MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Obcokrajowcy uczyli się zarządzania w Kowarach

Wiadomości: Region
Wtorek, 11 listopada 2014, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Mea
Fot. „Przedwiośnie”
Szesnaście osób z ośmiu krajów wzięło udział w międzynarodowym szkoleniu „ICT ABC” na temat wykorzystywaniu nowych technologii w zarządzaniu projektem i organizacją. Spotkania, które zakończyły się wczoraj (10.11.), zorganizowało Centrum Inicjatyw UNSECO z Wrocławia w kowarskim „Przedwiośniu”.

Szkolenie, finansowane ze środków programu Erasmus+, trwało pięć dni i wzięli w nim udział przedstawiciele z: Polski, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Turcji, Hiszpanii, Węgier i Rumuni. Uczestnicy poznali darmowe narzędzia internetowe m.in. z dziedziny zarządzania projektem (Trello, Asana), programami umożliwiającymi tworzenie materiałów graficznych (np. Canva), narzędziami pozwalającymi na przechowywanie oraz udostępnianie danych innym odbiorcom (cloud-disc technologies), interaktywnymi metodami prezentacji (Prezi, Powtoon), czy też z dziedziny efektywnego wykorzystywania potencjału mediów społecznościowych (Facebook/Twitter/Instagram), które używa wiele osób, ale nie każdy zna algorytmy ich działania.

Ponadto nauczyli się metodologii planowania i zarządzania projektem oraz zarządzania czasem.

- Pomysł szkolenia powstał, jako odpowiedź na realne potrzeby członków i pracowników organizacji pozarządowych, które rzadko kiedy mogą sobie pozwolić na profesjonalne i zazwyczaj kosztowne programy oraz aplikacje wspomagające pracę. Obecnie istnieje wiele nowych narzędzi, dzięki którym zarządzanie projektami, czy organizacją staję się dużo łatwiejsze. Mamy również nadzieję, że po zakończonym projekcie uczestnicy będą w stanie wykorzystać nowo poznane rozwiązania w swoich organizacjach – mówił Wojtek Frydrych, autor i pomysłodawca projektu „ICT ABC”.

W projekt zaangażowani są eksperci menedżerowie IBM oraz specjalista PR. Jego efektem będzie również stworzenie nowej sieci partnerskiej między uczestniczącymi w szkoleniu organizacjami oraz szerzenie wiedzy o programie ERASMUS + i możliwościach, jakie on daje.

Spotkania połączone były z profilaktyką rehabilitacyjno–zdrowotną dzięki Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, które nie po raz pierwszy gościło uczestników międzynarodowego szkolenia. Obcokrajowcy korzystali z nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego i wskazówek na temat zdrowego trybu życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~fan zośki cz 11-11-2014 9:49
No i - oczywiście stanęli na wysokości zadania.
~18 sqandal 11-11-2014 12:36
.... to jak nauczą tych obcokrajowców rządzić jak rzdzą w Polsce to Im współczuje
~ 11-11-2014 13:44
Hm..., jesli po polsku, to predko sie wzbogaca, ale pracownikow puszcza z torbami na glodowy niebyt.
~olo 11-11-2014 17:22
czyli jak gospodarować po romsku
~wienio 11-11-2014 17:29
P. Zakrzewska robi biznes.
~xm 11-11-2014 18:26
Chyba w tym "Przedwiośniu" nie mają konkretnej roboty i się nudzą skoro co chwilę organizują jakieś dziwne szkolenia nic nie wnoszące. Druga sprawa że wybory za pasem...
~mk 18-11-2014 13:01
Ludzie, weźcie się ogarnijcie... organizacja z Wrocławia pozyskała fundusze unijne na zrobienie międzynarodowego seminarium - mogła wybrać miejsce zakwaterowania gdziekolwiek na Dolnym Śląsku a wybrała właśnie Kowary. Zamiast się cieszyć, że reprezentanci 7 krajów mają okazję poznać to miejsce i że w mieście coś się fajnego się dzieje, to standardowo - maruderzy marudzą i komentują kwestie całkowicie niezwiązane z tematem, a po drodze jeszcze obrywa się ośrodkowi, Romom, p. Zakrzewskiej i nie wiadomo jeszcze komu. Już nie mówiąc o tym ze projekt nie dotyczy rządzenia a zarządzania organizacją pozarządową, czyli - jak sama nazwa wskazuje - niezależnych od administracji publicznej (rządu czy samorządu)... więc już łączenie tego z wyborami ma mniej więcej tyle, co piernik do wiatraka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Policjanci też pomagali

Doczekają się ronda

Senator zachęca do głosowania na maszty

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
907
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%