MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Ocal planetę”, czyli eko–zabawy w Książnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 4 sierpnia 2013, 8:44
Aktualizacja: 9:03
Autor: Adam Kieryluk
Fot. Adam Kieryluk
W trzeciej filii Książnicy Karkonoskiej, mieszczącej się przy ul. Różyckiego 4, odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci od 5 do 12 lat. Wiodącym tematem była ekologia i sprawy związane z segregacją śmieci. Nie były to pierwsze tego typu zajęcia.

Po krótkiej rozmowie, poświęconej temu, jak dbać o środowisko i jak segregować śmieci, dzieci dostały do pokolorowania obrazki. Potem uczestnicy malowali witraże, przedstawiające wizerunek wybranego zwierzątka.

Jak poinformowała Barbara Wędzyńska, organizator akcji, nie są to pierwsze tego typu zajęcia. - Mamy swoich stałych bywalców, którzy co roku nas odwiedzają, zarówno w ferie zimowe, jak i okresie wakacyjnym. Co ważne, spotkanie tego typu łączy przyjemne z pożytecznym, gdyż dzieci zaznajamiane są z odpowiednimi wzorcami już od najmłodszych lat - mówiła.

Zajęcia poświęcone tematyce ekologii prowadzone będą także w sierpniu, w każdy czwartek, o stałych godzinach, tj: 10:00 – 12:00. Wystarczy zapisać dziecko na przygotowaną wcześniej listę.

- Niezwykle istotne jest to, że zajęcia odbywają się regularnie, o stałej porze, co pozwala rodzicom na zajęcie się własnymi sprawami, a dziecko, w tym czasie, jest w bezpieczne i nie nudzi się – mówiła B. jakimkolwiek znudzeniu – dodała Wędzyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Senatu?

Areszty za rozbój i kradzież

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 4-08-2013 9:16
no to może trzeba by było dobrać się do firm drukujących ulotki i zaśmiecających nimi miasto już nie wspominając ile drzew na to idzie
~GG 5-08-2013 18:43
Święta raja. Ale nie tylko ulotki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Stop marginalizacji średnich miast

Równowaga między kulturą a naturą

Miejscy strażnicy na święcie leśników

Dyski do remontu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%