MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oddając krew ratowali życie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 kwietnia 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Martyna
Fot. Martyna
Złe warunki atmosferyczne i tragiczne wiadomości, jakie dotarły do jeleniogórzan ze Smoleńska nie przeszkodziły wczoraj w akcji "Motoserce – krew darem życia" zorganizowanej przy jeleniogórskim szpitalu. Łącznie oddano prawie 20 litrów krwi. Wśród krwiodawców rozlosowany został skuter. Wygrała go, oddająca krew po raz pierwszy, Joanna Chudzińska.

Wiele planowanych atrakcji nie mogło się odbyć ze względu na tragedię, która dotknęła całą Polskę.
- Musieliśmy odwołać koncerty. Ograniczyliśmy się do minimum, czyli przejażdżek quadem dla dzieci i losowania skutera. Akcja zostanie powtórzona w czerwcu. Chcielibyśmy, aby była to impreza cykliczna - mówi Mariusz Zwornik, organizator akcji.

Niektórzy z krwiodawców czekali kilka godziny, aby oddać krew. Wśród osób stojących w kolejce panowały różne nastroje. Wiele z nich dyskutowało o tragedii w Rosji.
- Wszyscy są w szoku. To ogromna tragedia. Nawet pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. To długie czekanie w kolejce jest też dla osób wyjątkowo cierpliwych. Punkt krwiodawstwa najwyraźniej nie jest przygotowany na przybycie takiej liczby osób. Dlatego udostępnione są jedynie trzy stanowiska, gdzie pobiera się krew i z tego powodu trwa to tak długo - mówili krwiodawcy.

Organizatorzy akcji w Jeleniej Górze, czyli członkowie Klubu Motocyklowego "Bad Seven" dopilnowali, aby kilkugodzinne czekanie mijało w możliwie przyjemnej atmosferze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

Karpacz już w świątecznej szacie

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~IRENKA83 11-04-2010 10:44
jak juz cos piszecie to piszcie prawde!!! oddawanie krwi zorganizowali motocyklisci!!! szpital nie chcail tej akcji!!! organizator prosil ordyntora 2 misiace i na odczepne sie zgodzil!!!Akcja byla komplenie nie przygotowana (3 stanowiska) krew oddala jakies 20 osob wiec krwi nie bylo wiecej niz 10-12 litrow...Wiecej profesjonalizmu Jelonko!!!
~Astra 11-04-2010 10:47
Szoda że przy takiej imprezie... zabrakło woreczków na krew :)
~zxx 11-04-2010 11:01
Czy ktoś wie ilu pracowników służby zdrowia szczególnie lekarzy oddało krew ? Myślę że bardzo dużo bo chcą świecić przykładem.
~A. 11-04-2010 12:00
Irenka jak nie wiesz nie dyskutuj,pewnie nawet Cie tam nie bylo.Krew oddalo 42 osoby.
~do irenka 83 11-04-2010 12:31
"Organizatorzy akcji w Jeleniej Górze, czyli członkowie Klubu Motocyklowego "Bad Seven" dopilnowali, aby kilkugodzinne czekanie mijało w możliwie przyjemnej atmosferze. " akcja była tylko przy szpitalu czytaj uważnie!!!!!!!!!!!!. Brawa dla motocyklistów
~Ronnie 11-04-2010 15:21
Szkoda tylko, że akcja nie była jakoś mocniej nagłośniona. Gdybym wiedział o niej na pewno sam bym się wybrał bo oddawanie krwi nie jest mi straszne a można pomóc osobom, które jej potrzebują. Niestety w tygodniu nie mam kiedy tego zrobić bo jak wielu pracuję a urlop z tego powodu byłby niezbyt tolerowany przez zakład. Myślę, że punkt krwiodawstwa powinien być zawsze czynny w sobotę...
~ 11-04-2010 17:17
do ~Ronnie: za oddanie krwi masz ustawowo zapewniony dzień wolny od pracy i nikt Ci nie robi łaski, że da Ci urlop. Akcje tego typu są potrzebne, ale może bardziej po to, żeby ludziom uświadomić, że warto się dzielić życiem. Na co dzień, niestety, w RCKiK jest niewielu dawców...
~hugo 11-04-2010 18:35
byłem z kumplem pięć po dziesiątej ale niestety jeszcze nie było stanowisk do oddania krwi, nie wiem dlaczego
~ 11-04-2010 21:28
Szkoda, że nie było na miejscu dziennikarzy z Jelonki !! mogli by napisać jak było i jak szpital wyszedł do Motocyklistów którzy przyjechali oddać najcenniejsz LEK - krew !! nawet nie chcieli lekarze rozmawiać na ten temat bo nie spodziewali się takiego odzewu !!! szkoda wielka bo wielu tej krwi nie zdało a przyjechali właśnie w tym celu. Nie patrząc na pogodę która napewno nie zachęcała do wyjazdu motocyklem, jak i tragedia jaka spotkała w tym dniu Polskę . Ale co tu się dziwić to poprostu POLSKA , a jakiś czas będą się domagać krwi to kto wtedy się stawi na wezwanie?? jak z własnej woli przyjechali to nie chcieli wziąć tłumacząc się brakiem możliwości technicznych
~agkz 11-04-2010 21:37
a gdzie sa zdjecia samych MOTOCYKLISTÓW ??? dzieki którym taka akcje mozna zorganizowac a nie ......
~krwiodawca 11-04-2010 22:14
Stanowiska do oddawania krwi były w szpitalu.Szkoda tylko że było ich tylko trzy.Większość ludzi którzy chcieli oddać krew po zobaczeniu długiej kolejki odpuszczała sobie czekanie.wiem coś o tym bo spędziłem w niej aż trzy godziny.takrze brawa dla szpitala za nastawienie się do tego typu imprezy mimo ostrzeżeń organizatora pana Mariusza Z.dyrektor oddziału zignorował go a nawet poszedł o zakład że nie przyjdzie więcej jak 10 osób.Na scenie przed szpitalem nic się nie odbywało ze względu na tragedię jaka miała miejsce tego dnia.Brawa dla Kolegów z BAD SEVEN JELENIA GÓRA za pomysł oraz za ilość zebranej krwi tj.42osoby po450ml. udanego sezonu motocyklowego.
~Bułaaa 12-04-2010 21:32
Mamo,chwalą nas!! A kto?? Wy mnie ,a ja was.
~VN 12-04-2010 22:07
A lekarza który kierował akcja zdawania krwi wysłał bym do szkoły na lekcje kultury osobistej i dobrego wychowania . BURAK w biaym kitlu !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Mikołaj nie zawiódł

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
867
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%