MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Oda do młodości

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 czerwca 2016, 9:10
Aktualizacja: 9:17
Autor: Vikendra
Fot. Archiwum
Podobno jest jej pod dostatkiem. Kto więc wytłumaczy, dlaczego wciąż tak dużo osób bez pracy szuka jej bezskutecznie? Czy ludziom nie chce się pracować? Czy raczej chodzi o warunki pracy i płacy?

Przechadzając się po obiektach handlowych w Jeleniej Górze, widać wiszące w wielu miejscach ogłoszenia typu: przyjmiemy do pracy. Tylko jakich pracowników szukają jeleniogórscy pracodawcy? Bo czasem można odnieść wrażenie, że tylko i wyłącznie „opłacalnych”, a nie wykwalifikowanych.

W znakomitej większości sklepów, drogerii, kawiarni widać młodość. „Wylewa” się ona stamtąd i płynie ulicami Jeleniej Góry. Młody pracownik jest wydajniejszy. Nie ma zbyt dużych wymagań płacowych. Nie ma obaw o chore dziecko. Studiować może zaocznie. ZUS niski. Same plusy.

Większość takich anonsów jest więc adresowana zdecydowanie do osób poniżej 26. roku życia, a osoba z minimalnym doświadczeniem w handlu teoretycznie powinna być starsza niż student zaoczny. Chyba, że wykraczamy ponad przeciętną i jako kompletnie młode osoby mamy już spore doświadczenie w dowolnej sferze zawodowej – od sprzedawcy do kelnera. Tylko jak zdobywać doświadczenie zawodowe, będąc jeszcze w liceum?

Komentarz autorki
Cieszy mnie bardzo, że pracodawcy dają szansę młodzieży. Ale już mniej mnie cieszy, że osoby w wieku około 30-40 lat są na rynku pracy praktycznie na straconej pozycji. Zjawisko to widać najmocniej właśnie w handlu i gastronomii. A jak Wy, drodzy Czytelnicy, postrzegacie tą sytuację?
Vikendra

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Podgórna zarośnięta!

Patrole w Kamiennej Górze

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 18-06-2016 9:17
kto zatrudni ,,dzięki ci ryży,, kobieta 60 +
~ 18-06-2016 9:19
„Silni, zdrowi mężczyźni, którzy mogą pracować, a nie chcą” to jest bajka, którą się w Polsce cały czas sprzedaje – „praca jest, tylko ludzie nie chcą pracować”. Osoby po 40-tym lub 50-tym roku życia. Im nie tak łatwo znaleźć pracę w call center czy w McDonaldzie. Udaje się czasem w agencjach pracy tymczasowej, które oferują nieraz dramatyczne warunki zatrudnienia.
~mika111 18-06-2016 10:32
Oda do młodości ? Jeśli już to oda do Miłości ! Prawda Kochanie ?!
~jaksobiepościelisz 18-06-2016 10:33
Co za beznadziejny artykuł,gorzkie żale luzera.Kto mając 30-40lat szuka tak beznadziejnej pracy jak sprzedawca czy kelner w knajpie-tylko nieudacznik.Co innego na Zachodzie za większe pieniądze.
~ 18-06-2016 18:33
Do kogo piszesz mika111?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niewybuch w Złotoryi

Skatepark za frekwencję?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wyrok dla sędziego

Popłynęli dla dzieci  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
134
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%