MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Oddalające się parkomaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 19 czerwca 2010, 7:58
Aktualizacja: Środa, 20 października 2010, 8:11
Autor: Angela
Fot. Angela
Najpierw miały działać już od czerwca, później termin przesunięto na wrzesień. Obecnie – najpewniej – zaczną funkcjonować dopiero od 2011 roku. Mowa o automatach na parkingach, które miały zastąpić parkingowych.

Choć zapytań oferentów było bardzo wiele, ostatecznie do przetargu zdecydował się przystąpić tylko jeden podmiot. Ponadto podając zbyt wysoką cenę usługi nie spełnił on wymogów.

– Na przetarg wpłynęła jedna oferta, która jest obecnie sprawdzana pod względem formalnym, jednak prowizja jaka została w niej zaproponowana czyli 62,5 procent jest wyższa od oczekiwanej przez miasto (55 procent ). Wszystko wskazuje na to, że z tego powodu przetarg zostanie unieważniony, a następnie ogłoszony zostanie kolejny – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Zmienimy też specyfikację dotyczącą opłat w systemie sms-owym na płatność kartą. Oferentów zapytujących o tę kwestię było naprawdę bardzo wielu i myślimy, że z tego powodu wycofali się oni z przetargu. Oferenci nie mając umowy z miastem nie mogli wynegocjować z operatorami sieci komórkowych odpowiednich stawek. Nie mieli więc pewności, że prowizja zaproponowana przez operatorów sieci komórkowych pokryje koszty związane z realizacją tego typu usługi - dodaje wiceszef miasta.

Jeden z pomysłów zmiany specyfikacji czyli płatność za parking kartą płatniczą jest rozwiązaniem, które funkcjonuje już w wielu miastach w Polsce. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu. Parkomaty staną natomiast najprawdopodobniej od przyszłego roku.

- Jeśli pojawi się niebezpieczeństwo, że nie zdążymy wprowadzić parkomatów we wrześniu, co jest bardzo prawdopodobne, złożymy wniosek o zmianę uchwały dotyczącej daty wprowadzenia w życie parkomatów, albo zapisu, że do końca roku dopuszcza się pobór opłat parkingowych w formie dotychczasowej. Wówczas nie będziemy mieli presji czasu na wdrożenie tego systemu. Przy presji czasu zawsze wzrastają bowiem koszty realizacji – mówi wiceszef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co nowego w Gryfowie?

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

b_jg 19-06-2010 8:25
I nadal jesteśmy 100 lat za murzynami...
~ 19-06-2010 9:03
ale ludzie maja chociaż prace
~ja 19-06-2010 9:27
Nasze miasto jest jak zwykle zacofane... Wstyd!
wupe 19-06-2010 9:58
b_jg -nie obrażaj murzynów...
~Jano 19-06-2010 12:14
przecież to było do przewidzenia że te całe parkomaty to tylko wymysł naszego p.Obrebalskiego zresztą tak jak wszystko co w tym mieście ma sie zmienić oprócz tych placówek handlowy molochów które jak grzyby po deszczu powstają w jeleniej dziurze,i kandydowanie na następną kadencje to życze temu panu samych sukcesów i p.Zawile rOwnież
~gość12 19-06-2010 12:42
Uważam, że dotychczasowy system jest zdecydowanie wydajniejszy, tańszy, dający ludziom pracę. Po ustawieniu parkometrów, zacznie się ściganie tych, którzy parkują tylko na "chwilę" bez opłaty, lub ktorym opłata się skończyła i nie wykupili nowego biletu, ktoś to przecież będzie musiał sprawdzać, wypisywać mandaty, potem ustalać właściciela pojazdu, wysyłać wezwania do zapłaty, wszycnać egzekucje itp. Teraz jest prościej bez tej biurokracji a ludzie mają pracę, która jest tak ważna dla każdego
~c 19-06-2010 14:45
i tak wiecej na tym zarobia poniewaz nowy system bedzie dzialal 24h tak wiec zawsze trzeba bedzie placic.
~ 19-06-2010 20:27
Lepiej ustawcie na parkingach alkomaty a nie parkomaty:)
~romi 19-06-2010 22:43
Co za mało kaski spływa z parkowania i dobrze , gdzie są parkingi ?! Co robicie po za sprzedażą każdego wolnego placu na kolejny każdemu rzekomo potrzebny market , o fontannie przy 1-maja też już na zawsze możemy zapomnieć , wybudujcie czym prędzej obwodnicę na Karpacz co by turyści nie musieli tego miasta oglądać no chyba że jako swego rodzaju unikat gdzie można przysiąść się do menela na skwerku przy Klonowica i dla żądnych wrażeń dostać po ryju i to nie koniecznie po zmierzchu tu ukłony dla,,straży" miejskiej , prawda robicie monitoring za niezłą kaskę teraz ,,strażnicy" po za drobnymi wypadami na blokadki aut dla jakże potrzebnej kaski , już całkiem zapomną o wychodzeniu na ulice wszak pilnie monitorować będą . Tylko jakoś nikt nie myśli że miasto to też miejsce do spaceru wypoczynku w jakimś sympatycznym miejscu daj my na to z wodotryskiem nie koniecznie od razu wielką fontanną , pomarzyłem sobie po narzekałem i tyle mego .
~romi 19-06-2010 22:53
TAK po za tematem bo jakoś to umknęło dziennikarzom , co się działo chyba w Jeżowie dziś ok 1 w nocy , chyba jakiś pożar bo chłopaki ze straży cieli Grunwaldzką aż strach . Ktoś coś wie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Synoptycy: jeszcze popada

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Znowu auto na chodniku

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
772
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%