MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Obiektywem w kafejki

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2007, 15:25
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Czy w kawiarniach internetowych zostaną zainstalowane kamery.

Świątynie gier internetowych i innych przyjemności korzystania z surfowania po zasobach internetu stają się często przystanią dla ludzi, którzy nie mają czysto rozrywkowych zamiarów.

– Chodzi o różnych przestępców, którzy wykorzystują pewną anonimowość łącza, aby zawierać przez internet różne transakcje. Zdarza się też, że nieletni użytkownicy sieci korzystają z kafejek, aby za pomocą poczty elektronicznej prowokować fałszywe alarmy. Do kafejek też często przychodzą oszuści, którzy działają na różnych aukcjach internetowych. Tam czują się pewnie i anonimowo – usłyszeliśmy od zastrzegającego swoje dane policjanta.

Kafejki internetowe często są przechowalnią młodzieży, nie tylko podczas wakacji. To właśnie tam patrole policji często spotykają wagarujących uczniów podczas roku szkolnego.
Zainstalowanie kamer z pewnością ostudziłoby zapały nie tylko młodych ludzi do zbyt częstego i niepotrzebnego przebywania w tych „świątyniach” internetu.

– Kamery byłyby skutecznym zabezpieczeniem gospodarzy takich obiektów przed ewentualnymi zarzutami o wspomaganie popełniających różne internetowe występki – mówią funkcjonariusze.
Kiedy okazuje się, że numer IP, z którego dokonano, na przykład, nieuczciwej transakcji na aukcji, należy do kafejki, łatwiej by było wówczas ustalić, kto i o jakiej godzinie korzystał z danego komputera.

Nie ma jednak takiego przepisu, który by nakładał na właścicieli kawiarenek wymóg instalowania kamer. Nie ma także obowiązku rejestrowania oraz sprawdzania dowodów osobistych korzystających z kafejek. I takie propozycje bowiem się pojawiają.
Właściciele niechętni są do stosowania tych nowości. Uważają, że więcej by na tym stracili, niż zyskali.

– Obwarowaną ograniczeniami kafejkę ludzie by raczej omijali – mówi jeden z nich. Przy rejestracji osób korzystających w takich placówkach z internetu w grę może także wejść zainteresowanie urzędu skarbowego, który dokładniej prześwietliłby zyski firmy i rozliczanie się z podatku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Porównaj ceny z Jelonką.com

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~his name is alive 11-07-2007 15:25
mnie tam kamera nie zawadza zreszta jak przeszkadzac bedzie tym którzy maja cos na sumieniu. może cos pomoże może nie, trudnio powiedziec.
~toja 11-07-2007 15:33
Na zakrystiach zamontujcie!
~Rolmops 11-07-2007 15:42
Lepiej zainstalujcie kamery w pomieszczeniach ratusz! Niech cała Jelenia zobaczy na necie jak naprawdę się rządzi miastem...
~Look 11-07-2007 16:17
Nie przejdzie, bo nikt nie ma w tym biznesu..
~cr@zy 11-07-2007 16:50
w SM jak zamontujcie, to zobaczycie patrole na ulicach ;)
~cr@zy ośle 11-07-2007 18:28
kup sobie duży młotek i puknij się w głowę. nie zdałeś egzaminów do SM czy co? ciągle piszesz jakieś durne komentarze o SM nie mające sensu z artykułem i problemem. wyluzuj kolo.
~Henryk 11-07-2007 18:57
To godzi w wolność osobistą! Na każdym kroku podglądany? Nie!!!
~cr@zy 12-07-2007 8:52
Skoro zainstalowano im pastylki, aby patrole pojawialy sie na miescie w wyznaczonych punktach, to moze warto zainstalowac tez kamerki w, aby pozniej ktos ich przeswietlil, czy oni naprawde tak pracuja... Sa potrzebni na ulicy, a sie migaja!
~do Rolmops 12-07-2007 10:45
nie zly pomysl...niech ludzie zobacza jak tam rozkradaja pieniadze...i w ogóle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Promesy dla OSP

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2053
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%