MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Od antyku do wybryku na scenie „Norwida”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 lipca 2008, 11:45
Aktualizacja: Piątek, 11 lipca 2008, 16:00
Autor: TEJO
Młodzi ludzie oswajają się z teatrem jarmarcznym. Więcej zdjęć – wkrótce.
Fot. TEJO
Czwarty dzień wakacji z teatrem upływa młodzieży na powtarzaniu już znanych elementów przygotowywanego przedstawienia. Ale jest także czasem zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

– Wciąż jeszcze szlifujemy teatr antyczny, bo musi to być perfekcyjnie dopracowane – mówi Koryna Opala-Wnuk, która pomaga Grażynie Tabor, reżyserce przedstawienia. Ale nie tylko ze scen antycznych będzie się ono składało.

– Mieliśmy taki roboczy tytuł „Od antyku do wybryku”, bo chcemy pokazać młodzieży różne techniki teatralne na przestrzeni dziejów – usłyszeliśmy. Będzie więc commedia dell’arte, teatr jarmarczny, barokowy przerost formy nad treścią, a także próbka polskiego teatru współczesnego z nawiązaniem do twórczości Tadeusza Kantora.

W czwartek młodzi ludzie, którzy w ramach projektu „Lato w teatrze” spędzają pracowicie czas na scenie jeleniogórskiego „Norwida”, zaczęli poznawać sztukę teatru jarmarcznego. Były zabawy z piłeczkami, próby żonglerki i inne sztuczki, które złożą się na przygotowywane sceny.

Dziewczęta i chłopcy nie mogą narzekać na nudę. Dzień rozpoczynają od dość męczącej, ale – jak mówi Grażyna Tabor – dobroczynnej rozgrzewki. Dzięki temu rozluźniają się i lepiej znoszą trudy późniejszych przygotowań. A zestaw ćwiczeń, który oferuje im reżyserka, jest imponujący. Dziś także uczestnicy warsztatów dostali koszulki z logo imprezy oraz pracowali nad plakatem reklamującym przedstawienie.

Ciąg dalszy warsztatów – jutro.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Była gala z nagrodami

Tłumy we dworze

Wybory: Zwycięstwo PiS

Nowy man dla OSP

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Ciemno i niebezpiecznie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
680
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%