MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Ochronią pasażerów przed deszczem i śniegiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 października 2010, 8:21
Aktualizacja: 12:48
Autor: Angela
Fot. Angela
Do końca listopada na terenie Jeleniej Góry stanie sześć nowych wiat przystankowych. W minionym tygodniu miasto wyłoniło wykonawcę i podpisało z nim umowę. Nowe wiaty zakupi i zamontuje firma Budotechnika z Pilchowic. Cena zadania po przetargu to ponad 142 tys. zł.

Nowe wiaty przystankowe wraz koszami na śmieci i gablotami reklamowymi staną przy Alei Jana Pawła II przy stacji Statoil, przy ulicy Elsnera koło szpitala w kierunku ul. Kiepury, przy Karłowicza nieopodal sklepu Jubilat, przy Marii Skłodowskiej – Curie, przy Domu Hauptmanna przy ul. Karkonoskiej w Jagniątkowie oraz przy ul. Bankowej.

– Nareszcie będziemy mieli normalny przystanek, człowiek nie będzie już musiał stać na deszczu. Do pracy dojeżdżam z tego przystanku już prawie 20 lat, kiedy robi się zimno i mokro czekanie na autobus pod „gołym niebem” staje się koszmarem – mówi pani Anna z ul. Karłowicza.
Prace mają się rozpocząć na dniach, a ich zakończenie planowane jest do końca listopada.

Jak mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Dorota Wiącek, miasto przejęło utrzymanie przystanków autobusowych MZK w minionym roku w październiku. Od tego czasu dokonano ich przeglądu i stwierdzono, że wiat przystankowych brakuje w dziewięciu miejscach.
– W tym roku wygospodarowaliśmy pieniądze na sześć wiat. Pozostałe trzy: przy ul. Małcużyńskiego oraz dwa przy cmentarzach przy ul. Sudeckiej zostaną postawione w przyszłym roku – mówi Dorota Wiącek.

Mieszkańcy Zabobrza przypominają, że wiaty przystankowej brakuje też na przystanku autobusu PKS. Kilka tygodni temu u przewodnika w tej sprawie interweniowała Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jednak w dalszym ciągu ani miasto ani przewoźnik nie czuje się w obowiązku, by taką wiatę w tym miejscu zamontować.

Dorota Wiącek mówi, że jest to obowiązek przewoźnika. Pracownik Działu Przewozu PKS Tour twierdzi natomiast, że firma nigdy nie stawiała i stawiać nie będzie żadnych wiat. Twierdzi, że jest to obowiązek gminy. I tak błędne koło się zamyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Wraca pomysł łączenia muzeów

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~wędkarz 27-10-2010 9:02
a potwierdzeniem mogą być wiaty w Siedlęcinie czy Wrzeszczynie stawiane nie przez MZK tylko przez gminę i mieszkańców .
wupe 27-10-2010 9:59
chuligani już zacierają ręce
~diabelek 27-10-2010 10:27
... mam nadzieje, że wybór firmy i wykonawczej oraz instalowanych wiat opierał sie głównie na ich "wandaloodporności", nietłukacych panelach, gumowanej konstrukcji, powłokach odpornych na graffiti ... czy, szczególnie w bardziej odludnych miejscach, straszyły będą zgliszcza po jakimś miesiacu ... ... ... ??
~ 27-10-2010 11:06
Przekonamy się, jak długo postoją.Dopóki "bydło" się nimi nie zainteresuje...
~ 27-10-2010 12:39
raz jest Dorota Wiącek, raz Danuta Wiącek, ciekawe czy wiedzą że mają siostry
~gribu 27-10-2010 13:40
uważam, że ponad 22 tys. zł na jeden przystanek to znacznie przesadzona kwota - koszt takiego przystanku to ok. 5 tys. zł. Czyżby zamontowanie każdego kosztowało ponad 17 tys. zł???
Smisiu 27-10-2010 16:10
Kwota przesadzona tym bardziej, że wiaty nie grzeszą urodą, bo wybierane są najtańsze jak to tylko mozliwe (oczywiscie rozumiemy to, oszczędnosci itp) Niestety rzuca się to mocno w oczy w całym miescie. A wystarczyłoby nie malować ich na "przedszkolne kolory" zielone i żółte, tylko maznąć raz a porzadnie np. na granatowo. I od razu estetyka przystanków uległaby poprawie! :) No ale czy ktos z urzedu czyta takie komentarze, lub bada opinie? Bo nie dziwię się, oni nie widza problemu, korzystając z komunikaci miejskiej raz na 5 lat...
~gosc11111 27-10-2010 19:05
a co o postawieniu przystanku na ul zolnierza w myslakowicach jadac w strone jg?????????
~RAK 27-10-2010 23:59
Ciekawe jakie doświadczenie mają w przystankach pilichowice.Można do nich tylko dopłynąć pontonem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Zmiany na Ogińskiego

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wyróżnienie dla samorządowców

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%