MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Obrona rektora

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2007, 9:35
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Profesor Tomasz Winnicki dopełnił formalności przy staraniu się o środki na budowę basenu Kolegium Karkonoskiego.

Informację, jakoby było odwrotnie, zawarł w jednym z postów w komentarzach internauta po zamieszczeniu przez nas wiadomości o wyborach na rektora KK.

Przypomnijmy, ze względów formalnych nie mógł w nich startować dotychczasowy szef uczelni prof. Winnicki. Wybory wygrał prof. Henryk Gradkowski, a dotychczasowy rektor został jego zastępcą. Zmiana dokona się we wrześniu, po zakończeniu trwającej jeszcze kadencji władz uczelnianych.

– Czytelnik Jelonki pisze: ...przez niedopełnienie formalności przez
prof. Tomasza Winnickiego nie ma jeszcze na KK basenu! – zaznacza prof. Winnicki.
– Otóż prawda jest taka, że świetnie przygotowany, kompletny wniosek o finansowanie basenu ze środków na projekty transgraniczne INTERREG, wyszedł z Urzędu Marszałkowskiego (poprzedniej kadencji) do Drezna z takim opóźnieniem, że tam tymczasem skończyły się rozdzielane środki, a miał duże szanse, popierany przez partnerską uczelnię w Zittau! – prostuje rektor.
Nie zmienia to faktu, że basenu nie ma, bo na budowę brakuje środków.

Jak pisze profesor Winnicki: – Konsekwencją, są dalsze pomówienia w witrynie, w kontekście wyborów uczelnianych za które, jako głosy czytelników, oczywiście nie odpowiadacie.

Jednocześnie dodaje, że istotnym niedopowiedzeniem w "Wydarzeniach" z 23 kwietnia jest stwierdzenie: „Dotychczasowy rektor, który nie startował w
wyborach… bez dodatnia: „gdyż ustawa nie pozwala na pełnienie tej funkcji przez więcej niż dwie kadencje, które właśnie kończy...".
– W moim wypadku jest to 9 lat rektorowania, gdyż pierwszy rok - założycielski, był z nominacji ministra – podkreśla Tomasz Winnicki.

W tekście pojawiła się sugestia, od razu zdementowana zresztą, jakoby całe zamieszanie wynikło z przekłamań w wywiadzie, którego T. Winnicki udzielił jednemu z jeleniogórskich mediów, a dotyczącym lustracji pracowników uczelni.

– Krzywdzące jest dla mnie pozostawianie wrażenia, że utraciłem mandat
zaufania w wyniku opowiedzenia się po stronie UBeków. Byłem dwukrotnie
wybierany rektorem, jednomyślnie w głosowaniach tajnych. Ponieważ jestem
już "głębokim" emerytem, przyjąłem propozycję profesora Henryka Gradkowskiego - Rektora- Elekta KK, kandydowania do funkcji prorektora
szkoły i głosowanie elektorów w tej sprawie znów było jednomyślne.
Może zatem trochę więcej życzliwości do osoby, która ciężko pracuje
przez ostatnią dekadę, aby miejscowa młodzież, nie mająca środków na
studiowanie w centrach akademickich, mogła zdobyć chociaż pierwszy
stopień wyższej edukacji. Tym zdaniem pośrednio odnoszę się do licznych
bzdur i kłamstw wypisywanych na witrynie przez nieprzychylne nam osoby,
w przeważnie dość przejrzystych rynkowych intencjach – kończy profesor Winnicki.

My dodajemy, że nie było naszym zamiarem pomawianie pana profesora o cokolwiek. Szanujemy przy tym opinie internautów, o ile drastycznie nie urażają one osób, które są bohaterami lub autorami naszych tekstów. Także osobom, które uważają, że komentarze nie są zgodne z prawdą, dajemy prawo do riposty na łamach naszego portalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

IMGW: spodziewana mgła

O minionym roku w schronisku dla zwierząt  

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~obywatel 4-05-2007 11:25
Prawda jest taka ,że patrząc z pozycji absolwenta uważam ,że rektor był na swoim stanowisku w pełni kompetentny i życzliwy dla studentów szczg.tych niepełnosprawnych.Uczelnia ta od początku była jedyną,na której studenci mieli szansę zdobyć wykształcenie a potem pracę zgodnie z kierunkiem wykształcenia.Panie rektorze dzięki za wszystko myślę ,że od wszystkich studentów niepełnosprawnych.
~student 4-05-2007 12:36
obywatelu, o czym ty piszesz? Jestem studentem zaocznym.Płacę ogromne czesne(4800-rok).A mimo to traktuje się mnie jak wroga.Nikogo nie obchodzi, że pracuję, za nieobecność(usprawiedliwiona-praca)na wykładzie grozi się skreśleniem z listy-to skandal! Obywatelu- ty chyba piszesz o innej szkole...
~Student 4-05-2007 12:39
Zgadzam się z "obywatelem",prof.Tomasz Winnicki jest swietnym człowiekiem ,zawsze pomocny, poprostu ludzki.
~niestudent 4-05-2007 13:17
Wybory odbyły się w tak głębokiej tajemnicy , że część pracowników KK była nimi zaskoczona. A na pewno" akt łaski" nowego Rektora dr. hab H. Gradkowskiego wobec b. pryncypała jest dla tego ostatniego głęboko upokarzający.Fakt przyjęcia funkcji prorektora nie świadczy o wielkiej ambicji prof. T. Winnickiego.
~xyz 4-05-2007 14:55
"źle się dzieje w państwie duńskim"? Nie ma ludzi nie zastąpionych. A jak sam zainteresowany wspomniał jest już emerytem. Może by tak oddać pałeczkę młodszym.
~do "student" 4-05-2007 19:59
Studencie w jakim Ty świecie żyjesz????Myślałeś że jak zapłacisz to będą Cię inaczej traktować?Studenci dzienni też pracują i jakos godzą uczęszczanie na zajęcia z pracą...nikt Cię nie zmusza do studiowania na tej uczelni...jeśli chcesz być kimś w życiu musisz coś poświęcić a wykształcenia tu nie kupisz!!!!
~Absolwent 4-05-2007 23:01
Ja również uważam, że prof. Winnicki świetnie zarządza uczelnia, stwarzając miłą atmoswerę dla wszyskich studentów. Jest to człowiek ponad podziałami. W Cieplicach terz budynki były przystosowane dla niepełnosprawnych(podjazdy, windy) Pokażcie mi takie cos na Polibudzie. Dlatego proszę nie czepiajcie się człowieka bo to do niczego dobrego nie prowadzi A jeżeli "student" ma tyle powodów przeciw to nikt go tam nie trzyma. Zawsze można zrezygnować ze stódiów. Ja też pracowałem i jakoś szkołę skończyłem. Dla chcącego nic trudnego. Ale zamiast narzekać trzeba wziąść się do roboty Narzekaniem nikt "wykształciuchem" nie zostanie
~do Student 5-05-2007 0:26
Człowieku dlaczego się czepiasz. jak Ci się nie podoba to przenieś się na uczelnię prywatną tam nikogo nie obchodzi czy ty wogóle chodzisz na zajęcia.Tylko kogo bedzie obchodzić dyplom z takiej uczelni(prywatnej). Tak samo jest na wszystkich uczelniach państwowych w kraju i Ty tego nie zmienisz. Albo akceptujesz regulamin albo nie. sam go podpisałeś a teraz masz pretensje. Miej je sam do siebie bo się na nie zgodziłeś!!!
~Zk 5-05-2007 7:33
Zero reakcji na moje wypowiedzi, pozytywne,zresztą dla prof.Winnickiego.Dlaczego nie chcecie/drogi Konradzie/ przyznać,że pracuje się w zespole.A prof.Winnicki mimo najlepszych chęci,takiejj możliowości/to jest moje zdanie/ nie miał.Wielu chciało wygrać "siebie" na jego barkach.Psychologiczna zasada "aureoli" miała zdziałać cuda.A jest,jak widać.Powodzenia Panie Profesorze!
~student 5-05-2007 11:38
nie chodziło mi o kupowanie wykształcenia.Chodzi mi tylko o odrobinę zrozumienia sytuacji studentów zaocznych-mógłbym w wieku 21 lat być na utrzymaniu mamusi i być studentem dziennym, ale nie mogę sobie na to pozwolić!A KK powinno zrozumieć sytuację na rynku pracy-albo jesteś dyspozycyjny-albo won!A wtedy nie ma również studiów...i jeszcze jedno-studia dzienne w ciagu 3 lat mają zajęcia 5 dni w tygodniu i 2500 godzin-zaoczni tylko w weekendy 2200 godzin-gdzie tu logika?
~obywatel 5-05-2007 12:27
Podziękowania również dla Pani pełnomocnik d/s studentów niepełnosprawnych .Jako absolwent niepełnosprawny polecam wszystkim studentom - zwracajcie się z każdą sprawą do Pani pełnomocnik a nie zostaniecie bez pomocy.Duża w tym zasługa Pana rektora prof.WINNICKIEGO.
~DZ 6-05-2007 10:34
A co wy się opinią komentującego przejmujecie. Już nie macie o czym pisać?
~Do takich idiotów jak "Student" 6-05-2007 11:04
To synu że płacisz tyle o niczym nie świadczy, co najwyżej o tym, że byłeś za cienki i nie dostałeś się na dzienne. To co piszesz to jakaś brednia. Ja co miesiąc płace ponad 1500zł samych podatków, czy to znaczy, że państwo mam mnie w d..e całować ?? Jesteś student jak każdy inny i musisz uczestniczyć w zajęciach, a jak nie masz czasu to do zamiatania ulic, a nie do studiowania. Zastanów sie co piszesz, a jako pokutę 10 odcinków Southpark`u oglądnij.
~06-05-2007 re 6-05-2007 18:22
idiota do "idioty"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach  

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Osiedle zmienia się

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Nowy dyrektor WORD

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
176
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%