MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Odbyły się Targi Edukacji i Pracy w KPSW

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 czerwca 2017, 6:44
Aktualizacja: 6:47
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W czwartek (8.06) odbyły się Targi Edukacji i Pracy, które zorganizowano na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Swoje oferty zaprezentowały 32 placówki. Były to szkoły średnie i wyższa, a także okoliczni przedsiębiorcy.

Wczoraj (8.06) na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze w godzinach pomiędzy 10.00 a 13.00, odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Wzięły w nich udział 32 placówki, szkoły średnie i wyższa, jak również okoliczni przedsiębiorcy, wśród których swoje stoisko miała m.in. jeleniogórska firma Code Two. Firma obecnie prowadzi intensywną rekrutację poszukując osób m.in. na stanowisko programisty, testera oprogramowania, a oprócz tego osób znających komunikatywnie język angielski i/lub niemiecki. Był też Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. Można było pozyskać wiele cennych informacji na temat rynku pracy.

Przy okazji, jak opowiadali uczestnicy targów, to świetna okazja do nawiązywania kontaktów i wymiany podglądów. Miłym akcentem podczas targów była inicjatywa Code Two, która częstowała wszystkich specjalnie zamówioną na tą okazję pizzą.

W czasie targów firmy i szkoły zaprezentowały swoje oferty, można było również zdobyć informacje na temat prowadzonych w okolicy kursów. Reprezentanci stanowisk chętnie udzielali informacji osobom zainteresowanym daną placówką. Dla szukających pracy takie targi to okazja do zorientowania się, jakich pracowników poszukują okoliczni przedsiębiorcy. Przy okazji, jak opowiadali uczestnicy targów, to świetna okazja do nawiązywania kontaktów i wymiany podglądów. Wystawcy byli zaopatrzeni w foldery dotyczące ich oferty oraz posiadali ulotki na temat wolnych miejsc pracy, z wyszczególnieniem czego oczekują od kandydata na dane stanowisko. Były oferty na takie stanowiska jak recepcjonistka, specjalista ds. logistyki, automatyk, a także fizjoterapeuta bądź pomoc do działu gastronomicznego. Można było również pozyskać wiele wartościowych informacji dotyczących naszego regionu oraz zdobyć wskazówki w temacie założenia własnej działalności gospodarczej. Wszystko dotyczyło planowania kariery zawodowej. –Dla nas to okazja lepszego poznania rynku pracy – tak wypowiedziała się uczestnicząca w targach młodzież. Targi Edukacji i Pracy zorganizowała Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieżowej OHP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Aktywni sąsiedzi

Lwówczanin w ITTF

Drugi taki przystanek

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~karol xxd 9-06-2017 16:52
Byłem tam, gęsto od ludzi było - a na zdjęciach pusto. Ciekawe kiedy jelonka była, wystarczy porównać z fotami na KPSW http://www.kpswjg.pl/pl/news/ambitnie-kreatywnie-smakowicie-czyli-targi-edukacji-i-pracy-w-kpsw
~abc 9-06-2017 20:57
Zdjęcia robione są mocno po godz. 12
~koral 9-06-2017 23:00
Dla tej rudej Pani z urzędu pracy to musiała być straszna kara,bo ogólnie w tych godzinach pracy buszuje po galeriach.
~Magi 30-05-2018 22:11
Może ktoś wie jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo na tej uczelni? Czy jeśli ktoś w technikum nie miał biologii to da radę? Jaki poziom trudności itp

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Skarpeta z metamfetaminą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%