MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Obrazki różne na szkle uwiecznione

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 14:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:43
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Malowania na szkle uczyli się dziś uczniowie jeleniogórskiej „dziesiątki” pod okiem samej Marty Walczak–Stasiowskiej, ludowej artystki, której dzieła można podziwiać na najnowszej wystawie w Muzeum Karkonoskim. Placówka ogłosiła też okolicznościowy konkurs.

Warsztaty to kolejna propozycja Muzeum Karkonoskiego skierowana do jeleniogórskich szkół. – Można poznać tajniki tej sztuki, a także wziąć udział w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Obrazy na szkle malowane” – mówi Aneta Sikora-Firszt z działu marketingu MK.

Do zostawienia swoich prac namawiano już dziś dziewczęta i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 10. – Okazja będzie nie tylko dla tych, którzy do 4 maja przyjdą do nas na warsztaty – usłyszeliśmy – lecz także dla wszystkich zainteresowanych. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 maja podczas Nocy Muzeów, która w tym roku w Muzeum Karkonoskim będzie miała wiele atrakcji.

A dziś dzieci z SP nr 10 mieli sporo szczęścia, bo rad jak dobrze malować na szkle udzielała im Marta Walczak-Stasiowska z Zakopanego, jedna z bardziej cenionych artystek ludowych specjalizujących się w „szklanych” malowidłach. – W normalnych warunkach praca powstaje przez kilka dni. Nakładam bowiem poszczególne kolory osobno i czekam, aż wyschną – mówiła pani Marta. Muzealne warsztaty trwają nieco ponad godzinę. W tym czasie praca nie zdąży wyschnąć i trzeba ją podsuszać suszarką do włosów. Malowania uczyli się także starsi. Zauważyliśmy, między innymi, Urszulę Jonkisz z Karpacza.

Malowano różne obrazki: najczęściej kwiatki. Ale nie brakowało także porterów ulubionych bohaterów komiksów, książek, a także – zwierząt. – Drzemią w was prawdziwe ukryte talenty – mówiła dyrektorka Muzeum Karkonoskiego Gabriela Zawiła, która podziwiała powstające prace.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Przystań w śmieciach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 20-04-2009 21:00
..*DZIECI Jelonkowe sa....*RADOSCIA naszego miasta !!.~BRAVO !.. zdolne lapki jelonkowe !*PODZIEKOWANIE dla *fajnych ludzi,ktorzy to wszystko zorganizowali !.~Jestescie ..*WIELCY !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Podgórna zarośnięta

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

W sobotę zbiórka krwi

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
649
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%