MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odcinanie dłużników

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:05
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Ponad trzy tysiące osób zalega z opłatami za wodę.

Dział windykacji w spółce Wodnik co miesiąc wysyła do nierzetelnych klientów co najmniej 20 decyzji o odcięciu wody. Najczęściej sama tylko groźba jej zakręcenia sprawia, że rachunki są regulowane.
Według przepisów przedsiębiorstwo może odciąć wodę dopiero wtedy, gdy odbiorca nie płaci co najmniej przez cztery miesiące.

To ostateczność. Każde-mu dłużnikowi idziemy na rękę. Anulujemy odsetki, jeśli zobowiąże się spłacić dług, choćby na raty – tłumaczy Stanisław Dziedzic, prezes Wodnika.
Firmy i odbiorcy indywidualni są winni spółce ponad 4 miliony złotych. Dłużników jest ponad trzy tysiące. Najstarsze zobowiązania mają trzy lata.

Na razie wodę odcięto tylko w dwóch przypadkach. Dostaw pozbawiona została jedna z papierni, która jest winna firmie około 400 tys. zł. Na pewien czas kurek przykręcono też jednemu z mieszkańców. Gdy zapłacił, kurek odkręcono.

Wszystkim, którzy mają kłopoty z opłaceniem rachunków radzę, by jak najszybciej się z nami skontaktowali. Możemy odroczyć płatności na kilka miesięcy – zapewnia Stanisław Dziedzic.

Odcięcie wody rodzi dodatkowe koszty, ponieważ odbiorca musi zapłacić za ponowne podłączenie do sieci. Ponadto, gdy wierzyciel odda sprawę do sądu, niewielkie zadłużenie może wzrosnąć
do kilku tysięcy złotych, ponieważ pozwany będzie musiał opłacić koszty postępowania sądowego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z placem zabaw?

Są nowe murale

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Ojcowie górą!

Złot aut marki Mercedes – będzie współpraca?

Termy cieplickie jeszcze bardziej eko

Procesja na Zabobrzu

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1257
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%