MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

„Oblicza Rynku” w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 sierpnia 2009, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeleniogórskie Centrum Edukacji i Informacji Kulturalnej "Książnica Karkonoska" zaprasza na pokaz dokumentu multimedialnego Konrada Przezdzięka zatytułowanego „Oblicza Rynku”.

Materiał powstał w ramach cyklu Biura Wystaw Artystycznych „Horyzonty wyobraźni” i był prezentowany w BWA w maju tego roku. Autor przedstawi w nadchodzącą środę nową wersję pokazu, na który składają się obrazy centralnego miejsca Jeleniej Góry współczesne i sprzed lat, a całość jest próbą osobistego spojrzenia na losy rynku, jego historię i miejsce we współczesnej tożsamości jeleniogórzan.

W filmie wystąpili Ivo Łaborewicz, szef Archiwum Państwowego oddziału w Jeleniej Górze, Tomasz Miszczyk, archeolog z Muzeum Karkonoskiego oraz Stanisław Firszt, historyk archeolog i dyrektor Muzeum Przyrodniczego, którzy przybliżają dzieje placu Ratuszowego.

Początek pokazu w środę o godz. 16. 30 w Książnicy Karkonoskiej – sala konferencyjna, wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Warsztat w ramach Gecon

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Pedagog 18-08-2009 11:44
Biorąc pod uwagę obecny renesans zainteresowania i dziejami naszego regionu, organizowana wystawa wydaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom.
~do Pedagog 18-08-2009 17:43
To przecież FILM dokumentalny, a nie wystawa, i to bardzo interesujący, zawiera unikalne fragmenty przedwojennych kronik filmowych, na których widać naszą Jelenią Górę, wtedy: (jeszcze) Hirschberg. Każdy jeleniogórzanin, który interesuje się przeszłością naszego regionu, powinien to obejrzeć, a ten, który się nie interesuje, też powinien obejrzeć.
~ 19-08-2009 20:07
Pani Dyrektor jest bardzo fajna. :-) Chyba zapiszę się z powrotem do tej biblioteki/obecnie-Książnicy. :-) Kiedyś do niej należałam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Trwa "Davos" w Karpaczu

Doczekają się ronda

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%