MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Odbudowali ścianę kamienicy, w której wybuchł gaz. Wkrótce zobaczymy efekt [FOTO

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 marca 2013, 7:38
Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2013, 8:20
Autor: Mea
Fot. Mea
Ponad 120 tys. zł to kosztorysowa cena remontu uszkodzonych elementów budynku komunalnego przy ul. Wolności 70, gdzie w czerwcu 2012 r. doszło do wybuchu butli z gazem. – Najważniejsze było zabezpieczenie zburzonej ściany zewnętrznej, dachu oraz odbudowa pięciu uszkodzonych ścianek działowych – informuje Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy, że do wybuchu butli z gazem podłączonej do kuchenki doszło nad ranem 7 czerwca ubiegłego roku w jednym z mieszkań komunalnych na poddaszu. Przebywający w lokalu 70-letni mężczyzna doznał poparzeń całego ciała, został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

W kamienicy nie doszło do pożaru, jednak uszkodzona została konstrukcja nośna dachu i zewnętrzna ściana budynku. W lokalu znajdującym się obok zostały uszkodzone ściany, a w mieszkaniu poniżej spadł tynk z sufitu.

- Lokatorzy dwóch mieszkań zostali umieszczeni w lokalach zastępczych i po ukończeniu remontu, który planujemy najdalej za dwa miesiące, wrócą do kamienicy – mówił Tomasz Linkiewicz z Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Po czerwcowej eksplozji dziura w ścianie zewnętrznej została zabezpieczona drewnianymi płytami i taki obraz kamienicy oglądali jeleniogórzanie przez wiele miesięcy. Remont uszkodzonych lokali i dachu, finansowany z ubezpieczenia oraz środków ZGKiM, rozpoczął się dopiero na przełomie listopada i grudnia. – Nie mogliśmy wcześniej odbudować ścian, bo czekaliśmy na komplet orzeczeń budowlanych o stanie konstrukcji budynku, oraz na zakończenie postępowania prokuratorskiego oraz na odszkodowanie, z którego sfinansowaliśmy część napraw – powiedział Jerzy Lenard.

Obecnie przy budynku stoi rusztowanie, ściana zewnętrzna jest już odbudowana, dach został naprawiony, a w zniszczonych mieszkaniach na poddaszu trwają prace remontowe. – Tynk na ścianie zewnętrznej kamienicy planujemy położyć wiosną, gdy będą sprzyjające do tego warunki – dodał dyrektor ZGKiM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Posadzą drzewa przy muszli koncertowej

Głosy za strajkiem?

Karty tak, kolory nie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~` 4-03-2013 18:16
A żaden pies do studni dzisiaj nie wpadł? były news dnia
~obiłan 4-03-2013 18:52
-u mnie dziś dwie muchy latały ...
~Blądimać 4-03-2013 19:14
Dziwić się, że był wybuch. Od kiedy tam gdzie jest gaz sieciowy wstawia się kuchenki zasilane gazem z butli. Ciekawe komu szykują to mieszkanko? Jaka nędza, żeby nie mieć kasy na bieżące remonty i awarie - ottt cała gospodarka mieszkaniowa w complekscenter.
~zez 4-03-2013 19:18
skąd siębiorą takie kosztorysy???za te pieniądze pół domu można postawić a nie kawałek ściany.Może koszt tej ściany +łapówka żeby wygrać przetarg-to wtedy rozumiem
~zet 4-03-2013 21:06
fotoradar postawic problem z glowy
~jola6 4-03-2013 22:15
hmmm..... podejrzane , za taka robote tyle kase phi takie rzeczy tylko w ZGKIM ...
~cegła 4-03-2013 22:41
Jo ze śwagrem za 500 to zrobilibymy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Walczyli o... kubek

Kończy się referendum strajkowe

Wspaniała integracja

Smaki młodzieżowej kuchni... kresowej

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
281
Tak
61%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie ma zdania
1%