MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Oddziały w stylu hotelowym. Nowy szpital w centrum miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 17 października 2011, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 18 października 2011, 8:01
Autor: Petr
Fot. Petr
Rozmowa z dr n. med. Moniką Mikulicz–Pasler, kierownikiem NZOZ Karkonoskie Centrum Medyczne w Jeleniej Górze, Prezesem Zarządu KCM Clinic S.A.

– Od lipca ubiegłego roku w KCM trwa realizacja nowej inwestycji – rozszerzenia centrum o nowy budynek szpitalny, którego otwarcie nastąpi już wkrótce. Co jest ideą tego projektu?

– Nowy budynek szpitalny w KCM w Jeleniej Górze powstał z uwagi na szybki rozwój chirurgii 1 dnia i duże zadowolenie pacjentów z wykonywanych w centrum zabiegów. Początek realizacji projektu to lipiec 2010, co zaś się tyczy jego zakończenia i towarzyszącej mu idei – w październiku budynek będzie gotowy do użytku; do końca roku wyposażymy i uruchomimy w nim poszczególne oddziały, stworzone w celu zapewnienia pacjentom jeszcze większego komfortu i możliwości wykonywania jeszcze bardziej zaawansowanych zabiegów operacyjnych, z ośrodkiem rehabilitacyjnym na miejscu.

– Jak duży będzie nowy budynek szpitalny w KCM i jakie usługi będzie świadczył?

– Budynek będzie miał powierzchnię łączną 3000 mkw. Powstanie tu Oddział Ortopedyczny – Centrum Ortopedii i Traumatologii Sportowej pozwalający na rozszerzenie usług KCM związanych w szczególności z nowoczesną diagnostyką i terapią operacyjną zmian pourazowych i zwyrodnieniowych, głownie stawu kolanowego, barkowego (m. in. chirurgia artroskopowa, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezy) z ich szybką specjalistyczną rehabilitacją pod okiem lekarzy i rehabilitantów na miejscu. Co ważne, w szpitalu zostanie uruchomiony brakujący wszakże w naszym regionie nowoczesny ośrodek małoinwazyjnej neurochirurgii kręgosłupa, a także Oddział Urologiczny z Centrum Leczenia Kamicy Nerkowej z laserowym usuwaniem kamieni oraz laseroterapią prostaty i pęcherza. Dla potrzeb Oddziału Ortopedycznego powstanie również pracownia RTG, uruchomiony będzie Zespół Rehabilitacji oraz KCM Dental Clinic – nowoczesna Klinika Stomatologii, Ortodoncji i Implantologii z Chirurgią Szczękowo-Twarzową, a także apteka i sala konferencyjna. Należy też dodać, iż planując dalszy rozwój Centrum Mikrochirurgii, Diagnostyki i Laseroterapii Oka, w nowym budynku wykonywane będą zaawansowane zabiegi okulistyczne.

– Czy może nam Pani zdradzić co nieco odnośnie standardów związanych z ewentualnym „pobytem” w nowym szpitalu?

– Oddziały będą wyposażone w stylu „hotelowo-szpitalnym”, pokoje dwuosobowe z łazienkami i prysznicami, telewizorami. Szpital będzie wyposażony w najnowszej generacji wysokospecjalistyczny sprzęt, oraz dwie multimedialne sale operacyjne, pozwalające na organizację szkoleń i sympozjów oraz konsultacje na żywo z ośrodkami polskimi i zagranicznymi. Po przebytym leczeniu operacyjnym pacjenci będą rehabilitowani na miejscu, w nowocześnie wyposażonym Zespole Rehabilitacji dziennej, z pięknym widokiem na stare miasto zwiększającym nie tylko komfort psychiczny pacjenta lecz także szansę na uzyskanie możliwie najlepszego wyniku pooperacyjnego. Oczywiście, nad przebiegiem całości procesu leczenia będą czuwali najlepsi w regionie lekarze specjaliści, ustawicznie kształceni w renomowanych ośrodkach polskich i zagranicznych.

– Czy szpital w KCM ma być konkurencją dla istniejących placówek?

Absolutnie nie! Tutaj liczy się przede wszystkim dobro pacjenta. W KCM wykonywać będziemy głównie zabiegi wysokospecjalistyczne, niedostępne dotychczas w regionie, jak np. operacje więzadeł krzyżowych, laseroterapia prostaty, witrektomia, operacje laparoskopowe nerek i wiele innych oraz świadczenia, przerzedzające wieloletnie kolejki oczekujących, jak np. endoprotezy czy operacje zaćmy. Chcemy być wsparciem dla Szpitala Wojewódzkiego, współpracować z innymi placówkami opieki zdrowotnej a nie z nimi konkurować.

– Dziękuję za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wizyta profesora

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~sqandal 17-10-2011 8:28
przestońcie pisać glupoty do specjalisty zapisy np; na operacje zaćmy z 5 letnim wyprzedzeniem , no chyba ze będzie to szpital dla wybranych ( czytaj tych co mają duzą kase ) a co z resztą ?
~Obywatel 17-10-2011 8:33
Wszystko Ok :) lecz panie w rejestracji to ,,pełne dno" troszeczkę fachowości drogie Panie co do relacji z pacjentem !!! To takie ważne! W dzisiejszych czasach :) / może wraz z nowym budynkiem Pani Prezes wprowadzi ;) nowe maniery lub nowy personel na rejestracji :) Ps. Wstyd jak kobiety w pracy siedzą niezadowolona chyba same z siebie i są opryskliwe :( Nafukane Brzydale /// czas na Uśmiech :)
~wrz 17-10-2011 8:33
a gdzie parkingi dla pacjentów i niepełosprawnych.Te 5 miejsc na bakowej to za mało chyba,że macie parking pod budynkiem.
~do sqandal 17-10-2011 8:34
Wreszcie bedzie miejsce z oficjalnym cennikiem a nie 5 letnie terminy; lapowk;i koniaki; dochodzenie platnej protekcji. A nikt nikomu zarabiac nie zabrania jak ktos chce cieply etacik za 1000zl boi sie ryzyka to niech leczy sie w szpitalu. A ci ktozy ciezko pracuja wreszcie beda mieli godne warunki leczenia.
~mako 17-10-2011 8:53
a prosektorium już mają?
~eh 17-10-2011 9:08
Szpital...? Jak oni sobie nie mogą poradzić z małą placówką? Masakra! Niech zatrudnią normalnych ludzi, i zmniejszą okresy oczekiwania na badania! Beznadziejna obsługa, a przypominam że na wielce Szanowną Panią Doktor trzeba czekać 2 godziny (zresztą nie tylko na nią), aż się w końcu zjawi żeby przebadać swoich pacjentów, których i tak chyba ma głęboko gdzieś. Straszne długie kolejki. Panie w rejestracji? eh.... bez komentarza.... Każdy kto tam chodzi, bądź pójdzie będzie wiedział o czym mówię. Zdecydowanie odradzam każdemu tę placówkę!
~Ja 17-10-2011 9:09
Wymienic panie w rejestracji .Zawsze niezadowolone i opryskliwe .
~w13 17-10-2011 9:44
finis szpital.../chyba ze zmieni sie dyrektor/
~knugod 17-10-2011 9:45
Wam ludziska trudno dogodzić......
~tt 17-10-2011 9:51
byłem po małym wypadku samochodowym,mialem skierowanie na rezonans kazano mi czekać 7 miesięcy ale za 500zł na jutro termin.Zgodziłem sie,ALE kazałem by na pismie mi napisano ,ze termin na kase chorych jest za 7 miesięcy i CO?????nikt mi tego nie napisal nikt nawet kierownik,nie możemy pisemnie tego zrobic itd hahaha więc niezly przekręt!!!!!!!!!
~ 17-10-2011 9:53
Mojej wnuczce po zabiegu pielegniarka nie dość nie sympatyczna to pomyliła recepty, wydala receptę wystawioną dla osoby starszej. Przytomność matki, niedoszlo do tragedii . Przy zwrocie recepty nie było slowa przepraszam. Wnioski nasuwaja sie same.
~Ja 17-10-2011 9:56
Panie w rejestracji niezadowolone? Pewnie dlatego, ze nawet nie maja stalych umow. Taka wielka placowka, zbija niezla kasa a pracownicy pracuja za male pieniazki na umowe zlecenie, musza otwierac swoja dzialalnosc lub jeszcze inne kombinacje... Szkoda gadac, wstyd.
~Hydraulik 17-10-2011 10:16
Jak takie Brzydale mogą być miłe ? Z umową czy bez to te Rury do wymiany :))) Gorsze od azbestu
~UPADLOŁO§© 17-10-2011 10:25
Lokalizacja, kto wydał zgod€, konkurencja dla szpitala ktory zostanie wkrøtce zlikwidowany za nasze pieniædze.
~ona 17-10-2011 10:39
Pani Prezes, proszę zadbać o właściwą organizację pracy i odpowiedni personel. Ciekawą ofertę ma pani tylko na stronach internetowych. W rzeczywistosci - niekompetentny personel (brak wiedzy na temnat świadczonych uslug, rejestracja telefoniczna graniczy z cudem, gdyż nikt nie odbiera tel.,). Przykład? Przed 2 laty niejako narzucono mi (platną oczywiscie) wizytę u laryngologa, w tarkcie której miały zostać omówione szczegóły zabiegu usunięcia migdałków, zgodnie z ofertą - w KCM, Pan w rejestracji podał mi nawet stawki. Byłam przekonana, że idę tylko w celu dopięcia formalności, wykonania ewent. dodatk. badań i ustalenia terminu zabiegu. Lekarka zajrzała mi "w gardło", potwierdziła tylko to, co już wiedziałam i zaproponowała zabieg, tyle, że we własnym gabinecie w Świdnicy, za 3000zł.
~ 17-10-2011 10:47
I NASTĘPNY BUBEL, jak nie było gdzie się leczyć tak nie ma dalej,od nasza polska żeczywistość
~rumcajs54 17-10-2011 10:53
Dodzwonić się - istny cud. Panie w rejestracji - jw. plus koszmarny wizaż i garderoba. To nie jest dyskoteka.
goscniedzielny 17-10-2011 10:54
wszyscy wiemy, że niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej to niezła kasa do wyrwania od ludzi, w końcu można nie pójść do galerii handlowej, można nie pójść do restauracji czy na koncert... ale o zdrówko trzeba dbać i jeśli przypili to trzeba ostatnie złotówki wysupłać na leczenie... by nie czekać na odległą w czasie wizytę w NZOZ posiadającym kontrakt z NFZ. Pani Prezes ładnie eufemistycznie to nazwała: "przerzedzić kolejki oczekujących" :) co znaczy ...wyłuskać z kolejek jeszcze tych, którzy mają kasę, a nie mieli ochoty do tej pory na odpłatne leczenie :D
~doryc 17-10-2011 10:55
Zdecydowanie potwierdzam brak kompetencji osób zatrudnionych na recepcji i w przychodni. Niestety przykład idzie z góry Pani Prezes zawsze każe na siebie czekać ok 2 godzin a Pacjentom nawet słowa przepraszam za spóźnienie. Ale to zrozumiałe skoro spóźnia się notorycznie ( nie ma znaczenie czy idzie się prywatnie czy z NFZ) może należałoby zmienić godziny przyjmowania. Ja po zabiegu z narkozą zostałam wygoniona z łożka po 1/2 godzinie bez wypisu bez kontaktu z lekarzem który prowadził zabieg, bez informacji jak mam dalej postępować po zabiegu. Po godzinie siedzenia na krzesełku pozabuegu okazało się że Pani Doktor nie będzie miec dla mnie czasu a wypis bedzie na następny dzień wszystko to na kartę lUXMEDU czyli prawie prywatnie.
~jaro5 17-10-2011 12:24
Ludzie w szpitalu jest lepsza opieka!!!!!!! Sprawdzone bo byłem tu i tu na zabiegach.
~ 17-10-2011 14:27
bo to ma byc reklama przychodni a nie artykuł,widocznie klientów brak skoro usługi na takim poziomie
~wróżka 17-10-2011 14:36
Jak wszystko co jest w centrum jeleniej góry szybko powstaje i szybko znika! Jeżdziłem do CM bo było gdzie zaparkować . Zrezygnowałem bo durna władza goni niepełnosprawnych za parkowanie strasząc mamdatami i sądami. Kopertę dla inwalidy będę musiał malować wokół swojego auta w czasie postoju by durna władza co wymysla durniejsze prawo nie bogaciła się na mandatach ściaganych z niepełnosprawnych automobilistów. Inwalido radź sobie sam w ramach protestu zacznę malować koperty dla inwalidów szersze i dłuższe . pod pocztą pl.ratusz.2 szt. ,pod ratuszem 3 szt. na krótkiwj 3 + 3, na solnej 3, na szkolnej 3, na konopnickiej 2, na 1go maja 3+3+3. Na bankowej po Iwanie 3 + kaplica 9 , piłsudskiego 5 + 5 + 4. Grabowskiego cała 12 szt. Pod Biedronką inna lokalizacja ciężko wjechać a cóż dopiero w
~Sceptyk 17-10-2011 14:58
Artykuł miał być reklamą... a wyszło jak zawsze.... ale może i czas na zmiany w obsłudze... bo jak nie to puchy będą świecić w salach...
~kevin 17-10-2011 17:31
tylko wyłudzanie pieniędzy..zero fachowości,niemiła obsługa i tylko czają się na hajs, najlepiej jakby dostawali go za darmo..ale na niego trzeba zapracować w zawodzie, który się wykonuje, specjaliści z tyłka :/
~rozgoryczon 17-10-2011 18:01
najgorszy najstraszniejszy zawód to lekarz.To zgraja nienasyconych finansowo i zadufanych snobów.Uważają że sa lepsi od innych a są opryskliwą bandą wrecz chamską a wszystko przez zgarniane pieniadze Nieczułe zakłamane niemo...lne a w wielu przypadkach niekompetentne tatałajstwo
~PINIOR 17-10-2011 18:07
ludzie kobieta (prezes) nie ogrania tej malej firmy a co dopiero szpital. pracownicy rejestracja koszmar , pielęgniarki z łapanki zero jakości, bałagan i brak organizacji, kto tym kieruje chyba jakaś pańcia bez pojęcia o zarządzaniu. korzystałem więc wiem co mówię, na dzień dobry bałagan jak przy remoncie przecież tam operuje się ludzi ?????? gdzie jest sanepid?????
~zawiedziona 17-10-2011 18:12
pani doktor nie szanuje swoich pacjentów to i personel postępuje tak samo, oczekiwanie 2 godziny na wizytę u pani doktor jest chyba wliczone w cenę . teksty o tym że pacjent jest najważniejszy to jedynie chwyt reklamowy. Nie polecam NIKOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Do zawiedzio 17-10-2011 19:32
Jak chcesz jechać po kimś, żeby wyglądało, to na tłum wpisów to wiesz musisz wziąć pod uwagę, że na tym portalu widoczne jest Twoje ip... I widać, że to jedna osoba. Przykro mi...
~Nie polecam 17-10-2011 19:52
Pani doktor bierze kasę i traktuje pacjenta jak zło konieczne,na zadawane pytania ,mówi cicho.Pacjent niby w dobrym stanie według jej opinii: ciśnienie 90/60,opuchnięte nogi do kolan,ośmielił się zejść z tego świata po 2 miesiącach po tej wizycie. A w tak dobrym był stanie ,wg niej zastawka do wymiany za 2 do 3 lat. Nie dożył...
~ldqk 17-10-2011 20:34
hahaha, znowu na forum zleciała się banda nieudaczników. weźcie się do roboty impotenci, stwórz baranie jeden z drugim własny biznes, choćby stragan z warzywami, a później ewentualnie krytykuj ciołku. nie podoba się kcmed? no to spadać, nikt nikogo nie zmusza by tam się leczył. ja byłem dwa razy i jestem zadowolony z obsługi.
~do 19:32 17-10-2011 20:47
Baranie to nie adres IP tylko log operatora . A własciciel czarnego PORSCHE ze znaczkiem inwalidy to nie współ właściciel ? Jeśli tak to widać ,że firma leży , bidullowi szkoda zeta na porkomat. Blokuje miejsca dla prawdziwych inwalidów, ale PORSCHE MA .A grupa inwalidzka ? może leczył się w KC..
Piipi Jelonkowa 17-10-2011 21:05
.. wspomniany "nowy" szpital jest również niebezpieczny ! .. bo karetka z chorym tam szybko nie dojedzie .. w godzinach szczytu ! ~WIADOMO ...centrum miasta ! Chyba,że zrobią na dachu szpitala lądowisko .. dla szpitalnego helikoptera !
~do ldqk 17-10-2011 21:19
Nie osądzaj i nie obrażaj ludzi . Jak zaczniesz sam na siebie zarabiać i płacić składki ZUS i te zdrowotne, Sam zrozumiesz dlaczego Ci wszystcy ludzie tak krytycznie oceniają KCM. Ja na NFZ płacę już dwadzieścia klika lat i NIC z tego nie mam .A jeśli mam iść prywatnie i za to słono zapłacić , oczekuję pełnego profesjonalizmu , a nie wrażenia konkurencji Naszego ( WC. soś tam ..czy jak tam on się teraz nazywa Szpitala ).
~Lans 17-10-2011 21:30
No, no piękna reklama . A może najpierw o Pacjętów zadbać i o miłą , fachową obsługę ??? Po takim " lansie" to już wolę nasz Szpital wojewódzki.
~ania s 17-10-2011 21:53
a ja bylam i jestem zadowolona z KCM. Fajne miejsce , fajni ludzie, fachowa obsługa. naprawde godne polecenia. I wcale nie musialam prywatnie sie leczyć:)) zawsze bede tam wracac:)
~do asia s 17-10-2011 22:09
To nie dyskusja z pracownikami admnistacji KCM Pani Aniu . Ale o traktowanie człowieka !!!. Gdzie Pani była i jest zadowolona ??? Na stonowisku sekretaki ? OK fajnie . Ale gdzie ludzie ... za drzwiami ,tego Pani nie widzi .
~Jeloneczka 17-10-2011 22:24
"Czy szpital w KCM ma być konkurencją dla istniejących placówek? Absolutnie nie! Tutaj liczy się przede wszystkim dobro pacjenta"... Cytat roku!!!!! :)))))))))))))))))))))))))) Zapomniano tylko dodać ... pacjenta z kasą, z dużą kasą ;>
~iiii 17-10-2011 23:01
Ja też mam średnie doświadczenie z KCM-em. Nie korzystałam ze wszystkich usług, tylko z niektórych. Na tomografię za 500 zł dostałam termin od ręki. Wersja bezpłatna była dostępna po minimum dwóch miesiącach. Na badaniu (a siedziałam tam dwie godziny, bo trzeba wypić specjalny płyn i odczekać) nie było wcale dużo ludzi. Może po prostu kontrakt z NFZ-em obejmuje dwa bezpłatne badania dziennie. Recepcjoniści rzeczywiście niekompetentni. Można dzwonić i umrzeć z wycieńczenia, ponieważ odbierany jest co dziesiąty telefon, albo i rzadziej. Pielęgniarki zapytane o szczepienia nie potrafiły totalnie nic powiedzieć, odpowiedzieć na żadne pytanie. Bo Pani od szczepień, która się zna jest tylko jedna, tylko trzeba mieć szczęście, żeby właśnie na tę osobę trafić. No i ten wyczuwalny pęd do pieniędzy.
~ 18-10-2011 10:33
Ja miałem doczynienia z wszystkimi firmami w tym obiekcie. Począwszy od KCM, przez CDO, LABORATORIUM i REHABILITACJĘ. W każdej z tych firm, które ku mojemu zdziwieniu okazały się odrębnymi jednostkami panują inne zasady. Trudno dowiedzieć się coś na temat badań laboratoryjnych ( szczepień ) podczas badania tomografii. Jak zapytamy kogo należy otrzymamy konktetną odpowiedź- sam tego doświadczyłem.
~gienek 18-10-2011 13:29
Nic dziwnego, że nie uzyskałeś informacji, skoro pytałeś w niewłaściwym miejscu. To jak zapytać w banku ile kosztuje znaczek na list polecony. Ludzie patrzcie na tablice informacyjne!!
~ 18-10-2011 13:34
Czemu jest winien prcownik rejestracji, który jest biednym studentem i rejestruje do lekarzy? Czy to od niego zależą terminy oczekiwania na wizytę do lekarza czy inne badania w ramach NFZ ? Ogarnijcie się ludzie i miejcie pretensje do kogo? Chyba do samych siebie bo jak widać za mało płacimy składek. ;/ chore ale niestety prawdziwe.
~ 18-10-2011 16:44
hahahahahahahahahahahahahh ludzie nie macie większych zmartwień ???? czyścić groby !!!!!!1
~zawa 19-10-2011 8:12
wolontariat umowy śmieciowe .jaka placa taka praca
~1111111 19-10-2011 16:53
ludzie nauczcie sie czytać!!!!!!! w KCM jest jeszcze jedna firma Centrum Diagnostyki Obrazowej!!! tam jest wszystko bardzo dobrze oznakowane,nad każdym stanowiskiem jest informacja jakie okienko rejestruje na poszczegółne badania! ale jak wy czytać nie umiecie to przynajmniej oszczędźcie sobie niektorych komentarzy.Inie porównujcie KCMu do Centrum Diagnostyki Obrazowej-tam fakt bardzo długo czeka sie na rezonans ale jest to wina NFZu a nie poszczegolnych jednostek
~tobiaszek 23-10-2011 19:09
Po prywatnej wizycie u ortopedy, dostałam skierowanie na artroskopię kolana z wyznaczonym terminem na m-c czerwiec br. w ramach NFZ. Natępnie telefonicznie przesunięto termin zabiegu na m-c sierpień a następnie także telefonicznie na m-c październik. Parę dni przed zabiegem powiadomiono mnie, że w KCM skończyły się pieniądze na tego typu zabiegi i w tym roku nie będą już wykonywane. To jest skandal, bo wykonałam wymagane badania i mogę je wrzucić do kosza. W następnym roku muszę zacząć wszystko od początku - tak działa KCM!!!!
~do iiiii 21-11-2011 22:32
po pierwsze tomografia kosztuje 300 coś zł a nie 500! po drugie przy rezonansie nie pije się kontrastu! po trzecie tomografia a rezonans to dwa różne badania po czwarte jak się nie podoba to można udać się gdzie indziej po piąte nie dziwi mnie fakt nie odbierania telefonów... człowiek ma tylko 2 ręce i niegrzecznie odbierać telefon obsługując kogoś przy ladzie po szóste "wersje bezpłatne" są ograniczane limitem narzucanym przez NFZ a nie przez pracowników czy kierowników placówek medycznych po siódme rozumiem fakt zdenerwowania pań i panów pracujących. ile można wysłuchiwać obelg, pretensji, itd. ?? to tak jak by mieć pretensje, że białe jest białe a czarne jest czarne. zadowolony!
~Jel.. 27-11-2011 12:15
a ja tam byłam i jestem zadowolona - idźcie do szpitala przy Ogińskiego i tam zobaczcie jak traktuje się pacjenta , jak intruza a przez telefon to panie są niezadowolone że muszą odbierać telefony...tam to dopiero masakra .Wina Funduszu że przy końcu roku limitów brak i dlatego byłam zmuszona iść do KCM-u bo wolę być tam aniżeli za moje pieniądze być opryskliwie traktowana przez personel szpitala zabobrzańskiego
~Ewa 5-06-2012 12:41
Trudno dogodzic Polakowi.. wg mnie placówka jest b. dobra, oferuja szeroki zakres badań i zabiegów, w końcu jest jakaś alternatywa dla Państwowych szpitali, a i warunki o niebo lepsze! polecam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Poświęcili kapliczkę

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
787
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%