MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Obdarowani Granatami

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
„Francuski numer” w reżyserii Roberta Wichrowskiego, „Zakochany Anioł” Artura Więcka oraz „Tylko mnie kochaj” Ryszarda Zatorskiego – oto tytuły komedii, które uzyskały miano najlepszych i Złote, Srebrne oraz Brązowe Granaty, trofea zakończonego w niedzielę X Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Jak już informowaliśmy przyznano także Złote, Srebrne i Brązowe Sierpy w plebiscycie widzów na Najlepszą Swojską Komedię Dziesięciolecia. Za najlepszy film uznano „Dzień Świra”. W dalszej kolejności wyróżniono „U Pana Boga za piecem” oraz „Zróbmy sobie wnuka”.

Festiwal zakończył się koncertem zespołu Big Cyc. Humorów organizatorom i widzom nie popsuła pogoda. W sobotę wieczorem zespoły kabaretowe rozśmieszały wszystkich w strugach deszczu. Na szczęście w niedzielę aura poprawiła się.

Organizatorka imprezy Jadwiga Sieniuć swierdziła, że festiwal był bardzo udany. Pojawił się kolejny już raz, słynący z roli Witii w „Samych Swoich”, Jerzy Janeczek, który specjalnie przyjechał z USA. Przybyła także Joanna Kurowska, Zofia Czerwińska, Andrzej Zaborski, Ryszard Kotys i Roman Kłosowski.

Ten ostatni, znany z roli technika Maliniaka w serialu „Czterdziestolatek” przyznał w rozmowie ze Słowem Polskim Gazetą Wrocławską, że żałuje, iż nie zagrał w kultowej komedii „Sami swoi” Sylwestra Chęcińskiego. Dodał, że niezadowolony z powodu, że nie wystąpił na planie tego filmu, może być każdy aktor jego pokolenia. Kłosowski dodał, że film Chęcińskiego można traktować jako dobro narodowe.

Lubomierskie plenery posłużyły filmowcom dziewięć razy. W 1958 roku Kazimierz Kutz kręcił tu część scen do filmu „Krzyż walecznych”. Sylwester Chęciński nakręcił tu komedię "Sami swoi" i niedługo potem kręcono tu sceny do „Nie ma mocnych” i w końcu do „Kochaj albo rzuć”.
Lubomierz „zagrał” także w filmach: „Daleko na Zachodzie” i „Maratończyk”, „Kocham kino” i „Zakład”. Niedawno Bogusław Wołoszański kręcił tam zdjęcia do serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał remontów wiaduktów na A4

SOS dla stawu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~LOL 15-08-2006 8:21
LOLs

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Rozbiórka „Kuźnicy”

Szybko zapomniany staw?

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
797
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%