MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Obserwatorium Karkonoskie. Potencjał artystyczny regionu cz. 2 w BWA

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 czerwca 2012, 11:02
Aktualizacja: 11:04
Autor: Petr
Część druga dyskusji o potencjale artystycznym regionu jeleniogórskiego odbędzie się dziś 14 czerwca o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w ramach kolejnego spotkania z cyklu Obserwatorium Karkonoskie. Rozmawiać będą m.in. Joanna Mielech i Sylwia Motyl–Cinkowska. Całość poprowadzi Andrzej Więckowski.

Czy region jeleniogórski ma potencjał artystyczny? Jak wyglądało to kiedyś a jak wygląda dziś i czy młodzi-zdolni mają tu szansę przebicia? Kultura, środowisko artystyczne współcześnie – o tym będą dyskutowali uczestnicy dzisiejszego Obserwatorium Karkonoskiego w BWA, m.in. Joanna Mielech – historyk sztuki, wykładowca i kurator wystaw oraz Sylwia Motyl-Cinkowska – kulturoznawca, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury „Zabobrze” i pomysłodawca festiwalu ZOOM Zbliżenia.

Obserwatorium Karkonoskie to projekt finansowany ze środków finansowych Województwa Dolnośląskiego i Miasta Jelenia Góra. Na spotkanie zapraszają Biuro Wystaw Artystycznych i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyborcze obiecanki cacanki

Spotkanie ze Smarzowskim

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~hs 14-06-2012 12:52
będę
~KojaII 14-06-2012 16:25
Ciekawy temat i na czasie!! Oby tylko zainteresowani przyszli a możne i ktoś z naszych włodarzy?
~ja 14-06-2012 16:30
Kultura ma ogromny potencjał, to jest siła promocyjna regionu, aż żal ze tak mało wykorzystana. To bardzo ważny temat i nie na jedna debatę.
~trw3 14-06-2012 17:30
Ma wpływ, ale czy ogromny ??? Myślę po swoim doświadczeniu życiowym,że ma znikomy i iluzoryczny, debatować owszem można ale czy to coś przyniesie ? Raczej muszę na teraz załatwiać również jako kulturoznawca i twórca jeleniogórzanin sobie wyjazd na jagody do Szwecji i mimowolnie racjonalnie sobie wytłumaczyć,że z tą kulturą nic tu mi nie wyszło.Szkoda bo pomysłów mam na całe lata:)Pozdrawiam organizatorów i życzę owocnej debaty.
~jasm 14-06-2012 19:04
Jak wygląda szansa przebicia się młodych artystów? Rozmowa o kulturze i Środowisku artystycznym? Świetnie, to doskonały pomysł rozmawiać, ale jeszcze lepszy wspierać i bywać. O ile mnie pamięć nie myli właśnie teraz, od godz. 19 w Filharmonii trwa koncert na zakończenie sezonu artystycznego. Tam również są artyści. Nie byłoby zgrabniej pójść na koncert -muzyczne święto i podsumowanie roku i potem dyskutować? W innym terminie? A może to walka z konkurencją?
~ 14-06-2012 19:54
No to zróbcie jakiś program dla twórców, projekt niech się miasto i unia dołoży a my już zrobimy swoje dla dobra tego miasta i promocji tegoż ....
~Qll 14-06-2012 20:12
A dlaczego nie zaproszono młodych artystów z Jeleniej Góry, którzy powiedzieli by jak naprawdę wygląda zerowa promocja tych najbardziej utalentowanych jeleniogórzan, którzy wsparcie dostają wszędzie poza Jelenią Górą? Prawda jest taka ,że niektórym opadły by kopary gdyby Ci utalentowani zaczęli opowiadac jakie schody w ratuszu trzeba pokonywać by zostać wysłuchanym i ile razy już usłyszeli NIE!!!
~Qll 14-06-2012 20:17
Młody artysta jest tu niepotrzebny, pomiatany , poniżany śmiesznymi stawkami jakie się mu proponuje. Nie ma zapewnionej promocji jeśli nie wchodzi w układy z odpowiednimi osobami. I muzycy i plastycy i kulturoznawcy całują tu klamki. Kompetentnych i wykształconych z doswiadczeniem i pomysłami przegania sie stąd by nie wyszło jak niekompetentni ludzie są tutaj decydentami...niestety dopóki stara gwardia tkwi na swoich stołkach nic się nie zmieni a takie dyskusje są jałowe... sam ich autor góry obiecuje,a nic z nich nie wychodzi...
~ 14-06-2012 20:54
To jest mocno uwłaczające, żeby w mieście rodzinnym być traktowanym jak odpad, tylko dlatego,ze się jest twórczym człowiekiem i ma się pomysły,że człowiek nie może wyjść z własnej skóry i stać się kimś innym. Mówię, można byłoby wiele zrobić ,pracować w pocie czoła, promować miasto i region, bez zadęcia skupić się na pracy, ale racje ma ktoś kto wcześniej napisał,ze bez znajomości i układu to się jest tu na straconej pozycji i tak pewnie będzie jeszcze długo. Dobry artysta i twórca, to martwy lub nieobecny twórca.
~taka prawda 14-06-2012 23:24
może ci nasi młodzi mają odjechane pomysły, a może zbyt niszowe- tylko dla siebie i swoich kolegów? urząd popiera kulturę, tyle się dzieje, alle jakość musi być... a ty jaki masz pomysł, pochwal się, zobaczymy, czy słusznie wysłano cię na drzewo
~ 15-06-2012 9:16
Mam takie pomysły,ze robią mi wystawy w innych miastach,ale nie tu:) I takowe,że za robotę otrz nagrody tez nie tu:) I zestawiają w domach aukcyjnych z takimi nazwiskami jak Beksiński, Dwurnik, i znany w rejonie Miliński. Urząd popiera kulturę? Owszem ale odpowiadająca urzędowi i gustom tam panującym! I tyle w temacie, jeśli w innych miejscach można zrobić wystawę, a tu nie, choc na wystawach mi nie zalezy, bo i do niczego nie prowadza,zwłaszcza w takim mieście jak JG. Tu chodzi o coś innego, kiedy wreszcie zrozumiecie,że to my możemy się wam przysłużyć tzn miastu? Mam teraz pomysł promocji całego rejonu, nic tylko robić, są chętni?, ratusz wspomoże ???
~do Qll 15-06-2012 10:10
bo nasze durne miasto woli durne wyścigi tdp i inne igrzyska zamiast chleba, blokowanie dróg, utrudnianie życia ludziom itd

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Biskup odwiedził osadzonych

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Na Kilińskiego bezpieczniej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
919
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%