MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

„Obraz Roku” w Norweskiej Dolinie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 3 lutego 2020, 13:05
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 14:35
Autor: AD
W Norweskiej Dolinie spotkali się miłośnicy sztuki i artyści malarze, którzy zgłosili swoje prace do udziału w czwartej już edycji konkursu „Obraz Roku”.

Przypomnijmy. Pomysł zrodził się w 2010 r w Klubie Orient Express, we wnętrzach starego Dworca PKP w Jeleniej Górze. W trakcie istnienia Klubu spotykali się tam zarówno profesjonalni artyści, muzycy, malarze, jak i twórcy amatorzy mieszkający i tworzący swoje prace w Karkonoszach . Na kanwie tych spotkań powstała tam niezwykła amatorska galeria ,,Karkonoski Salon Sztuki”. Jak to zwykle bywa, tam gdzie spotykają się artyści, budzą się anioły… Na starym Dworcu coraz częściej pojawiali się ludzie potrzebujący pomocy ,wraz z nimi młodzież i wolontariusze, którzy angażowali się w coraz liczniejsze akcje charytatywne. Wówczas organizatorka konkursu Alicja Dusińska korzystając z inspiracji artystów i współpracowników powołała do życia cykliczny konkurs o nazwie ,,Obraz Roku’’.

Ideą konkursu była promocja twórczości artystów amatorów, których łączyły miłość do Karkonoszy, pasja twórcza i wielkie serca gotowe pomagać . Podczas funkcjonowania ,,Orient Expressu’’ obyły się 3 edycje konkursu . Za każdym razem zwycięskie prace trafiały na aukcje charytatywne i sprawiały radość zarówno obdarowanym , jak i darczyńcom. Kiedy proza życia sprawiła że, ,,Orient Express’’ zniknął z mapy Jeleniej Góry, wydawało się, że konkurs umrze bezpowrotnie . Okazuje się jednak, że pasje bywają silniejsze, niż myślimy.

Miejsca dla tegorocznej edycji konkursu udzielili właściciele Norweskiej Doliny w Szklarskiej Porębie - bracia Marcin i Jacek Rogoża, którzy sami są promotorami sztuki i założycielami Fundacji Braci wspierającej artystów. Oni również są fundatorami nagród dla uczestników tegorocznego konkursu.

31 stycznia podczas wernisażu prac konkursowych komisja w składzie:
przewodniczący - Marek Liksztet, wybitny artysta grafik, dydaktyk i wykładowca wszelkich sztuk wizualnych, Janina Hogbarska – fotograf , znawca sztuki , kuratorka wystaw i wieloletnia dyrektorka galerii BWA w Jeleniej Górze, Bogumiła Twardowska Rogacewicz - absolwentka ASP we Wrocławiu, autorka licznych wystaw zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem, grafiką oraz scenografią teatralną oraz organizatorka konkursu Alicja Dusińska.

Komisja wybrała trzy prace, które zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu. To” Wiosenne buki’’ autorstwa Ireny Gołąb, „,Krzesło” Grażyny Idzik Panasiuk oraz „Kraków we mgle” Anny Górskiej. Jako czwarty - głosami organizatorów - zakwalifikował się do finału akryl Mirosławy Sobocińskiej ,,W biegu”.

Finał i Gala charytatywna odbędzie się 6 marca w Norweskiej Dolinie o godz. 19.00.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Soboty z artystami

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spacer z muzyką Chopina

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
508
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%