MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odbudowali ścianę kamienicy, w której wybuchł gaz. Wkrótce zobaczymy efekt [FOTO

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 marca 2013, 7:38
Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2013, 8:20
Autor: Mea
Fot. Mea
Ponad 120 tys. zł to kosztorysowa cena remontu uszkodzonych elementów budynku komunalnego przy ul. Wolności 70, gdzie w czerwcu 2012 r. doszło do wybuchu butli z gazem. – Najważniejsze było zabezpieczenie zburzonej ściany zewnętrznej, dachu oraz odbudowa pięciu uszkodzonych ścianek działowych – informuje Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy, że do wybuchu butli z gazem podłączonej do kuchenki doszło nad ranem 7 czerwca ubiegłego roku w jednym z mieszkań komunalnych na poddaszu. Przebywający w lokalu 70-letni mężczyzna doznał poparzeń całego ciała, został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

W kamienicy nie doszło do pożaru, jednak uszkodzona została konstrukcja nośna dachu i zewnętrzna ściana budynku. W lokalu znajdującym się obok zostały uszkodzone ściany, a w mieszkaniu poniżej spadł tynk z sufitu.

- Lokatorzy dwóch mieszkań zostali umieszczeni w lokalach zastępczych i po ukończeniu remontu, który planujemy najdalej za dwa miesiące, wrócą do kamienicy – mówił Tomasz Linkiewicz z Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Po czerwcowej eksplozji dziura w ścianie zewnętrznej została zabezpieczona drewnianymi płytami i taki obraz kamienicy oglądali jeleniogórzanie przez wiele miesięcy. Remont uszkodzonych lokali i dachu, finansowany z ubezpieczenia oraz środków ZGKiM, rozpoczął się dopiero na przełomie listopada i grudnia. – Nie mogliśmy wcześniej odbudować ścian, bo czekaliśmy na komplet orzeczeń budowlanych o stanie konstrukcji budynku, oraz na zakończenie postępowania prokuratorskiego oraz na odszkodowanie, z którego sfinansowaliśmy część napraw – powiedział Jerzy Lenard.

Obecnie przy budynku stoi rusztowanie, ściana zewnętrzna jest już odbudowana, dach został naprawiony, a w zniszczonych mieszkaniach na poddaszu trwają prace remontowe. – Tynk na ścianie zewnętrznej kamienicy planujemy położyć wiosną, gdy będą sprzyjające do tego warunki – dodał dyrektor ZGKiM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują pogranicznicy

Rajd zdewastował las?

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~` 4-03-2013 18:16
A żaden pies do studni dzisiaj nie wpadł? były news dnia
~obiłan 4-03-2013 18:52
-u mnie dziś dwie muchy latały ...
~Blądimać 4-03-2013 19:14
Dziwić się, że był wybuch. Od kiedy tam gdzie jest gaz sieciowy wstawia się kuchenki zasilane gazem z butli. Ciekawe komu szykują to mieszkanko? Jaka nędza, żeby nie mieć kasy na bieżące remonty i awarie - ottt cała gospodarka mieszkaniowa w complekscenter.
~zez 4-03-2013 19:18
skąd siębiorą takie kosztorysy???za te pieniądze pół domu można postawić a nie kawałek ściany.Może koszt tej ściany +łapówka żeby wygrać przetarg-to wtedy rozumiem
~zet 4-03-2013 21:06
fotoradar postawic problem z glowy
~jola6 4-03-2013 22:15
hmmm..... podejrzane , za taka robote tyle kase phi takie rzeczy tylko w ZGKIM ...
~cegła 4-03-2013 22:41
Jo ze śwagrem za 500 to zrobilibymy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień pierwszy z hip hopem

Koło ratunkowe dla Flory?

Międzynarodowe warsztaty seniorów

Medale dla złotych par

W Cieplicach bez wyborów

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
563
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%