO?-DLATEGO ZE TYLKO OGÓLNIAKI DOSTAJĄ KASĘ ,"NAGRODĘ"ZA SWOJĄ PRACĘ, A NIE BIERZECIE POD UWAGĘ W OGÓLE TYCH, KTÓRZY CHODZĄ DO TECHNIKÓW ONI OPRÓCZ PRZEDMIOTÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH JAK W OGÓLNIAKACH MAJĄ JESZCZE PRZEDMIOTY ZAWODOWE I OBRONĘ TYTUŁU ZAWODOWEGO I TAKICH UCZNIÓW NALEŻAŁOBY SIĘ DOCENIAĆ TO WŁAŚNIE TACY UCZNIOWIE MAJĄ ŁEP NA KARKU ŻEBY POJĄĆ TO WSZYSTKO I JESZCZE WIĘCEJ W PORÓWNANIU DO OGÓLNIAKÓW UCZNIOWIE KTÓRZY KOŃCZĄ TECHNIKA Z WYSOKĄ ŚREDNIĄ MAJĄC TYLE PRZEDMIOTÓW TO WŁAŚNIE ONI SĄ KIMŚ!! JEŚLI W TYM PRZYPADKU POSTĄPIONO NIESPRAWIEDLIWIE ŻE WYNAGRODZONO PIENIĘŻNIE TYLKO UCZNIÓW LO.. Ale ktoś kiedyś powiedział, ze nie ma sprawiedliwości na tym świecie...szkoda gadać ale jestem dumny, że skończyłem TECHNIKUM , a nie LO..i tyle!
tracęgruntpodstopami 12-06-2010 14:20
do ";*" wiesz co, nawet nie jest mi Ciebie żal...
teessi 12-06-2010 17:54
Do ~;* czyli absolwenta technikum - Pewnie, że powinni docenić również uczniów z innych szkół średnich niż same "ogólniaki". Jednak i tak nie ma czego zazdrościć. Zauważ, że stypendia otrzymały tylko TRZY osoby, a reszta - "Dyplom uznania i uścisk dłoni". A pompa wielka jakby WSZYSCY dostali kasę za wyniki w nauce. Więcej pieniędzy miasto /pośrednio/ wydaje na różnego rodzaju rauty i fety z okazji różnych okazji, jak choćby w dniu muzealnika, święta ludzi teatru, otwarcie boiska czy różne inne święta. Wiem, że to idzie z kasy tych różnych instytucji, które obchodzą te święta, ale one otrzymują środki z kasy miejskiej. Pozostali uczniowie także powinni otrzymać jakieś stypendia, może mniejsze, ale odczuwalne dla kieszeni.
tracęgruntpodstopami 12-06-2010 20:02
Tak swoją drogą to dostają kasę za wyniki (średnia) + bycie laureatem olimpiady, więc nie widzę powodu do kłótni. Zresztą pamiętam, że uczniowie techników też czasem dostają nagrody, jak są laureatami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Promesy dla strażaków  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
715
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%