MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Od jutra policjanci będą karać za jazdę na pamięć

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 sierpnia 2009, 11:15
Aktualizacja: 13:08
Autor: Angela
Fot. TEJO
W centrum, gdzie od ubiegłego tygodnia zmieniono organizację ruchu. Na ulicach Bohaterów Getta, Pocztowej, Armii Krajowej i Okrzei jeszcze tylko dzisiaj funkcjonariusze będą pouczać tych, którzy nie zwracają uwagi na nowe znaki i ..wjeżdżają pod zakaz na pamięć. Od jutra taka pomyłka będzie kosztować do 500 złotych.

Przez ostatnie dni wjeżdżanie kierujących pod świeżo zamontowane znaki zakazu wjazdu było normą. Ci, którzy w ostatniej chwili zauważają zmianę organizacji ruchu, wycofują i pojazdy, inni na „pewniaka” jadą pod prąd, bo „przecież tak jeździli przez długie lata”. Nie pomagają znaki i ogromne tablice z informacją – „Uwaga! Zmiana organizacji ruchu”, nie działają też ostrzeżenia funkcjonariuszy, którzy przez całe dni patrolują ulice. Jeszcze tylko dzisiaj kierowcy mogą jednak liczyć na wyrozumiałość policjantów. Od jutra nie będzie już upominania. Pomyłka, przeoczenie czy przyzwyczajenie będzie nas słono kosztować.

- Za jazdę pod zakaz w tym miejscu każdy z kierujących będzie od jutra karany mandatem karnym w wysokości do 500 złotych, dostanie też sześć punktów karnych – mówi asp. szt. Krzysztof Brodowski, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Będzie tak, ponieważ tablice o zmianie organizacji ruchu były montowane o wiele wcześniej, informacje były przekazywane we wszystkich mediach, przez kilka dni policjanci upominali też zmotoryzowanych, kierowcy mieli więc czas na to by się przyzwyczaić do nowej sytuacji.

Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo uczniów okolicznych szkół. Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego apeluje do rodziców, by przywożąc dzieci do szkoły i wysadzając je z aut, nie parkowali w miejscach do tego nie przeznaczonych i nie wypuszczali dzieci z pojazdów na stronę ulicy.

- Dziecko zawsze powinno wysiadać z samochodu na chodnik, rodzice wysadzając je na ulicę stwarzają dla malca większe zagrożenie niż inni kierujący - mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Zatrzymany z narkotykami

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~marcinqq 18-08-2009 12:38
nie klonowica a bohaterów getta
~darojg 18-08-2009 12:45
I dla bezpieczeństwa po przeciwnej stronie Armii krajowej(szkoły nr 2) organizatorzy ruchu urządzili parking.Brawo .Czekam na korki przed godziną ósmą w roku szkolnym.
~P58 18-08-2009 12:59
Nie Klonowica tylko Bohaterów Getta..!
~Kierownik 18-08-2009 13:19
darojg - Po przeciwnej stronie szkoły na AK nie ma parkingu "zorganizowanego", choć jako że jest to teraz ulica jednokierunkowa to chyba można parkować, bo zakaz jest tylko od strony szkoły. A co do korków, to nie będą większe niż normalnie, bo akurat przed 8 to na wszystkich parkingach w okolicy jest zawsze pełno miejsca.
~ co do parkingu 18-08-2009 13:53
parking powinien byc od strony szkoly ,bylo by bezpieczniej
~yyyyy 18-08-2009 14:44
wszystko ok tylko parking na ulicy pocztowej jest po obu stronach trochę ciężko się wyjeżdża z podwórka przy ulicy pocztowej -klonowica a kierowcy nasi parkują jak parkują
piipi 18-08-2009 15:01
..bo mezczyzni sa *specjalistami od jazdy w CIEMNO !
~Jerzy Dz. 18-08-2009 15:42
Na ul.Pocztowej od strony ul.Okrzei zorganizowano parking po obu stronach ul.Pocztowej. Proponuję, aby pomysłodawca tego rozwiązania wjechał np.śmieciarką lub ponośnikm w podwórko przynależne do kamienic ul.Okrzei i Klonowica.
rymcycymcy 18-08-2009 22:03
Przelecę raz pod włos ...i sprawdzę czujność stróżów głupawek MZDiM :) O efektach napiszę !
~Pan kropka . 18-08-2009 23:20
500zł i 6 pkt karnych hmmm to jest w taryfikatorze naruszenie: "za jazdę na pamięć" 500zł grzywny? Huh ja zawsze myślałem że to podchodzi pod "spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym" + "Niestosowanie się do znaku/ów"
Cień 19-08-2009 2:02
A to ciekawe. Załóżmy, że mieszkam w okolicy, jeżdżę tamtędy codziennie, nie mam internetu, telewizji nie oglądam, radia nie słucham i gazet nie czytam. Wracam z wczasów, jak zwykle rutynowa jazda, delektując się swojskimi widokami a tu nagle "zonk" Moim zdaniem w takim okresie, takie zmiany powinny być zabronione, to jest celowe działanie, by tylko kasę wyciągnąć od ludzi, jeszcze 6 punktów karnych, komuś chyba słońce zaszkodziło.
~Kipielka 19-08-2009 8:26
Do Cień: Słuchaj no chłopie. Ty nie masz jeździć na pamięć i podczas jazdy podziwiać widoki. Ty masz prowadzić auto w taki sposób aby nikogo nie zabić. Masz patrzeć na znaki i się dostosować. Robiłeś prawko więc wiesz że musisz przestrzegać pewnych regulaminów. Ja bym karę podwyższyła do 10pkt. - specjalnie dla Ciebie...
~polo@norbi 19-08-2009 12:03
oraz pomocy drogowej straży pożarnej auta z przyczepką gdy matoły stoją na samym wyjeździe i niema jak wziąć łuku DEBILE!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar na terenie dawnej Celwiskozy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Pożar komina w Czernicy

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%