MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Obława na miłośników szybkiej jazdy obwodnicą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 maja 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: RED
Fot. SD
Z jednej strony kierowcy, którzy najchętniej docisnęliby gaz „do dechy”, z drugiej – dwa policyjne motocykle i trzy radiowozy. Cel: przekonanie zmotoryzowanych, że należy spieszyć się powoli zwłaszcza na terenie zabudowanym największego osiedla w mieście.

Mowa o przeprowadzonej kilka dni temu akcji na odcinku obwodnicy (ul. Jana Pawła II) w bezpośrednim sąsiedztwie salonu Renault Dzięciołowski. – Skutek był taki, że znaczna większość prowadzących auta nie jechała szybciej niż około 30 km na godzinę. Wyglądało to bardzo komicznie, bo z reguły na tym odcinku kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość – zauważył nasz Czytelnik, który z okna pobliskiego wieżowca obserwował i fotografował przebieg policyjnych działań.

Wprawdzie przed kilkoma laty ustawiono tam pudło fotoradaru, jednak samo urządzenie trafia do niego jedynie od czasu do czasu. Pudło robi więc za straszaka, co zauważyli radni miejscy, którzy podczas ostatniej sesji zdecydowali o kupnie jeszcze jednego urządzenia. – Kierowcy, widząc „fotoradar” na odcinku jego zasięgu zwalniają, a później gwałtownie przyspieszają – argumentowali będący w mniejszości przeciwnicy zakupu. Przeważyło zdanie tych rajców, którzy uważali, że im więcej „maszyn”, tym bezpieczniej.

Na razie okazuje się jednak, że policyjna obława wydaje się jedynym „argumentem”, który trafi do kierowców i przekona ich, że – choć jadą po czteropasmowej obwodnicy – powinni przestrzegać ograniczenia prędkości na całej długości ul. Jana Pawła II. Dodajmy, że przed trzema laty zlikwidowano tam przejście dla pieszych, na którym – właśnie przez ułańską fantazję kierowców a także nieostrożność pieszych – doszło do kilku groźnych, w tym śmiertelnych, potrąceń.

Czytaj również

Karolina wśród najpiękniejszych!

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~czytający 2-05-2011 8:35
co za bzdury!!!wystarczy ustawic na prkingu Kauflandu w godzinach 23-3w nocy nieoznakowany wóz policyjny ze wszelkimimi bajerami do rejestrowania durniów przekraczających prędkość na odcinku od Carrefoura!Policja!!!Do dzieła!!!Nie będziecie narzekać brak zajęcia!!!
~ość portalu 2-05-2011 8:48
Było ich tylu, żeby się wzajemnie pilnowali, czy może żeby się nie nudzili ?
~Ifka 2-05-2011 8:54
A gdzie jest policja na drodze łączącej Zabobrze z Jeżowem - znak określa prędkośc 40 km/godz i tak jest to za szybko bo winno być 20 km/godz. dla tej wąskiej drogi ,częśc kierowcow pruje po chodnikach -predkości dochodza do 90km/godz ,spacerowiców omjaja na centymetry w tym kobiety z wozkami dziecięcymi -przy cmentarzu pędzac strasza przechodniow. Czekać tylko nalezy na zabitych - z powodu braku nieprzestrzegania dyscypliny jazdy , nadzoru policyjnago nad piratmi .A mozna tam zebrać żniwo i wymusic kulturę jazdy. Do roboty policja - przecież macie nowy drogi sprzęt w tym motocykle.
~sqandal 2-05-2011 8:58
... a dlaczego tylko na < największym osiedlu > nie wolno przekraczać szybkości a na Warszawskiej to wolno? przestońcie z Tym Zabobrzem !! osiedle betonowe i tyle
~ 2-05-2011 9:00
A co oni tam sie tak pochowali,prawie do salonu wjechali:)Ta alfa co tam robi,przeciez miala byc postrachem dla piratow,wszystko majaca:kamery,podsluchy itp. a ona tam stoi bezczynnie?odkad ja dostali jezdze autobusem ze strachu,ale widze,ze ona sluzy jako patrolowy:D
~ 2-05-2011 9:10
Akcja jak każda inna ma poważną wadę - jest jednorazowa. Medialna - owszem, ale nieskuteczna. I znowu Zabobrze - jakiś komendant tam mieszka? Czemu nie ma patroli z radarem przy gorzelni, przy MPGK? To są newralgiczne miejsca, gdzie zbyt szybka jazda jest realnym zagrożeniem dla pieszych i innych użytkowników drogi. Jana Pawła jest w miarę ucywilizowana ze względu na częste sygnalizatory. Wprowadzić "zieloną falę" jak na obwodnicy Opola i problem "wcześniaków" sam się rozwiąże. Wydano miliony na inteligentną sygnalizację w centrum zapominając o udrożnieniu "odpływów".
~mam tego dość 2-05-2011 9:19
/Tutejszy/ masz całkowita racie nie żebym pochwalał szybka jazdę ale dla faktu nędznej na wierzchni w centrum na co również Panowie policjanci macie obowiązek zwracać uwagę z urzędu i karać odpowiedzialnych za ich stan. A tym czasem jak żyję nie słyszałem aby ktokolwiek z któregokolwiek z odpowiedzialnych Urzędów wniósł zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez odpowiedzialnych za na wierzchnie drug które po pierwsze dają wiele do życzenia a po drugie osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy na naszych drogach ma nie tylko obowiązek ale i odpowiada karnie za zaniedbania mogące doprowadzić do utraty życia lub zdrowia kierującego lub innych osób lub tez narazić na znaczne straty materialne.A więc Panowie w mundurach zamiast nadmiernie karać i tworzyć państwo policyjne za wiedza i zgodą Waszych przełożonych wszcznie postępowanie karne w stosunku do osób i urzędników odpowiedzialnych za dziadostwo na naszych drogach .Ale czy macie na ty
~proszący 2-05-2011 9:23
Do Ifka: Brawo za zauważenie problemu ! ! ! Dodatkowo należy wspomnieć omijanie progu zwalniającego chodnikiem zarówno jadących w stronę Zabobrza jak i w przeciwnym kierunku i to nie tylko przez kierowców, ale także przez policjanta w Lanosie, który winien świecić przykładem prawidłowej jazdy, a co robi ? ! ? I to nie pierwszy raz . . . może wpakowanie w chodnik gwoździ nauczy piratów poprawnej jazdy ?
~gruby_x 2-05-2011 9:35
Ci co jechali 30 to pewnie nachlani, albo bez przeglądu tech., albo bez OC... od razu takiego delikwenta można zatrzymać.
~kierowiec 2-05-2011 9:36
Pokaz sily Jak juz pokaz to dobrze by bylo by motocyklisci policyjni byli w pelni umundurowani w czapeczkach a nie spaceruja po jezdni jak turysci chyba ze to przebierancy No i nic nie ma o wynikach tego pokazu Widac ze na fotce 7 nawet ich naczelnik w pokazie uczestniczy Wybor miejsca zenujacy zadnego zagrozenia tam nie ma kolejny profesjonalizm bialych czapek
rymcycymcy 2-05-2011 9:50
Dwa motocykle i trzy radiowozy ? ...chyba się czytelnikowi trochę wzrok rozjechał ;) ...Hulajnogi pilnowały obwodnicy, potem suszarka na zwężce przed budową i następny w Kaczorowie pod burdelem. Często zmieniali miejsce i może stąd wrażenie takiej ilości radiowozów ...:) Strach ma wielkie oczyyyyy !!! :)
~jaaakiśktoś 2-05-2011 10:13
A ja zapraszam policjantów na Cieplicką w okolicach szóstki - rano zawsze trafiają się śpieszące się barany wyprzedzające wszystko i wszędzie. Podobnie przy żeromie, gdzie rodzice zastawiają i zasłaniają przejścia dla pieszych. Dlaczego pokazówki 1 września to jedyna działalność policji w tym zakresie? I to nie wystawiają nosa z radiowozu, więc zza krzaków nic nie widzą.
~koloolo 2-05-2011 10:17
Panie Naczelniku WRD jak widac na załączionym zdjątku dwa funkcjonariusz stoi na jezdnia i parkuje motoru na jezdnia tak czy nie? i powoduja zagrożenie w ruchu drogowym tak czy nie.Pas ruchu gdzie stoja funkcjusze i parkuja motorki był wyłączonyz ruchu Tak czy nie? a może przepisy wewnetrzne na to pozwalaja w co watpie Tak czy nie? lub czytali inna ustawe prawa o ruchu drogowym Tak czy wególe może nie czytali bo jak na mnie posiadacza karty rowerowej to ci Funkcjusze przekroczyli chyba jak by swoje uprawnienia stojac na jezdni narażajac siebie i uczestników ruchu na Co? Panie Naczelniczku kochanieńki na Co na: marmolade i z profesionalizmu zrobiła sie papka jak zwykle. Pozdro Panie Naczelniczku kochanienki. Ps ale tak poważnie to mi chłopaków szkoda a jak by tak TIREK zachaczył kochanienkich funkcjuszy tTo co MARMOLADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~@ jaaakiśkto 2-05-2011 11:00
Na całym ciągu Cieplickiej i Cervi, szczególnie właśnie rano i od wieczora trwają istne rajdy. Widać, że porządkowym nie zależy na bezpieczeństwie ludzi, dopiero tragedii trzeba, żeby coś z tym zrobić. Przy kościele często grzeją niemal po przystanku, żeby wejść na szybko w zakręt. Cud, że jeszcze nikogo nie potrącono
~ehhhhhh 2-05-2011 11:18
dostali pojazdy to trzeba sie pochwalic TYLKO MIEJSCE DO BANI! po co w tym miejscu fotoradar i taka akcja? Nikt nie przechodzi bo sa barierki... fotoradar jak juz jest w srodku to tylko dla kasy... z jednej i drugiej strony i tak po chwili sa swiatla! Co innego gydby taka akcja byla na innych ulicach lub ew. o jedno, dwa skrzyzowania wczesniej TO OK! A tak.... Lepiej bylo postawic wszystkich policjantow na krzyzowce przy Tesco, dac alkomaty i niech kazdego z kazdej strony sprawdzaja!!! Wyniki murowane i wtedy mozemy mowic o popraiwe bezpieczenstwa. Dodatkowo moim zdaniem to Panowie z motorkami dbali o poprawe bezpieczenstwa, ale sami stwarzali zagrozenie...!!!! To ze maja mundur nie osznacza ze jest on tarcza i sa niezniszczalni...
~DINO 2-05-2011 11:31
Ja zapraszam bardzo serdecznie POLICJE na odcinek między kerfurem a simetem po zmroku jak jeżdzą bez świateł ścigają się itp to by był piękny widok jak się konkrety łapie a nie zwykłych szarych ludzi którzy troszke szybciej pojechali
~zBIGs 2-05-2011 11:52
Zamiast zakupu fotoradaru proponuję zabudować sygnalizację świetlną dla wyjeżdżających z ul Paderewskiego koło Renault. Dwie co najmniej korzyści: 1) ograniczenie agresywnej jazdy kierowców na JPII 2) odblokowanie Paderewskiego dla mieszkańców Kiepury, Działkowicza i przyległych ulic. Były w tej sprawie petycja i pismo do Prezydenta. I co i nic bo Pan Wenzel ma inne zdanie niż policja i mieszkańcy. WENZEL NA pREZYDENTA !!!
~de-de 2-05-2011 12:04
oczywiscie przyspieszaja kartofle i buraki albo blandiny z komorami przy uchu a na dole jest piekne miejsce aby wylapacv idiiotow czemu tak żadko wykorzystywane przez policje.,
~bartek26 2-05-2011 12:16
a ja zapraszam na ulice Bartka Zwyciezcy tam parkuja na zakretach przy skrzyzowaniu nie mozna sie wyminac.Tragicznie jest pod nosem policji w Cieplicach kolo Banku zach.Tam parkuja nawet na skrzyzowaniu przy bankomacie czasami nie mozna wjechac w uliczke.
~rowss 2-05-2011 13:10
Panowie z motocykli to zapomnieli o nakryciach glowy w czasie sluzby ? inna sprawa, ze kto im pozwoli stawac na srodku jezdni bez wlaczonych sygnalow swietlnych, inna sprawa, ze policjant bedacy na jezdni powinien byc w ubiorze z elementami odblaskowymi tzw kamizelka a tu co :? moze do tv te fotki podeslac.
~Ifka 2-05-2011 15:14
Ifka polece setka przez ten odcinek i gdy Cie spotkam to poczujesz tą prędkość na cielsku
~Zdzich 2-05-2011 15:56
Ostatnio byli się Alfą polansować na jednej z pod jeleniogórskich wsi - nikt szybko nie jedzie, ale Alfa stoi, bo trzeba pokazać. Istna komedia
~obywatel jg 2-05-2011 16:30
Ostatnio okolo godziny 15 po obwodnicy w strone tesco jechaly trzy samochody audi,tak szybko ze nie mozna bylo odczytac modelu!!!predkosc byla chyba blisko 200km/h chyba trzech mlodych baranow sie scigalo i wszyscy im uciekali z pasa!
~kierowca z jg 2-05-2011 16:41
Jak akcja predkośc. Zwykła kontrola kaskadowa. Sprawdzanie dokumentów, pasy itp.
~~15:14 2-05-2011 16:59
Głupich nie sieją, sami się rodzą - niestety!
~ukarany 2-05-2011 17:04
najlepiej na rowery sie przesiadzmy wszyscy po co nam te samochody... Dostałem 100zł mandatu zamiast 50km/h jechalem zawrotne 70km/h- normalnie do ukarania , reke mi upierniczyc albo aresztowac odrazu. Policja to aparat władzy do robienia pieniedzy!!!!
~ukarany 2-05-2011 17:08
najlepiej na rowery sie przesiadzmy wszyscy po co nam te samochody... Dostałem 100zł mandatu zamiast 50km/h jechalem zawrotne 70km/h- normalnie do ukarania , reke mi upierniczyc albo aresztowac odrazu. Policja to aparat władzy do robienia pieniedzy!!!!
~ukarany 2-05-2011 17:25
najlepiej na rowery sie przesiadzmy wszyscy po co nam te samochody... Dostałem 100zł mandatu zamiast 50km/h jechalem zawrotne 70km/h- normalnie do ukarania , reke mi upierniczyc albo aresztowac odrazu. Policja to aparat władzy do robienia pieniedzy!!!!
~haha 2-05-2011 18:15
po pierwsze nie bylo to na amatorów prędkości tylko ogólnopolska akcja podczas weekendu majowego. Podczas kontroli jaką miałem spytałem ów policjanta o co chodzi to powiedział ze kontrola trzeźwości i rutynowa kontrola dokumentów z okazji weekendu majowego. Więc nie rozumiem tematu związanego z prędkścia tylko. Pierw bym na miejscu redaktora zasięgnoł wiedzy u komendanta a później pisał materiał. A skoro kontrola prędkości to ja sie pytam gdzie jest jakiś rejestrator tej ów prędkości...
~haha 2-05-2011 18:35
po pierwsze nie bylo to na amatorów prędkości tylko ogólnopolska akcja podczas weekendu majowego. Podczas kontroli jaką miałem spytałem ów policjanta o co chodzi to powiedział ze kontrola trzeźwości i rutynowa kontrola dokumentów z okazji weekendu majowego. Więc nie rozumiem tematu związanego z prędkścia tylko. Pierw bym na miejscu redaktora zasięgnoł wiedzy u komendanta a później pisał materiał. A skoro kontrola prędkości to ja sie pytam gdzie jest jakiś rejestrator tej ów prędkości...
~chwdp 2-05-2011 19:55
Słusznie! Jak znak mówi 50 to jechać 50! A nie wariaci jeżdza po 70!
~Haśka 2-05-2011 20:54
Najlepsze efekty daje fotoradar który czasem umieszczają na samym szczycie wiaduktu (przenośny) a poniżej robią wtedy łapankę :) Fotoradar przed wiaduktem jednak mimo tego, że rzadko tam jest jednak spowalnia ruch, przynajmniej do 60/h. Inaczej każdy by tam pruł 90 lub lepiej. Ja sama jeżdżę tam 60 (bo moja bryka więcej nie wyciąga ;))
~hiehie 2-05-2011 21:02
jak jest znak 50 to zwalniam do 100 - no i co mi zrobicie?
~jolanda 2-05-2011 21:10
od fotoradarów i policji są lepsze - spowalniacze ( eL-ki, stare ślepe dziady, ludzie w golfach i buraki w BMW i Audi - niby lans - jezdza 20 km/h i ogladaja sie za dupami )
rymcycymcy 2-05-2011 22:32
20:54 | ~Haśka | ...wniosek: Twoja bryka wymaga mocniejszego konika ! ;)
~gero 2-05-2011 22:42
MIMO ZGŁOSZEN I PROSB SLUZBY NIE CHCA ZAANGAZOWAC SIĘ W SCIGANIE ZACHOWAN ZABRONIONYCH PRAWEM UPUBLICZNIAMY PROSBE BY POLICJA ZROBILA PORZĄDEK Z LUDZMI ZAGRAZAJACYMI ZDROWIU I ZYCIU SPACEROWICZOW . MIANOWICIE CHODZI O LUDZI JEZDZACYCH NA MOTORACH I QUADACH PO OKOLICZNYCH LASACH. MALO ZE JE ROZJEZDZAJA TO DOCHODZI DO ZAGROZENIA I NIEMAL POTRACEN. PANOWIE POLICJANCI PROSIMY- TRZY LOKALIZACJE- TZW DROGA SPACEROWA LASKIEM NA GORE SZYBOWCOWA, DROGA OD DZIALEK PRZY WYJEZDZIE NA DZIWISZOW, DO GORY I PO TZW GROBLI, LASEK PRZY MIEJSCU WYPASU KROW KOLO FIRMY PRODUKUJACEJ ZNICZE(PLAC BUDOWY OBWODNICY kupują paliwo na stacji Orlen w Maciejowej). CZAS? KAZDA SOBOTA I NIEDZIELA GODZINY 11-14. GRUPY LUDZI NA NIEREJESTROWANYCH MOTORACH -. Prosimy o zajecie się sprawą. CHCECIE POMÓC? CZUJECIE ZE SLUZBY NIE POMAGAJA WAM JAKO OBYWATELOM-NIE BADZCIE PASYWNI-PUBLIKUJCIE SWE GLOSY,NA FORACH,ROBCIE ZDJECIA-INFORMUJCIE SLUZBY O ZAUWAZONYCH SZALENCACH-ZADAJCIE INTERWENCJI-CHRONCE SIEBIE I SWOJE DZIECI.
~bololek 3-05-2011 10:43
tam na pole czarodziejska Alfa nie wjedzie ... :) bo kólka łodpadnom ...
~pipi40 3-05-2011 12:08
ZAPRASZAM KOŁO KORONY W SZCZEGÓLNOŚCI NA UWAGĘ ZASŁUGUJĄ KIEROWCY MZK KTÓRZY NOTORYCZNIE PRZEJEŻDŻAJĄ NA CZERWONYM
~x 3-05-2011 17:45
ja dostałem 300 i 8 pkt
~ 3-05-2011 23:25
do Jolanda, to ty jestes slepym dziadem i burakiem jak cie nie stac na Audi czy BMW to bujaj sie hulajnoga i licz sie ze slowami bo po IP moge cie namierzyc i oskarzyc za obraze, takze uwazaj ,cienki bolku
~AnoNymus )#- 4-05-2011 11:39
Do nooba od ip .Buraka z Audi lub BmW Sprawdz moje ip jesli dasz rade ...lol . Kolejna pompka znajdziesz mnie lol dawaj a postawie ci piwo .Jesli to zrobisz czekam na wiadomosc ......whwhwahaha
~Jolanda 5-05-2011 0:22
do -03-05-2011 23:25 | ~ | - ... a tak wogole to ty przeciez nie wiesz co to IP .... buhahahah PS. a na AŁdi i BMW to tylko mozesz popatrzec....
~Kocu SR 9-05-2011 13:46
Gero - jezu jaki społeczniak... Przez takich ludzi sporty extremalne w Polsce kuleją... Zawsze znajdzie sie taki ktoremu przeszkadza, ze ktos lubi poszalec! Zrozum czlowieku , ze nie kazdego satysfakcjonuje siedzenie z dzieciakami w domu i radowanie sie miloscia ffs Najlepiej zabronic wszystkiego co przyjemne. Niech wszyscy jezdza 50, niech kazdy grzecznie wierzy w boga, chodzi do szkoly potem pracuje na etacik i placi zus. Niech kazdy najlepiej ma dwojke dzieci i modelowo mieszka w bloku w mieszkaniu na kredyt i jezdzi malym padlem na raty. Bosz spoleczenstwo szarakow :(
~meeee 9-05-2011 23:49
do -Kocu : racja - racja!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Seryjny złodziej pod kluczem

Piaskarka w rowie

Pożar w opuszczonej papierni

Nocny „spacer” z finałem w areszcie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
705
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%