MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Oblicza Rynku” w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 sierpnia 2009, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeleniogórskie Centrum Edukacji i Informacji Kulturalnej "Książnica Karkonoska" zaprasza na pokaz dokumentu multimedialnego Konrada Przezdzięka zatytułowanego „Oblicza Rynku”.

Materiał powstał w ramach cyklu Biura Wystaw Artystycznych „Horyzonty wyobraźni” i był prezentowany w BWA w maju tego roku. Autor przedstawi w nadchodzącą środę nową wersję pokazu, na który składają się obrazy centralnego miejsca Jeleniej Góry współczesne i sprzed lat, a całość jest próbą osobistego spojrzenia na losy rynku, jego historię i miejsce we współczesnej tożsamości jeleniogórzan.

W filmie wystąpili Ivo Łaborewicz, szef Archiwum Państwowego oddziału w Jeleniej Górze, Tomasz Miszczyk, archeolog z Muzeum Karkonoskiego oraz Stanisław Firszt, historyk archeolog i dyrektor Muzeum Przyrodniczego, którzy przybliżają dzieje placu Ratuszowego.

Początek pokazu w środę o godz. 16. 30 w Książnicy Karkonoskiej – sala konferencyjna, wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Harcersko i patriotycznie

Wirtuozi jazzu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Pedagog 18-08-2009 11:44
Biorąc pod uwagę obecny renesans zainteresowania i dziejami naszego regionu, organizowana wystawa wydaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom.
~do Pedagog 18-08-2009 17:43
To przecież FILM dokumentalny, a nie wystawa, i to bardzo interesujący, zawiera unikalne fragmenty przedwojennych kronik filmowych, na których widać naszą Jelenią Górę, wtedy: (jeszcze) Hirschberg. Każdy jeleniogórzanin, który interesuje się przeszłością naszego regionu, powinien to obejrzeć, a ten, który się nie interesuje, też powinien obejrzeć.
~ 19-08-2009 20:07
Pani Dyrektor jest bardzo fajna. :-) Chyba zapiszę się z powrotem do tej biblioteki/obecnie-Książnicy. :-) Kiedyś do niej należałam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Konferencja literacka w piątek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
784
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%