MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O wyższości rozsądku nad lenistwem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 8:58
Aktualizacja: 9:03
Autor: ZSPUiBS
Fot. archiwum Szkoły
W Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu odbył się finał „Olimpiady wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie pt. „Lenistwo nad rozsądkiem, czy rozsądek nad lenistwem?!”. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym z województwa dolnośląskiego.

Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik weterynarii oraz IV klasy Technikum w zawodzie technik leśnik. W wyniku rozgrywek II miejsce zajął Krzysztof Malik, a III - Jakub Połomski. Natalia Lipska i Martyna Wirzman otrzymały wyróżnienie. Uczniów do Olimpiady przygotowała mgr Jolanta Mozolewska-Zwatrzko.

Członkowie komisji konkursowej podkreślili bardzo wysoki poziom wiedzy jej uczestników. Konkurs miał na celu popularyzowanie znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych; kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrej praktyki rolniczej, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie; szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników; promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów i promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej, a w szczególności o BHP w rolnictwie.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali nauczycielom za przygotowanie uczniów do olimpiady na tak wysokim poziomie, a uczniom za wzięcie w niej udziału.

Organizatorem finału oraz fundatorem nagród był Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inauguracja senatora

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Przed nami finał WOŚP

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 8-12-2015 0:03
A u nas w ogóle jest rolnictwo, czy tylko biorą dopłaty z Uni ?????????????????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

Mauzoleum w ruinie

Karetki dla pogotowia

Gospodarny "Ekonom"

Bosskie kobiety

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
382
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%