MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Obdarowani za akcję z żabkami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 kwietnia 2018, 8:25
Aktualizacja: Czwartek, 26 kwietnia 2018, 6:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przeprowadzona niedawno akcja na Osiedlu Czarne, gdzie rozłożono siatkę chroniącą żaby przed pojazdami, a także do przenoszenia płazów na drugą stronę ulicy – spotkała się z dobrym odzewem ze strony władz miasta. Wczoraj (24.04) przekazano inicjatorom (społeczności Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze) prezenty w podziękowaniu za akcję.

Na terenie szkoły przy ul. Leśnej odbyła się konferencja prasowa, podczas której zastępca prezydenta miasta przekazał na ręce dyrektora placówki specjalistyczny mikroskop, który będzie służył uczniom podczas zajęć z weterynarii, a najbardziej zaangażowana młodzież dostała wejściówki do Term Cieplickich.

- Jesteśmy zaskoczeni taką nagrodą – wyznał dyrektor szkoły Paweł Dernoga, który spodziewał się co najwyżej dyplomów z podziękowaniami, a okazało się, że placówka otrzymała wysokiej jakości sprzęt. Dyrektor ZSPUiBS przypomina, że żaby w okresie między marcem a majem jest pod ścisłą ochroną i należy im pomagać. - Setki żab ginęły pod kołami samochodów. Kilka lat temu pojawił się tam znak drogowy „Uwaga żaba!”, ale i tak ginęły. Wykorzystaliśmy do tego zapał uczniów i nauczycieli – powiedział P. Dernoga. - Nie udało się uratować każdej żabki, ale chociaż część nam się udało – powiedziała Weronika z technikum weterynaryjnego. - Kochamy zwierzęta i lubimy mieć poczucie, że możemy im pomóc – dodała uczennica.

Jednocześnie przedstawiciele szkoły poinformowali o kolejnej inicjatywie przy współpracy z MPGK, a więc montowaniu budek lęgowych dla ptaków w lasach komunalnych. - Dwie z nich zostaną umieszczone w lesie koło szkoły, a kolejne w innych lasach – mówił Paweł Dernoga, który zaznacza, że termomodernizacja budynków sprawia, że wiele ptaków straciło swoje miejsca lęgowe i również należy im pomóc. Chodzi m.in. o jerzyki, kosy czy szpaki. - Nasz świat cały czas się rozwija, a ludzie zajmują siedliska tych zwierząt, więc warto im pomagać odbudować siedliska – dodała Izabela Wayer, nauczycielka ZSPUiBS.

Ponadto uczniowie szkoły z ul. Leśnej posadzą wkrótce ponad 700 drzew w lasach komunalnych. Akcja rozpocznie się w czwartek w okolicach zbocza Góry Siodło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na egzamin ósmoklasisty

Plaża nad Bobrem otwarta

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Sąsiad. 25-04-2018 9:53
Wstyd Panie Łużniak.Razem z mieszkańcami Czarnego trzeba było zorganizować taką akcję, to przecież na przeciwko pana posesji się działo.Inna rzecz, że nagroda dla szkoły należała się. Tylko niech sobie pan nagrody nie przyznaje, wystarczy.
~wybory 25-04-2018 10:26
nie obgadujcie Łużniaka.na jesieni wybory i dajmy mu solidnego kopa z życia POlitycznego to i żaby będą weselej kumkać
~sajmon 25-04-2018 20:21
do: ~wybory (10:26)
"Rzić to je po polsku pupa, d..a abo tyłek." No nie kapmy leżącego :)
~Jan 25-04-2018 10:33
Jaki Pan V-ce aktywny.Dać mu teraz 70 tyś.nagrody bo się stara.
~bk 25-04-2018 14:35
Szanowny Panie Redaktorze!!! Litości!!!!! Jerzyki, nie jeżyki!!!!
~sajmon 25-04-2018 20:22
do: ~bk (14:35)
Tak zgadzam się nie kopmy :)
~Urzędnik. 25-04-2018 21:53
Jak to fajnie można wykorzystać szkołę i firmę miejska(MPGK),do celów prywatnych aby żaby nie wchodziły do stawu pana Łużniaka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Odmrażanie miejskich placówek dla dzieci

PZN na kręgielni

Maturalny maraton  

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1107
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%