MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Obdarowali zwierzaki ze schroniska

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 października 2013, 9:15
Aktualizacja: Środa, 9 października 2013, 7:20
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Zakończyła się kolejna zbiórka dla zwierzaków ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, zorganizowana przez wolontariuszy. Zebrano 110 dużych worków z rzeczami nadającymi się na posłania oraz gotowe legowiska, a także karmę suchą, saszetki i puszki. – Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – mówią organizatorzy.

Dary zostały przekazane do Schroniska w Światowy Dzień Zwierząt tj. 4 października.

- Jednak jeśli ktoś nie zdążył, to nic, bo dary dla zwierzaczków zbieramy cały rok – mówi wolontariuszka Beata. - Jako organizatorka akcji pragnę wszystkim podziękować za każdy najmniejszy dar. Szczególnie dziękuję bezimiennym darczyńcom, którzy niepostrzeżenie napełniali nasze kartoniki czy kąciki zbiórek i nawet nie pozostawili swoich danych. Bardzo dziękuję dzieciom i nauczycielkom z Przedszkola "Chatka Kubusia Puchatka" w Jeleniej Górze przy ul. Noskowskiego 10. Dzieciaki mimo chłodu, przyniosły duuuużo jedzonka dla zwierzaczków. Przepięknie opakowały i podpisały. Niektórych z Państwa udało mi się poznać osobiście. Dziękuję wszystkim z całego serca! Bardzo chciałam serdecznie podziękować jeszcze Basi Szpali oraz jej synkom Dominikowi i Mateuszkowi za ogromne zaangażowanie w akcję, roznoszenie ulotek i plakatów o zbiórce darów po całym Zabobrzu. Sami zgłosili się do pomocy i bardzo dzielnie się spisali – dodaje organizatorka.

Oto adresy punktów, gdzie przez cały rok można oddać dary dla zwierząt:
1. Automobilklub Karkonoski przy ul. Kolejowej 5 A w Sobieszowie.
2. Lecznica Weterynaryjna EVAVET Ewy Charchut i Marceliny Lachowicz przy ul. Romera 4 w Sobieszowie.
3. Sklep zoologiczny Zwierzak przy ul. Jagiellońskiej 15/1 w Cieplicach.
4. Sklep zoologiczny Minizoo Aga przy ul. Teatralnej 1 parter (budynek Dom Kombatanta) w Jeleniej Górze.
5. Przychodnia Weterynaryjna Animals przy ul. Noskowskiego 9 w Jeleniej Górze (Zabobrze).
6. Gabinet Weterynaryjny S.C. Marka Saluszewskiego i Sławomira Frąckowiaka przy ul. Małcużyńskiego 4/53 w Jeleniej Górze (Zabobrze).
7. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze przy ul. Spółdzielczej 33 A (www.jelenia.schronisko.pro, tel. 75 64 20 156).

Ogłoszenia

Czytaj również

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Strażacy przeszli szkolenie

Ławki do remontu

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~chałchał 8-10-2013 10:12
A radna Ragiel co podarowała!
~ 8-10-2013 11:07
Częściej do schroniska powinny media przyjeżdżać. Bo widać,ze z tej okazji klatki psiakom posprzątali.Jak parę miesięcy temu brałam psa z tego schroniska,to już przy płocie obok ,,lecznicy,, był taki smród,że aż w oczy szczypało.A ,,miły ,, pan ,który mi przyprowadził psiaka,żeby inne mu nie uciekły z klatki sprzedawał im kopniaki wielkim gumowym buciorem.Jeden pisk było słychać... Miałam ochotę sama go skopać.
~do chał, 8-10-2013 13:26
Radna ragiel podarowała: USCISK DŁONI PREZESA. Teraz tylko na to ich stac, maja zarąbiste kłopoty na własne życzenie. Końca nie widać kłopotów, a mówiłem,że posłanka Beata nie bedzie osamotniona.
~???? PIPI 8-10-2013 15:26
A który to wozi pieski : syn starszy został wyrzuciny / wszech i wobec wiedomo za co / kilka lat temu ze schroniska .
~C.P.N 8-10-2013 15:29
Ten co teraz jeżdzi młodo wygląda
~ona 8-10-2013 17:45
a karme zamiast dawac bidulka ........sprzedaja!!!! i nie wpuszczaja wolontariuszy juz, nikt nie ma wgladu do tego co wyprawiaja, a biedne zwierzaki cierpia! skandal!kopia pieski ktore chca wyjsc? takie osoby powinny byc natychmiast usuniete, bo praca w takim miejscu wymaga serca przede wszystkim
~ 8-10-2013 19:35
Biedne te kotki co żyja na dziko, glodne, śpią pod drzewem a niektorzy ludzie złośliwie przeganiają je.Pomóżmy i tym zwierzaczkom. proszę.
~dareczka21111 8-10-2013 20:22
Powinno się pomagać i tym w schroniskach i tym które są zdane na ulicę..Nie jeden zapewne zrobiłby wszystko za miskę jedzenia. A jeśli chodzi o schronisko ...nie miałam okazji być tam.Ale nie można coś zrobić z tym okrucieństwem.Jeśli wiadomo że zwierzaki są tam źle traktowane. Pomagam jak mogę.Idzie zima i najgorszy czas dla bezdomnych zwierzaków...Pomagajcie nie bądźcie obojętni na ich cierpienie...
~zwierzaki 8-10-2013 20:56
no bez przesady, aż tak źle w tym schronisku nie jest! schronisko to nie jest dom gdzie mamy jednego pieska i zapewniamy mu królewskie warunki. tam jest sporo psów i kotów i oni też nie są w stanie sprawić im domowych warunków, ale pieski czy kotki zawsze są zadbane, szczepione zdrowe i przede wszystkim dobrze traktowane.
~blumen 9-10-2013 7:03
Tu nie chodzi o pomoc dla zwierząt,tu chodzi o zareklamowanie się za psie pieniądze.
~ 9-10-2013 8:30
do -zwierzaki- No nie do końca zdrowe, bo psa którego wzięłam-wzięłam chorego( miał prawdopodobnie parwowirozę, oszczędzę szczegół choroby), mega wystraszonego, Przez trzy dni siedział w kącie pokoju i bał się ruszyć, a na widok każdego mężczyzny -do tej pory się telepie i boi. Po za tym był cały uwalony w odchodach i moczu, na jedzenie rzucał się,jakby mu miało zabraknąć,ale jednocześnie bał się podejść do miski( wiadomo, silniejszy zwycięża,więc pewnie zawsze był odpędzany przez silniejszych). Miło tylko wspominam pana doktora-tego starszego,który i leki dał za darmo i zaszczepił za darmo i do póki psina nie wyzdrowiała w pełni kazał na kontrole przyjeżdżać
~uwaga 9-10-2013 17:46
od 3 do 10 pażdziernikajest Światowy Dzień Zwierząt. Co się dzieje, że TOZ oddz.Jelenia Góra nie odprawili mszy św. w kaplicy przy ul.Morcinka ?? Pieski i kotki ateistami się stały, a może zmieniły wiarę na kocią ???
~/-/ 9-10-2013 18:32
Tyle dobrych ludzi, a najczęściej psy i koty trafiają do schroniska z powodu ludzi.Mały szczeniaczek to przytulanka podrośnie to be, i wywożą psiaków do lasu, pod markety. Nadchodzi okres urlopów wówczas pies jest niepotrzebny, tak jakby ludzie nie orientowali się że mają urlopy.Wypuszczają psy luzem bo rano nie chce im się iść na spacer, a póżniej suczka ma małe więc do schroniska. Gdyby nie zli ludzie /może bezmyślni ludzie/ to w schroniskach byłoby dużo dużo mniej zwierzaków.
~Gość 14-10-2013 7:00
To, że Władek i jego koledzy wynoszą karme i wszystko co się da by bylo na wlasne uciechy to wiadomo od dawna!!! Teraz sie trzeba tym bliżej zainteresowac bo to zwykle chamstwo i takie zachowania trzeba tępić. Te zwierzaki naprawde maja nieciekawy los, a zabierac im to co jeszcze im zostalo czyli cieply kąt i jedzenie to zagrywka z najniższej półki. Pilnujcie się pseudo opiekunowie bo mam was na oku( i zapewne nie tylko ja)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%