MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. „Patriotyzm – tak 3Maj”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 7:18
Aktualizacja: 7:19
Autor: Petr
Barwny, radosny happening „Patriotyzm – tak 3Maj” odbędzie się w Święto Konstytucji 3 Maja pod ratuszem w Jeleniej Górze. Start, godz. 11.00. Po happeningu i przemówieniach okolicznościowych zapowiedzianych przez miejskich włodarzy, w Bazylice Mniejszej pw. świętych Erazma i Pankracego odbędzie się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny.

– Konstytucja 3 Maja, a ściślej – Ustawa Rządowa była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą zasadniczą regulującą porządek prawny Rzeczypospolitej. Obchody uchwalenia Konstytucji są jednym z najważniejszych świąt państwowych, do którego w sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież. Po części oficjalnej o godz. 12.00 udamy się na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Niech wspólny udział w uroczystościach będzie wyrazem naszej radości i dumy z symboli narodowych, a zwłaszcza z wolnej, niepodległej oraz demokratycznej Polski – zachęca do uczestnictwa Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Doczekają się ronda

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~soclib 30-04-2012 8:08
Jest z czego się cieszyć! ?PO transformacji 22 lata i co roku to gorzej.No tak trzeba się modlić za Ojczyznę bo "Nowi"fełdałowie zrobili z nas niewolników.
~ 30-04-2012 8:37
i tak ze skrajności w skrajność. było czerwono a teraz jest czarno.
~pronto 30-04-2012 9:39
wołami mnie nie zaciągną na ten " barwny i radosny korowód " ,a skąd ta pewność ,że będzie radośnie .Raczej przewiduję ponuractwo i sztuczny nastrój .
~pytacz 30-04-2012 13:43
A czy będzie Zofia Cz.?
~ 30-04-2012 15:46
Mam nadzieję,że imprezę zasilą wszyscy urzędnicy z rodzinami.
~ 30-04-2012 16:38
Najwięksi patrioci to ci co mają największe przywileje , bronią ich jak kiedyś szlachta swoich a lud cierpi nędzę. Uprzywilejowani nauczyciele świętują cały tydzień, a podwyżki i tak dostaną. Niektórym już się rozpoczęły wakacje ,dopiero gimnazjaliści skończyli pisać egzaminy , za tydzień zaczną się matury , okazja zamknąć całą szkołę. Spracowane grono pedagogiczne największych patriotów Karty Nauczyciela.
~ksawercia 30-04-2012 18:45
To właśnie Konstytucja 3 Maja pokazała rozpasanemu i zadufanemu w sobie kościołowi, gdzie są granice państwa świeckiego, a gdzie kościelnego.Dzisiaj z tej pięknej karty historii narodu polskiego robimy promocję jednego tylko kościoła - Kościoła rzymskokatolickiego.
~ 30-04-2012 19:08
DOLNOŚLĄZAK. Czy Garnizonowy-Łaski podpadł włodarzom? Erazm z Pankracym w murach starego miasta, tuż za Bramą Wojanowską z orłami pruskimi. Czy biskupi zawłaszczyli patriotyzm od prałata. 8/9 maja Dzień Zwycięstwa. W latach 70-tych ubiegłego wieku w Ratusz "komuniści" wmurowali płaskorzeźbę, upamiętniającą powrót na stare piastowskie ziemie żołnierzy z piastowskimi orzełkami. Jakiś historyczny a...lfabeta polecił zdemontować tę tablicę. Składałem pod nią wiązankę -bez obowiązku uczestnictwa w bogoojczyźnianych egzekwiach. Czy w całkowicie wyzwolonej już Polsce, zwanej III RP /okresowo IV RP/ mam tę wiązankę złożyć pod Brama Wojanowską.
~soclib 30-04-2012 19:44
Happening,,,za naszych czasów nazywał się wiec. CI mówcy może powiedzą KTO napisał konstytucje a kto zdradził Rzeczpospolitą , pan prezydent ponoć historyk nie powinien zakłamywać historii. .Kto napisał konstytucje w stanach ,weź jedną dolarówkę/ jak masz ,jak dostaniesz/ . Emeryci-partioci którzy odbudowywali kraj nie stać ich /po 40 latach pracy/ na wczasy takie krajowe, na podróż do dzieci na drugi koniec Polski,na tani lek.Nie płodzi się dzieci ,a po co aby się męczyły , my poddamy się eutanazji.
~gap 30-04-2012 19:57
To powinno być swięto radości, a tymczasem obserwując od lat obchody w Jeleniej Górze, widzi się znudzone, napuszone postacie, stereotypowy, od lat taki sam scenariusz i nudę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przełamywanie barier  

Lwówczanin w ITTF

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

MZK i... wrzosy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%