MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Od antyku do wybryku na scenie „Norwida”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 lipca 2008, 11:45
Aktualizacja: Piątek, 11 lipca 2008, 16:00
Autor: TEJO
Młodzi ludzie oswajają się z teatrem jarmarcznym. Więcej zdjęć – wkrótce.
Fot. TEJO
Czwarty dzień wakacji z teatrem upływa młodzieży na powtarzaniu już znanych elementów przygotowywanego przedstawienia. Ale jest także czasem zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

– Wciąż jeszcze szlifujemy teatr antyczny, bo musi to być perfekcyjnie dopracowane – mówi Koryna Opala-Wnuk, która pomaga Grażynie Tabor, reżyserce przedstawienia. Ale nie tylko ze scen antycznych będzie się ono składało.

– Mieliśmy taki roboczy tytuł „Od antyku do wybryku”, bo chcemy pokazać młodzieży różne techniki teatralne na przestrzeni dziejów – usłyszeliśmy. Będzie więc commedia dell’arte, teatr jarmarczny, barokowy przerost formy nad treścią, a także próbka polskiego teatru współczesnego z nawiązaniem do twórczości Tadeusza Kantora.

W czwartek młodzi ludzie, którzy w ramach projektu „Lato w teatrze” spędzają pracowicie czas na scenie jeleniogórskiego „Norwida”, zaczęli poznawać sztukę teatru jarmarcznego. Były zabawy z piłeczkami, próby żonglerki i inne sztuczki, które złożą się na przygotowywane sceny.

Dziewczęta i chłopcy nie mogą narzekać na nudę. Dzień rozpoczynają od dość męczącej, ale – jak mówi Grażyna Tabor – dobroczynnej rozgrzewki. Dzięki temu rozluźniają się i lepiej znoszą trudy późniejszych przygotowań. A zestaw ćwiczeń, który oferuje im reżyserka, jest imponujący. Dziś także uczestnicy warsztatów dostali koszulki z logo imprezy oraz pracowali nad plakatem reklamującym przedstawienie.

Ciąg dalszy warsztatów – jutro.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

W obronie zwierząt

Odpust na szczycie

Uważajmy na tojady

Na ratunek skoczniom

Country pod Śnieżką

PiS ujawnił listy kandydatów

Finisz remontu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
453
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%