MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy – od jutra

Wiadomości: Region
Czwartek, 19 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mea
Fot. Organizator
XXI edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy pod hasłem „Życie bez bólu, Zdrowe Dzieci – Zdrowa Europa” odbędzie się w Zgorzelcu od 20 do 21 marca. Spotkanie na granicy polsko–niemieckiej gości z jedenastu krajów to możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu fizjoterapii i medycyny – informuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Jednym ze współorganizatorów obchodów jest jeleniogórski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Naukowcy przyjadą z całego świata. Podczas międzynarodowej konferencji zaprezentowana zostanie współczesna inżynieria biomedyczna, ortopedia i medycyna fizykalna.

- Będą to naukowe spotkania lekarzy, fizjoterapeutów, inżynierów, biologów, pedagogów, psychologów, pracowników pomocy społecznej oraz urzędników państwowych z różnych stron świata. Od dwóch lat w konferencji uczestniczą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podkreślamy tym fakt, że jest nas w tym okresie życia coraz więcej. Uczymy się, mamy potrzebę spotykania się, wymiany poglądów i doświadczeń - mówi Zbigniew Śliwiński, który jest dyrektorem Instytutu Fizjoterapii UJK w Kielcach oraz kierownikiem
Stacjonarnego Ośrodka Rehabilitacji WS Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

Każdy z uczestników będzie mógł zgodnie ze swoimi zainteresowaniami uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych i planowanych kursach, jak również spędzić czas z przyjaciółmi. Będzie szansa na nawiązanie nowych znajomości w przyjaznej atmosferze i zwiedzić interesujące miejsca tego przygranicznego rejonu Polski.

W programie m.in. występy artystyczne “Tworzenie muzyki rękami” chóru dla niesłyszących Westsaxon Akademii w Zwickau, Koncert Orkiestry Mandolinistów z udziałem trzech tenorów, spotkanie dolnośląskich seniorów „Żeby życie nie bolało”, zwiedzanie wystawy nowoczesnego sprzętu ortopedyczno – rehabilitacyjnego, a nawet wycieczka do Drezna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Spotkali się z Beatą Kempą

Utrudnienia w Witkowie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jerzy n. 19-03-2015 8:34
Ciekawe dla kogo ta impreza, kolejna okazja do darmowej wyżerki i wypitki. Moje inwalidztwo zaczęło się w roku 1976 i 31 maja będę mógł obchodzić swoje 39-lecie tego faktu. Dotąd NIKT nie interesował się moją sytuacją ani nie próbował mi jakoś pomóc. Sam walczę z różnymi przeciwnościami i skoro mowa o bólu, tym fizycznym to niech szlag trafi tych wszystkich "fachowców" od zwalczania tej najcięższej z dolegliwości, u których muszę, dosłownie, żebrać recepty na tabletki czy zastrzyki przeciwbólowe, od których rzekomo, mogę się uzależnić. - Po tylu latach cierpienia ? A nie chcę tego za darmo- na leki wydaję prawie połowę swoich dochodów. Chyba będę musiał szukać jakiegoś dilera, gdyż lekarze niezbyt chętnie przepisują środki przeciwbólowe, a o ile to robią to na symboliczne ilości...
~anonim777 19-03-2015 8:48
Zapraszam wszystkich organizatorów pod Castorame , Tesco i inne markety do kontroli KOPERT kto z nich korzysta .Firmy,pensjonty "inwalidzi"
~oczekiwanie 19-03-2015 18:00
Ja nie moge doczekać się na rehabilitację chociaz powinna sie odbyć kilka miesięcy temu tuz po operacji.Chyba będę kulec do końca zycia a w/w będa miec okazje do świętowania tez do konca zycia .To nie jest do pojęcia jak się traktuje ludzi. A Ameryka apeluje do nas NIE PRODUKUJCIE KALEK No i co????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nieczynne place zabaw

Sklepowy złodziej zatrzymany

Nietrzeźwa wjechała do rowu

PZN na kręgielni

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%