MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Obrona rektora

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2007, 9:35
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Profesor Tomasz Winnicki dopełnił formalności przy staraniu się o środki na budowę basenu Kolegium Karkonoskiego.

Informację, jakoby było odwrotnie, zawarł w jednym z postów w komentarzach internauta po zamieszczeniu przez nas wiadomości o wyborach na rektora KK.

Przypomnijmy, ze względów formalnych nie mógł w nich startować dotychczasowy szef uczelni prof. Winnicki. Wybory wygrał prof. Henryk Gradkowski, a dotychczasowy rektor został jego zastępcą. Zmiana dokona się we wrześniu, po zakończeniu trwającej jeszcze kadencji władz uczelnianych.

– Czytelnik Jelonki pisze: ...przez niedopełnienie formalności przez
prof. Tomasza Winnickiego nie ma jeszcze na KK basenu! – zaznacza prof. Winnicki.
– Otóż prawda jest taka, że świetnie przygotowany, kompletny wniosek o finansowanie basenu ze środków na projekty transgraniczne INTERREG, wyszedł z Urzędu Marszałkowskiego (poprzedniej kadencji) do Drezna z takim opóźnieniem, że tam tymczasem skończyły się rozdzielane środki, a miał duże szanse, popierany przez partnerską uczelnię w Zittau! – prostuje rektor.
Nie zmienia to faktu, że basenu nie ma, bo na budowę brakuje środków.

Jak pisze profesor Winnicki: – Konsekwencją, są dalsze pomówienia w witrynie, w kontekście wyborów uczelnianych za które, jako głosy czytelników, oczywiście nie odpowiadacie.

Jednocześnie dodaje, że istotnym niedopowiedzeniem w "Wydarzeniach" z 23 kwietnia jest stwierdzenie: „Dotychczasowy rektor, który nie startował w
wyborach… bez dodatnia: „gdyż ustawa nie pozwala na pełnienie tej funkcji przez więcej niż dwie kadencje, które właśnie kończy...".
– W moim wypadku jest to 9 lat rektorowania, gdyż pierwszy rok - założycielski, był z nominacji ministra – podkreśla Tomasz Winnicki.

W tekście pojawiła się sugestia, od razu zdementowana zresztą, jakoby całe zamieszanie wynikło z przekłamań w wywiadzie, którego T. Winnicki udzielił jednemu z jeleniogórskich mediów, a dotyczącym lustracji pracowników uczelni.

– Krzywdzące jest dla mnie pozostawianie wrażenia, że utraciłem mandat
zaufania w wyniku opowiedzenia się po stronie UBeków. Byłem dwukrotnie
wybierany rektorem, jednomyślnie w głosowaniach tajnych. Ponieważ jestem
już "głębokim" emerytem, przyjąłem propozycję profesora Henryka Gradkowskiego - Rektora- Elekta KK, kandydowania do funkcji prorektora
szkoły i głosowanie elektorów w tej sprawie znów było jednomyślne.
Może zatem trochę więcej życzliwości do osoby, która ciężko pracuje
przez ostatnią dekadę, aby miejscowa młodzież, nie mająca środków na
studiowanie w centrach akademickich, mogła zdobyć chociaż pierwszy
stopień wyższej edukacji. Tym zdaniem pośrednio odnoszę się do licznych
bzdur i kłamstw wypisywanych na witrynie przez nieprzychylne nam osoby,
w przeważnie dość przejrzystych rynkowych intencjach – kończy profesor Winnicki.

My dodajemy, że nie było naszym zamiarem pomawianie pana profesora o cokolwiek. Szanujemy przy tym opinie internautów, o ile drastycznie nie urażają one osób, które są bohaterami lub autorami naszych tekstów. Także osobom, które uważają, że komentarze nie są zgodne z prawdą, dajemy prawo do riposty na łamach naszego portalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Jelonków trochę mniej

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~obywatel 4-05-2007 11:25
Prawda jest taka ,że patrząc z pozycji absolwenta uważam ,że rektor był na swoim stanowisku w pełni kompetentny i życzliwy dla studentów szczg.tych niepełnosprawnych.Uczelnia ta od początku była jedyną,na której studenci mieli szansę zdobyć wykształcenie a potem pracę zgodnie z kierunkiem wykształcenia.Panie rektorze dzięki za wszystko myślę ,że od wszystkich studentów niepełnosprawnych.
~student 4-05-2007 12:36
obywatelu, o czym ty piszesz? Jestem studentem zaocznym.Płacę ogromne czesne(4800-rok).A mimo to traktuje się mnie jak wroga.Nikogo nie obchodzi, że pracuję, za nieobecność(usprawiedliwiona-praca)na wykładzie grozi się skreśleniem z listy-to skandal! Obywatelu- ty chyba piszesz o innej szkole...
~Student 4-05-2007 12:39
Zgadzam się z "obywatelem",prof.Tomasz Winnicki jest swietnym człowiekiem ,zawsze pomocny, poprostu ludzki.
~niestudent 4-05-2007 13:17
Wybory odbyły się w tak głębokiej tajemnicy , że część pracowników KK była nimi zaskoczona. A na pewno" akt łaski" nowego Rektora dr. hab H. Gradkowskiego wobec b. pryncypała jest dla tego ostatniego głęboko upokarzający.Fakt przyjęcia funkcji prorektora nie świadczy o wielkiej ambicji prof. T. Winnickiego.
~xyz 4-05-2007 14:55
"źle się dzieje w państwie duńskim"? Nie ma ludzi nie zastąpionych. A jak sam zainteresowany wspomniał jest już emerytem. Może by tak oddać pałeczkę młodszym.
~do "student" 4-05-2007 19:59
Studencie w jakim Ty świecie żyjesz????Myślałeś że jak zapłacisz to będą Cię inaczej traktować?Studenci dzienni też pracują i jakos godzą uczęszczanie na zajęcia z pracą...nikt Cię nie zmusza do studiowania na tej uczelni...jeśli chcesz być kimś w życiu musisz coś poświęcić a wykształcenia tu nie kupisz!!!!
~Absolwent 4-05-2007 23:01
Ja również uważam, że prof. Winnicki świetnie zarządza uczelnia, stwarzając miłą atmoswerę dla wszyskich studentów. Jest to człowiek ponad podziałami. W Cieplicach terz budynki były przystosowane dla niepełnosprawnych(podjazdy, windy) Pokażcie mi takie cos na Polibudzie. Dlatego proszę nie czepiajcie się człowieka bo to do niczego dobrego nie prowadzi A jeżeli "student" ma tyle powodów przeciw to nikt go tam nie trzyma. Zawsze można zrezygnować ze stódiów. Ja też pracowałem i jakoś szkołę skończyłem. Dla chcącego nic trudnego. Ale zamiast narzekać trzeba wziąść się do roboty Narzekaniem nikt "wykształciuchem" nie zostanie
~do Student 5-05-2007 0:26
Człowieku dlaczego się czepiasz. jak Ci się nie podoba to przenieś się na uczelnię prywatną tam nikogo nie obchodzi czy ty wogóle chodzisz na zajęcia.Tylko kogo bedzie obchodzić dyplom z takiej uczelni(prywatnej). Tak samo jest na wszystkich uczelniach państwowych w kraju i Ty tego nie zmienisz. Albo akceptujesz regulamin albo nie. sam go podpisałeś a teraz masz pretensje. Miej je sam do siebie bo się na nie zgodziłeś!!!
~Zk 5-05-2007 7:33
Zero reakcji na moje wypowiedzi, pozytywne,zresztą dla prof.Winnickiego.Dlaczego nie chcecie/drogi Konradzie/ przyznać,że pracuje się w zespole.A prof.Winnicki mimo najlepszych chęci,takiejj możliowości/to jest moje zdanie/ nie miał.Wielu chciało wygrać "siebie" na jego barkach.Psychologiczna zasada "aureoli" miała zdziałać cuda.A jest,jak widać.Powodzenia Panie Profesorze!
~student 5-05-2007 11:38
nie chodziło mi o kupowanie wykształcenia.Chodzi mi tylko o odrobinę zrozumienia sytuacji studentów zaocznych-mógłbym w wieku 21 lat być na utrzymaniu mamusi i być studentem dziennym, ale nie mogę sobie na to pozwolić!A KK powinno zrozumieć sytuację na rynku pracy-albo jesteś dyspozycyjny-albo won!A wtedy nie ma również studiów...i jeszcze jedno-studia dzienne w ciagu 3 lat mają zajęcia 5 dni w tygodniu i 2500 godzin-zaoczni tylko w weekendy 2200 godzin-gdzie tu logika?
~obywatel 5-05-2007 12:27
Podziękowania również dla Pani pełnomocnik d/s studentów niepełnosprawnych .Jako absolwent niepełnosprawny polecam wszystkim studentom - zwracajcie się z każdą sprawą do Pani pełnomocnik a nie zostaniecie bez pomocy.Duża w tym zasługa Pana rektora prof.WINNICKIEGO.
~DZ 6-05-2007 10:34
A co wy się opinią komentującego przejmujecie. Już nie macie o czym pisać?
~Do takich idiotów jak "Student" 6-05-2007 11:04
To synu że płacisz tyle o niczym nie świadczy, co najwyżej o tym, że byłeś za cienki i nie dostałeś się na dzienne. To co piszesz to jakaś brednia. Ja co miesiąc płace ponad 1500zł samych podatków, czy to znaczy, że państwo mam mnie w d..e całować ?? Jesteś student jak każdy inny i musisz uczestniczyć w zajęciach, a jak nie masz czasu to do zamiatania ulic, a nie do studiowania. Zastanów sie co piszesz, a jako pokutę 10 odcinków Southpark`u oglądnij.
~06-05-2007 re 6-05-2007 18:22
idiota do "idioty"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dla bezpieczeństwa

Osuwiska na obwodnicy

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%