MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Obchody Solidarności (prawie) ponad podziałami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 września 2017, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Coś, co w skali ogólnopolskiej stało się niemożliwe – w Jeleniej Górze jeszcze funkcjonuje. W obchodach 37. rocznicy Porozumień Sierpniowych związkowcy i politycy, bez względu na przynależność czy sympatie partyjne, świętowali w jednym miejscu, w jednym czasie.

W Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego odbyła się msza św. w intencji Solidarności, podczas której poświęcono nowy sztandar związku. Następnie oficjalne delegacje związkowe oraz samorządowe złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstanie NSZZ Solidarność. Tego dnia jeleniogórzanie bez względu na poglądy byli razem, chociaż podczas kazania czy przemówień dało się wyczuć preferencje polityczne.

Jak podkreślił podczas wystąpienia Franciszek Kopeć z jeleniogórskiej Solidarności - najważniejszym postulatem było powstanie niezależnych samorządnych związków zawodowych. - Powstanie NSZZ Solidarność otworzyło drzwi do wolności słowa, osobistej, niepodległości naszej Ojczyzny – mówił przewodniczący zarządu regionu. - Tej rzeki nie udało się zawrócić manipulacją i propagandą, więc dyktatura przeszła do rozwiązań siłowych – kontynuował. - Był to również okres bohaterskich czynów – lepsza strona człowieka zwyciężyła w walce ze złem. Po odzyskaniu niepodległości część działaczy uznała, że czas pożegnać się z Solidarnością i zająć się własnymi sprawami, działalnością polityczną i gospodarczą. Oczywiście, są to normalne decyzje, ale pod warunkiem, że nie próbuje się przeciwdziałać ideom, które wcześniej się głosiło i nie prowadzi wspólnie z prześladowcami działań przeciwko Solidarności, do której się wcześniej należało – mówił Franciszek Kopeć podkreślając, że po 1989 roku zrobiono wiele, aby zdyskredytować wiele istotnych postulatów wywalczonych w sierpniowych strajkach (m.in. ograniczanie praw związkowców, drastyczne pogorszenie praw emerytalnych i pracowniczych). - Solidarność jest jedna wczoraj, dzisiaj i jutro. Czy to się komuś podoba, czy nie – zaznaczył szef zarządu regionu jeleniogórskiego NSZZ „S”.

Uczestnicy obchodów zgodnie potwierdzali, że postulaty Solidarności nie tracą na ważności. - Trzeba dbać o to, żeby te ideały były pielęgnowane i nie były wypaczane – podkreślił Zbigniew Ładziński. - Niektóre postulaty zostały już zrealizowane, a niektóre nadal czekają na swoją kolej. Jednym z nich są wolne niedziele i wiemy jak to dzisiaj ciężko zrealizować – stwierdził senator Krzysztof Mróz, który zapowiada, że jesienią parlamentarzyści wrócą do tego tematu.

Jelenia Góra jest jednym z niewielu miejsc w naszym kraju, gdzie podziały polityczne nie przeszkodziły w tym, aby w jednym miejscu i jednym czasie ludzie o różnych poglądach mogli stanąć razem i uczcić Porozumienia Sierpniowe. - Mimo różnych poglądów są przedstawiciele różnych formacji, bo ideały dla wszystkich powinny być jednakowe. Przewodniczący Kopeć miał rację mówiąc, że Solidarność jest jedna – powiedział Zbigniew Ładziński.

- Jeleniogórska Solidarność z tego co wiem, nie jest podzielona i to jest bardzo dobra sytuacja, natomiast ludzie Solidarności z tamtych czasów realizują się w różnych partiach, ruchach społecznych i to jest naturalne – ocenił senator Mróz.

Po złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstanie Solidarności, uczestnicy przeszli ulicami miasta pod siedzibę jeleniogórskiej „S”. Był też czas na wspomnienia i dyskusje przy uroczystym obiedzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zameczek do powtórki

KPN otwiera szlak graniczny

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~pff 4-09-2017 9:08
Groteska. To poczet sztandarowy Solidarności , czy Straży Miejskiej ? Pan Kopec uścisli kiedyś, jaki był dzielny inprzeslqdowany w latach stanu wojennego ? Kolejny bohowbik, ktory bie byl internowany, ani nie siedzial w pierdlu. Bo opowiastki o robieniu proc dla demonstrantów i " wielokrotnych przesłuchaniach" to bajeczki dla vectrusia i innych cymbałów :) "Obchody" , dobre sobie :D
~pff 4-09-2017 9:09
Sorry za literówki :)
~par.... 4-09-2017 9:17
Święto, świętem. Za kilkanaście lat nie będzie komu w Jeleniej Górze świętować!!! Oto prognozy: http://next.gazeta.pl/next/56,150859,22292101,miejsce-11-jelenia-gora,,2.html
~ik 4-09-2017 10:00
kamienne miasto
~Anonim+ 4-09-2017 10:00
No proszę , wnioskując z tytułu w Jeleniej Górze (jak twierdzą niektórzy - "czerwonej dolinie") jednak można, ponad sztucznie utworzonymi przez PIS (i p. Piotra Dudę) podziałami! Napawa to skromną nadzieją na "normalność"...
~obchody 4-09-2017 10:07
Solidarnie razem z obecna wladza idziemy czy raczej maszerujemy ku upadkowi.Jelenia Gora jest taka jak wyglada brudna szara bez perspektyw.Od czasu do czassu wladza zapala swiatelko nadziei (przed sadem) zniczyk cyk i po chwili iskierka gasnie.Taka inicjatywa gpdna pozalowania.Zadnych pomyslow na rozwoj ani turystyczny ani przemyslowo gospodarczy,co najwyzej jeszcze jeden market (obcy kapitalik)wysysajacy pieniadze z regionu.Zobaczymy co pokazemy po wyborach?
~Real 4-09-2017 10:18
youtube.com/watch?v=pBG4RsGtguM
~halo 4-09-2017 11:29
lolah
~zakole 4-09-2017 11:38
Panta rhei. Wody w tej rzece nie udało się zawrócić. Ale kto powiedział,że koryta rzeki nie można tak ukształtować aby zrobiło kolo. Podobno historie lubią się powtarzać. Koła historii ,mawiają. A teraz mamy dobrą zmianę, zwrot w historii o 360 stopni. Z tym jednak,że o opiekuńczości rodem z PRL to zapomnijcie ,ale metody represji to i owszem. Z lamusa zostaną odkurzone. I teraz zamiast portretów łysych Gomułki i Cyrankiewicza będą inne,jedynie właściwe, portrety. Pomniki.Ulice. Ale uczniowie bedą mieć radochę. Za moich czasów jakiś dowcipniś domalował Wieśkowi i Józiowi czuprynkę. Była afercia.Potraktowana chyba osobiście bo dyr. szkoły był też łysy. Tylko co teraz domalują uczniowie ?Ja bym domalowała drabinkę...
~historia 4-09-2017 11:39
W Lubinie strzelali ,aby pan prezydent moógł wygłaszać gadania.,krzycząc.A u nas ?Dlaczego spokój i pokój/Bo pan Ciosek polecił wstępować do czl.PZPR do Solidarności.Z 40 tys.wstłpiło 10 tys.Czy wstępowali z SD , może powie pan Ładziński ?
~lesław 4-09-2017 12:04
PZPR zwalczało Solidarność. To byli wrogowie Polski wrogowie ludu pracującego. Teraz razem z UB i KOD w osobie P.Prezydenta Zawiły składają wieńce. Co za obłuda.
~ 4-09-2017 12:18
Do 11:38 - zwrot o 360 stopni powiadasz? Hahahahha :D Do szkoły, tłuku.
~@pfff 4-09-2017 12:32
grubasie a nie boisz sie, że AK ujawni twoje dane razem ze zdjęciem?
~do 12.18 4-09-2017 12:34
Tobie też tłumoku zalecam zajrzenie do ksiązek. 360 stopni to powrót do zera. Solidarność, wolność,ideały zamknięte w 360 stopniach,Jest powrót do tego, co było przedtem,poza tymi 360 stopniami. Tamto, czyli zbrukana S,się zaczęło od podwyżek cen chleba. Ja to pamiętam. Ty poszukaj w publikacjach, w internecie, bo w książkach tego nie ma. W książkach jest starożytność. Teraz zaczęło się od pincetów plus, W PRL było "chlebowe".Teraz coś moze się zacząć od reakcji na podwyżki masła. Albo i nie. Powtórka z PRL ,w części sprawowania szczególnej,kontroli nad społeczenstwem jest bardziej prawdopodobna.
~mieszkaniec 4-09-2017 12:37
W Jeleniej Górze jest takie obfite koryto że i PO i PIS i inne partie mają miejsce przy żłobie i mogą nachapać się do woli i dla kolesi wystarczy i dla paciotków ,stąd panuje zgoda każdy kradnie po równo
~Tosia 11 4-09-2017 12:41
Byli tam KODowcy ? Wiem , że grasowali podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
~No,ostatecznie,może być jutro 4-09-2017 12:50
Panie Kopeć, jak solidarność jest jedna wczoraj ,dziś ,jutro to ja chcę mieć taki ręczniczek jak ma piesek pana P.Dudy. Najlepiej na wczoraj. Jak nie można to na dziś. No , ostatecznie,może być jutro!
~pff 4-09-2017 12:59
Coś pisiaki cieniutko piszczą.Klasyczne nolajfy.W latach 80 chyba ja byłem jako gowniak aktywniejszy niż oni z Kopciem i Mrozem na czele. Nie doczytałem, by Kopec wspomniał nieżyjącegoz pierwszego szefa tutejszej S Pana Romka Niegosza,czy niedawno zmarlego Pana Nalichowskiego- pierwszego niekomunistycznego wojewodę .Byłem dzieciakiem, ale jakoś nie pamiętam z pamiętnego marszu w 89 z Montande'm i Nehrebecką żadnego ryja że zdjęć powyżej. Wałęsy nie obciąża niezbyt chwalebny epizod z początku lat 70, ale ten z lat 90 i wypromowania Kaczyńskich i zapewnienia im finansowania z RSW w ramach "wzmacniania pluralizmu" już owszem.Nawet chronienie liberalnej części aparatu PZPR nie okazało się tak zgubne. Oni się odnaleźli w nowych czasach,Kaczyńscy nie, a z nimi kilkanaście procent ciemnoty.
~ 4-09-2017 13:31
pff, sorry, ty jednak nie dasz sobie rady z Elementarzem Falskiej. Sorry, przeceniłem twoje możliwości. Może ty byłeś w latach 80 gowniak i ... nic się w tym " temacie " nie zmieniło ! " No, ostatecznie,może być jutro " zrób " zwrot " :) o 720 stopni , to wyjdzie na ciebie tj. na zero !
~ 4-09-2017 13:52
" No,ostatecznie,może być jutr " , jak chcesz mieć taki ręczniczek ...to zagraj w LOTTO, jak Bolesław Wałęsa, zawsze wygrasz i sobie kupisz. Dzisiaj albo jutro !
~unik 4-09-2017 13:58
Kopeć - wiecznie żywy. Niech żyje, niech żyje, niech żyje!!!!!!! Stanowisko Przewodniczącego powinno być dziedziczne, no chyba, że wcześniej taki funkcjonariusz zostanie członkiem PiS-u co zresztą widać po karierach byłych działaczy np. Śniadka.
~do 13:31 4-09-2017 14:59
O co Ci właściwie chodzi ? Udzielasz się pod każdym artykułem i zawsze nie na temat.
~ 4-09-2017 15:13
04-09-2017 14:59 r1.box3.network (176.*.233.1) Dokładnie o to co Tobie. Żeby wpisy" tych innych były na temat " i nie tylko wyładowaniem ich frustracji. No chyba, że pomyliłeś godziny wpisu i to było do: 12:59 | ~pff lub do : 12:50 | ~No,ostatecznie,może być jutro.
~pff 4-09-2017 16:10
Chryste.....ten tu ciągnie całodobowe dyżury, uszczęślìwiając swiat swoim bełkotem :D Tonący w kompleksach frustrat przypisujący własne przypadłości innym :D To ma w psychiatrii swoją nazwę: projekcja :D Mogę ci polecić kilku dobrych specjalistow :) Ale póki co,może napiszesz coś na temat ? Co sądzisz o panu Kopciu i jego drodze znad Odry w Karkonosze oraz jego opozycyjnej przeszłości polegającej jakoby na produkcji proc , o strażnikach miejskich jako trzonie regionu i twórcach jeleniogorskiej S , którzy gnili w więzieniach, a dziś się o nich zapomina.I o twórcy kariery Jarosława, wkrótce K., Lechu Wałęsie? O tym, że nie lubisz regularnie robiacego z ciebie kotlety mielone pff, wszyscy wiedzą. Niech poznają opinie na inne tematy.Znałeś w ogóle tych dobrych, dzielnych ludzi z S AD 80?
~ 4-09-2017 17:22
Nie dyżuruję, nie zdarzyło mi się, taj jak tobie, pisać chamskiego wpisu po pierwszej w nocy. Reaguję jedynie na twoje i jej chamskie zaczepki. Zaczepki frustratów, którzy przegrali i doskonale wiedzą, że powrót do tego , co było, jest coraz bardziej ….odległy. Prosiłem nie zaczepiaj, boś za cieniutenieńki. Piszesz tak okrutne bzdury, kiepściuteńką polszczyzną, której jakość ma " przykryć "masa EMOTIKONÓW ? A teraz, tak, znałem niejednego. Znałem idealistów, karierowiczów, którzy nie mogli się przebić w PZPR, członków PZPR „ delegowanych „ do Solidarności. Znałem też tych, którzy okazali się TW. Chcesz o Kopciu, twoja wola. A nie chcesz o Bolku, co to Totolotka ogrywał, jak kasy potrzebował . To może o Rafale Trzaskowskim, który bił się z ZOMO w wieku 9-10 lat ? A może śp. Jacek Taylor ?
~ 4-09-2017 17:57
pff, coś jeszcze o projekcji. Byłeś " łaskaw " napisać : " O tym, że nie lubisz regularnie robiacego z ciebie kotlety mielone pff, wszyscy wiedz ". Przypuszczam, że jest akurat odwrotnie, ale nawet ... Jeżeli ty robisz ze mnie kotlety mielone, to jednak ... jestem ... mięsem. A jak ja mam z g...wna , czyli z ciebie zrobić ...kotleta ?
~do vektrusia -prokarionta 4-09-2017 18:02
Aleś ty upi. Bardzo..upi.GONG.ZONK.łoj Dana, tak jak z kieleckiej wsi.Ponieważ publicznie przyznałeś się do braku jąder jak prokariont,to z lekka wspomnę o znanym dowcipie bez dokładnego przytaczania treści, bo ktoś moze powiedzieć,że seksistowski. W twojej glacy, tam gdzie mózg powinien być,panuje echo. Komorki twojego mózgu powinny być ,przynajmniej wg dowcipu,zgromadzone gdzie indziej. Ale prokarionta jąder nie ma!(zgorszonych odsyłam do Googli,celem znalezienia tłumaczenie hasła prokariota,prokarionta/. I to tłumaczy teraz dlaczego,ześ upi. Nawet nie wiesz kto stworzył najlepszy elementarz wszechczasów . Pewnie w googlach nie znajdziesz ..upcze, Powiem ci więc : Marian Falski. I nie wiadomo nic na ten temat,żeby płeć zmienił i stał się Marianną Falską. Ty jesteś Kopeć ?Nie, to spi
~pff 4-09-2017 18:09
Vectruś, coś ty od..bał z tym elementarzem :D :D :D :D :D :D :D :D :D Gong, oj dana ,dana :D:D :D: :D :D :D :D :D :D
~ 4-09-2017 18:44
Gratulacje dla jednej z twoich macic , tej , która ... pomyślała. Istotnie pomyliłem się. Ale jeszcze wbij tej macicy , no właśnie ... do głowy ??? , że zrobiłem z Mariana Falskiego , Wandę Falską . Mariannę to już zrobiła twoja macica. A ty jesteś ...wszyscy wiedzą , zwłaszcza sąsiedzi ... Już ci tłumaczyłem nudny, namolny prymitywie, że te Pińcet i iSkundlone oraz prokarionty, aż do " wyhaftowania ", to akurat najlepszy miernik twojej mikrej inteligencji. Inteligencji, o ile o czymś takim, jak inteligencja w twoim przypadku, można mówić.
~pff 4-09-2017 19:01
Vectruś tumanie, odsyłając cię do książek, miałem na myśli nieco bardziej zaawansowane pozycje d...lu :D I to jest właśnie projekcja małpi cycu :D Wkrecasz komuś nieznajomość czegoś, o czym sam nie masz pojęcia :D Leżysz i kwiczysz trollu, kolejny raz. Zakłamana,mała, podła, cuchnąca franca :D Jak robak, rozdeptany,a ciągle wierzga , niebywałe :D :D :D :D :D Coś twoi zrzeszeni koledzy z klubów gp trzymają ryje na kłódkę i nie masz klaki :D Nie dostali sms ów na dziś :D
~ 4-09-2017 19:33
pff, ty zawsze masz kloakę, boś żałosne guano.Więcej k...nie EMOTIKONÓW ! Buhahahahahahahaha , Oj dana , oj dana GONG , Powitaj się z rozumem !!!
~oks 4-09-2017 19:39
Kiedy Komisja Europejska sprawdzała, czy może rozpocząć wobec Polski procedurę badania praworządności, służby prawne Rady Europejskiej zgłosiły poważne zastrzeżenia. Między innymi takie, że komisja wychodzi w ten sposób poza swoje kompetencje. Po interwencji Zdrajcy Tuska zastrzeżenia te zostały wycofane i od tamtej pory procedura ta jest wobec Polski prowadzona. POtargowica sprzeda Polskę za ponowne dojście do koryta.
~Oh, VektruS 4-09-2017 20:14
gdybym dwie macice miała, tobym się obłowiła w tym zakłamanym Pincetowym i Skundlonym,Postkomuszym i Szujskim państwie. Ale niestety, nie mam. A wiesz ty prokarioncie,że nie ma niżej postawionego żywego istnienia,niż prokarionty ?Zatem już sinice wobec takiego prokarioty to już pany. A stułbia to ho,ho i jeszcze wiecej.Gdzie twoja inteligencja jak Wandy od Mariana nie odróżniasz...A kim ty jesteś to nie tylko sąsiedzi wiedzą, to wie cała okolica... I znają cię nie z dobrej strony ale z tej innej. Wiem to doskonale... Na nic przebranka i tak wyjdzie beatka z wora.Tak jak jej województwo. Ona też nie wie co mowi,ale mówi ha,ha, Gong,Zonk,Bąk, Swąd
~do : Oh, VektruS 4-09-2017 20:39
Z całej twojej " tfurczości "12-07-2017 11:45 | ~A co tam ! | *.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.123) to UWIELBIAM czytać to : A co tam ! Drzewiej PO mogła i społeczeństwo nic na to, teraz PiS może, bo dało pincet plus. Ale,ale kto daje i odbiera,ten sie w piekle poniewiera. Państwo z PiS wie doskonale,że :"Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy, całe miasto drży, A na rogu harmonia od południa gra. No to cyk, piwa moc, potem śpiew całą noc I dziewczyny, ale o tym raczej cicho , sza./.../ /.../W niebie źle, pić się chce, święty Piotr mówi: "nie", Ale Jerzy, stary kizior jednak urwał się. Z nimi siadł, z nimi jadł, z nimi pił za pan - brat, Po ojcowsku obejmował towarzyszki swe. Wtedy Archanioł B zrobił donos, że wie O wybrykach Jerzego tak jak mało kto./.../ W knajpie odbył się wiec, polityc
~do : do : Oh, VektruS 4-09-2017 20:46
cd. W knajpie odbył się wiec, polityczny miał gest, Jerzy znów ma poprzednie godności swe. Wtedy Archanioł B dostał w zęby niech wie, Że na świętych donosić nie opłaca. Kiedy następne odcinki tej " wiekopomnej "" epopei ". Czekamy !!!
~Oh,vektruś ! 4-09-2017 21:10
Czekamy ? Bez przesady ... Każdy ma internet i google... i nie każdy jest prokariontem. Poproś więc kogoś może ci pomoże ( w myśl DAMY RADĘ!). TA WIELKOPOMNA TWÓRCZOŚĆ TO NIE MOJA /NIESTETY /szukajcie a znajdziecie pod hasłem kabaret Dudek. Przesłanie dla ciebie to takie,że Archanioł B dostał w mordę ,niech wie,że nie donosi się !No przecież za darmo tu nie siedzisz. Przecież zbierasz kwity na nieprawomyślnych odbiorców jelonki. A ja mam w paltociku odłozony polistyren,żeby się na internowanie nie spóżnić jak pewnemu drobiowi się to zdarzyło A na willę zŻoliborza nikt z moich przodków należycie podłemu ustrojowi się nie przydał. Ja też nie...Może z politycznego zaangażowania ,teraz,matki,dziatkom coś skapnie,za jej prześladowanie !
~Vektrusiu, Dudka się 4-09-2017 21:13
nie czyta,lecz słucha !
~ 4-09-2017 21:25
zab 05, to ustalmy pewną rzecz. A co tam ! Drzewiej PO mogła i społeczeństwo nic na to, teraz PiS może, bo dało pincet plus. Ale,ale kto daje i odbiera,ten sie w piekle poniewiera. Państwo z PiS wie doskonale,że : / .../ To Dudek ? Dziewoński ? Przecież on tego nie napisał ! Nie był k...nem !!!
~Vektruś 4-09-2017 23:08
On nie był,ale ty ? Są przesłanki aby tak mniemać. Sądziłam,że chodzi ci o " W niebie jest żle..." A wpis nie pamiętam, bo nie muszę, dotyczył ,tego,ze chyba panny z dzieckieem nie dostaną,bo coś tam coś tam. I stąd ten utw or, mi się skojarzył,że Pincety i Skundleni się piekła nie boją, bo treść utwoeu sama mówi. Moje wpisy ocierają się o tematy artykułów. Twoje są z d..y. Ale co prokarionta może wiedzieć i co rozumieć. k...n wobec prokarionty to sam Bóg!
~pff 4-09-2017 23:09
Vectruś, odsapnij od jelonki, dziś już wystarczająco dałeś d..y gamoniu :D
~do : vektrusia 4-09-2017 23:14
Ciebie z MO zwolnili z powodu pierdl ca ? Idż do mikrozoo i porób tak jak rybki robią . Zaobserwujesz wpływ istoty wyższej nad prokariontem. Pouczające.DOBRANOC ! Też cię lubię ! Oj dana,dana, zonk,bąk,swąd !GONG.Loj !
~ 5-09-2017 7:08
Pincety i prokarionta - jest. Napisz jeszcze upierdliwy bezmózgowcu „ …szaj dziadu”. Masturbuj się tymi swoimi„ dowcipasami „ w każdym wpisie. Orgazm u ciebie, ja wreszcie „ zwrócę”, bo mi coś „ siadło” na żołądku. Bierz te swoje leki, nie oszukuj swojego psychiatry. On chce dla ciebie dobrze.
~ 5-09-2017 7:09
pff, nie podskakuj jełopie, boś cieniutenienieńki.
~pff 5-09-2017 10:30
Miłej lektury tekstów Dudka z Realu Madryt w podręczniku Falskiej obwisły flaku :D :D Zapętliłeś się głupi uju :D Przyjmij to do wiadomości:) Jak i to, że kobiety to grozni przeciwnicy.Twoja brzydka jak.listopadowa noc, cicha ,zamykana, zabiedzona żona nie jest najlepszym.przykładem, to raczej margines-wytwór takich mężów-s.synów jak.ty .Normę właśnie poznałes i zmieniła cię lepiej niż twój ojciec duchowy- pff. Tak smakuje życie tępy gnoju :)
~ 5-09-2017 10:59
pff, jednak jesteś większym d...lem, niż myślałem. Moja żona jest piękną kobietą. Ale co ty możesz wiedzieć o kobietach, jak dla ciebie piękny jest twój " mąż" ??? . ównem się urodziłeś, .ównem jesteś, .ównem z...hniesz. Gdybyś chociaż był czymś pożytecznym, czyli gnojem , inaczej - obornikiem !
~pff 5-09-2017 11:28
"Czytam Chopina, Mickiewicza gram, nie jestem cham, nie, nie, nie o nieeee, uuuuuuuu" , gong, oj dana dana :D Podpisano : vectruś - krezus, demon seksu, zdrój elokwencji i erudycji - czytał podręcznik Falskiej, zna skecze Jerzego Dudka, mąż pięknej żony , wymiary- 90/90/90 wzrost podobnie. Historia nie ma dla niego tajemnic, swoją wiedzę weryfikuje na bieżąco na YouTube i Wikipedia. Tam są jego prawdy objawione, gdy czegoś tam nie znajdzie, przyjmuje do wiadomości, że to nie istnieje , lub nigdy nie miało miejsca. Zdarza mu się korzystać z sjp.pl. To jego kolejny wodotrysk wiedzy :D Trzy proste stronki, a zastepują mu kilkadziesiąt lat edukacji, podróży, rozmów i setki przeczytanych książek. Trochę jak z onanistami. Złapie taki flaka w rękę, wali konia i ma seks. Jak ty vectruś wiedzę :)
~soclib 5-09-2017 11:41
Odczepił się odemnie teraz walczy z Wami ,widzę że zaczyna mieć fanów a zarazem więcej przeciwników. Może w wyborach będzie startował na radnego a może i posła.
~ 5-09-2017 11:52
pff, i jeszcze jedno matole pseudointeligencie. Z pełną premedytacją, już po raz drugi, napisałem z błędem : Pincety i prokarionta - jest. Nie reagujesz, bo w twoim gimnazjum tego nie uczyli i na " maturze " tego nie nie było ??? To popraw chociaż " zab 05" :" A wpis nie pamiętam, bo nie muszę" ,Może wpisu nie pamięta, tylko wPiS ???
~ 5-09-2017 11:59
soclibusiu , OD ciebie ? A kto ty ? Co za persona ??? Buhahahahaha :):):)
~ 5-09-2017 12:05
pff, JEŁOPIE, Jerzy Dudek to nie ten od kabaretu " Dudek " . W kabarecie Dudek to był Edward Dziewoński ! Jerzy Dudek, JEŁOPIE to bramkarz z " piłki kopanej ', JEŁOPIE !!!
~pff 5-09-2017 12:12
soclib-vectruś walczy głównie sam z sobą, każdy jego post to wymeczony, okupiony litrami vectrusiowego potu produkt. To zastraszony matoł, sprawdza dziesięć razy, co napisze, a i tak wszystko mu się p..doli :) Najbardziej żałosny jest, gdy pozostaje osamotniony, nie pod każdym artykułem uaktywniaja się trolle- aktywiści z klubów gp i ten p..rdoła sam się miota :D Gdy chce być bardzo fajny, nie wiem, jak wy, ale ja chwilami nie łapię , o co wtedy temu idiocie w ogóle chodzi, do czego nawiązuje i na jaki temat próbuje się produkować :D
~ 5-09-2017 12:37
pff, d...lu, twoje dobre samopoczucie skomentuję słowami Bronisława Wildsteina o Gaudenie, ongiś dyrektorze/ sic !!!/ Instytutu Książki : Bronisław Wildsteina o niejakim Gaudenie, cyt: Gaudena znam, być może jakąś książkę przeczytał, ale nie daje tego po sobie poznać".
~ 5-09-2017 12:45
pff, idioto, szkoda mi na ciebie jełopie czasu i energii, więc : pff, ciebie to mi tak naprawdę żal. Bo ty jesteś podobny do ...nikogo, bo nikim jesteś ! Pozujesz na intelektualistę, ale te twoje wydaliny publicystyczne są tak miałkie i żałosne, że szkoda słów, żeby nawet starać się na nie merytorycznie odpowiadać. Reaguję tylko na twoje ewidentne chamstwo, które usiłujesz przykryć kretyńskimi EMOTIKONAMI . KRETYŃSTWO twoje nie da się przykryć KRETYŃSKIMI EMOTIKONAMI ! One się tylko sumują i baaaaarzdzo i dokładnie określają twoje mizerniutkie możliwości, nazwijmy je eufemistycznie - intelektualnymi.
~ 5-09-2017 13:43
pff, po raz kolejny, wklejam ci , z zamierzonym błędem : KRETYŃSTWO twoje nie da się przykryć KRETYŃSKIMI EMOTIKONAMI ! Wiem, że nie wiesz, ale powinno być : . KRETYŃSTWA twojego nie da się przykryć KRETYŃSKIMI EMOTIKONAMI ! Ale skąd ty możesz wiedzieć ? Nie to gimnazjum ? A do : zab 05" , jak inspiracja do II odcinka Epopei o " panienkach bez pincet + : Hej siup, noga w nogę, … A co tam ! Drzewiej PO mogła i społeczeństwo nic na to, teraz PiS może, bo dało pincet plus. Ale,ale kto daje i odbiera,ten sie w piekle poniewiera. Państwo z PiS wie doskonale,że :"Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy, całe miasto drży…
~pff 5-09-2017 17:33
No właśnie. Na lepsze potwierdzenie moich słów liczyć nie mogłem :) Zapomniałem tylko o wklejkach :) Jedną masz z błędem, powinno być : "k...nSTWA TWOJEGO nie da się przykryć..etc" . Dopełniacz. Do książek gnoju, a potem do publicznej pisaniny ch..ju.
~pff 5-09-2017 17:34
If you know,what I mean ;D
~ 5-09-2017 18:57
pff : . ównem się urodziłeś, .ównem jesteś, .ównem z...hniesz. Gdybyś chociaż był czymś pożytecznym, czyli gnojem , inaczej - obornikiem !
~Remanent u Vektrusia 5-09-2017 19:29
d...lu-jest,idioto-obecne,jełopie -obecne!Kretyńskie emotikony- a jakże obecne!!!ówno,ównem, -jesteśmy !!!k...nie-zawsze obecne! Inne wymysły vektrusia : zawsze i wszędzie obecne!!!Vektrusiu -akariocie, nie należę do klubup...pów i Sodomitów.A wiesz,że kościólek uważa ,że to co zwykle z żoną teges ( nawet w fantazji ) to sodomia? A jak na ręcznym lecisz to jeszcze gorsza sodomia ?Ja o tym wiem, więc -kościólek tego nie zabrania- szklanka wody !Chodzi ci o pincet, tak mówią Pasożyty iSpołeczne niedojdy.
~ 5-09-2017 19:54
zab 05, jednak stułbia przy tobie, to intelektualistka ! Kończę, bo szkoda mi czasu na takich beznadziejnych grafomanów i idiotów, jak pff i zab 05. Hej siup, noga w nogę , Raz, dwa, trzy, całe miasto ... / z was/ ... rży !!!
~pff 5-09-2017 20:10
Vectruś, d...lu, mieszkam na wsi :D "Szko mi czasu" , yhy :D Jesteśmy treścią twojego g..nianego życia , poza nami nie masz nikogo :D Jakoś tak sobie to poukładałeś . Jakbyś nie miał komu przekazać w testamencie swoich zasyfiałych klitek, to ja wezmę :D Ale najpierw sprawdze, czy sięwyczyściłeś w providencie, czy gdzie to takie dziady załatwiają sobie kasę na święta i naprawy matiza :D
~Vektrusiu akarioto 5-09-2017 20:39
Miasto może i całe ,może i rży. Czy z nas ? Tak! z ciebie i z m.in.moich wpisow też. Skalkulowałam to i przewidziałam.(Dostaję kasę za to,że dużo komciów jest.Nabijasz mi kaskę. Jarzysz?) Bo i Solidarność taka. A tytuł art. chyba trafiony nie jest.No akariota może tylko w polu widzenia ma ( miał) stułbię ( podobna do twojej starej ?) i myśli,że cały świat to stubia, Stułbia wobec akarioty TO SAM BÓG !. Akariota-dla leniwych i bez transferu wyjaśnienie- to najniższa bezjądrzasta forma życia. Pff-yku apel do ciebie : zwróć mi uwagę,że pincet się nie pisze ! A ja tobie odpiszę,że się pisze. Pisze się wtedy gdy się chce wkur... Vektrusia. Na przyklad. Bo są też inne powody kiedy się pisze.A vektruś to jelonkowy akariota-obatel. Końcówek nie pipipi....sze.Klawiatura mu się jąjąją
~ 5-09-2017 21:15
Kończę, bo szkoda mi czasu na takich beznadziejnych grafomanów i idiotów, jak pff i zab 05.
~I hurrrrra 5-09-2017 21:35
I Gong,zonk, bąk swąd. Gong się rop walił. Akariota w odwrocie Wszelki duch ...
~ 6-09-2017 8:30
Idiotka w " natarciu ". Wszelki duch ...
~soclib 6-09-2017 11:27
Do vectrusia 82 ,,czy to nie o Tobie i twoich kolesiach wypowiada sie wasz ideolog? >>>https://oko.press/zybertowicz-ludzie-glupie-sa/
~ 6-09-2017 12:13
soclib, nie to o tobie i socliboPOdobnych !
~do pff 6-09-2017 20:44
pff ty jesteś d...lem
~do pff 6-09-2017 20:50
Kilka słów o pff . Pff ty ............ ............ ............ !!!! Pff pies cię ......... ty ............ !!!!!
~do pff 6-09-2017 21:05
Pff ty .......... ........ Mam pytanie ty .......... !! Od kiedy w zakladzie dla umyslowo chorych pozwalaja takim ........... wchodzic na strony intenetowe .?
~kum 11-09-2017 15:47
Alle jaja , a gdzie wszyscy komusci jeleniogórscy , co to należeli do Solidarnosci , a dzisiaj sie pochowali bo lewica już nie żyje i nie odżyje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Leśnicy posprzątali, sprawcy zapłacą

Boże Ciało w Bazylice Mniejszej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
723
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%