MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ocal wspomnienia od zapomnienia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 lipca 2009, 8:25
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
Fot. .....
Zdążyć przed kalendarzem – to hasło projektu Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, które zachęca mieszkańców z żyłką literacką do ocalenia od zapomnienia swoich wspomnień związanych z przełomowymi chwilami historii najnowszej.

– Zakładane przez nas cele projektu to udokumentowanie w formie pamiętnikarskiej i reportażowej faktów z biografii uczestników wojny, okupacji, Października, Grudnia, Sierpnia i transformacji ustrojowej przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego wieku – mówi Maria Suchecka ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej.

Organizacja pragnie także zaktywizować ludzi starszych. – Dzięki temu utrwalimy drukiem wspomnienia uczestników historycznych zdarzeń, uzyskamy udokumentowanie przełomowych chwil w biografii jednostek i historii państwa i narodu – dodaje M. Suchecka.

W pierwszym etapie odbyły się warsztaty literackie dla osób, które chciałyby wziąć udział w konkursie na wspomnienia. Były zorganizowane w czerwcu. Zajęcia poprowadzili znany publicysta Mariusz Urbanek oraz Ivo Łaborewicz, kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego.

Organizatorzy proszą o przysyłanie prac w trzech egzemplarzach papierowych plus kopia na CD (tylko wyjątkowo zwolnimy z wymogu rejestracji zapisu na nośniku elektronicznym) w terminie do 31 lipca (adresy – w stopce artykułu).

Maksymalna objętość10 stron maszynopisu. Rękopisy nie będą przyjmowane. Każda strona i płyta muszą być podpisane godłem, a w oddzielnej kopercie, zaklejonej i podpisanej godłem, prosimy podać dane adresowe. Nie zwracamy nadesłanych prac. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie książkowej, zbiorczo.

– Nie przewidujemy innych nagród oprócz zakwalifikowania do druku i wręczenia dyplomów wraz z 10 egz. książki zawierającej najciekawsze wspomnienia, a także specjalnie przygotowanego kalendarza poetyckiego na 2010 rok – zapowiada Maria Suchecka.

Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej
ul. Komedy Trzcińskiego 12
50-508 Jelenia Góra
z dopiskiem : Konkurs Zdążyć przed kalendarzem

2.Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej
ul. Sportowa 29
51-149 Wrocław
z dopiskiem : Konkurs Zdążyć przed kalendarzem

Ogłoszenia

Czytaj również

Laboratorium Szkła

Hip Hop Festiwal

Trudny dojazd do SP 3

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 3-07-2009 11:45
~Wspomnienia ..sa *fajne i nawet u starszych mezczyzn na widok pieknej dziewczyny budza sie wspomnienia,ale nie NADZIEJA ..
ago. 3-07-2009 17:34
Pisz za siebie, Piipi.
piipi 3-07-2009 21:08
~Pani Maria Suchecka ..jest emerytowana dzienikarka i ONA nadal jest *fajnie aktywna .."..to,ze czlowiek sie starzeje,to nie powod,ze ma stulic pysk ! "
ago. 4-07-2009 7:05
Do Piipi - Zatem co znaczył wpis "ale nie NADZIEJA"? Że starzy ludzie nie mają prawa do nadziei?
piipi 4-07-2009 10:49
~AGO,bo mezczyzni (starsi) POWINNI lepiej zostac przy swoich zonach !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Po festiwalu "Sztuka włókna"

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wirtuozi jazzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%