MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

O wschodnich Karkonoszach, Duchu Gór i mieście w Kowarach

Wiadomości: Region
Czwartek, 20 czerwca 2013, 6:46
Aktualizacja: 6:49
Autor: Mea
Fot. Organizator
Cykl prezentacji multimedialnych o wschodnich Karkonoszach i Kowarach, które poprowadzi Grzegorz Schmidt, rozpocznie się 21 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Tradycji i Integracji przy ul. 1 Maja w Kowarach. Wstęp jest wolny.

Pierwsza prelekcja nosi tytuł "Przyroda ożywiona i nieożywiona wschodnich Karkonoszy". Kolejna – „Śladami przeszłości, czyli ruiny, zamki i pałace po obu stronach granicy” odbędzie się 19 lipca również o godz. 18.00 w Pałacu Smyrna przy ul. Ogrodowej 21. Trzecie spotkanie „Szlakami dawnych linii kolejowych i co można było zobaczyć w pociągu we wschodnich Karkonoszach” zaplanowano na 2 sierpnia o tej samej godzinie co poprzednie, tym razem w CUMiPZ Przedwiośnie przy ul. Górniczej 22. Natomiast 9 sierpnia też o godz. 18.00 w Domu Kata przy ul. Zamkowej 4 będzie spotkanie: „Historia dwóch małych ojczyzn pogranicza polsko-czeskiego na przykładzie Kowar i Trutnowa”.

Kowarskie prelekcje są jednym z działań projektu pn. "Rodzinne Wędrówki Ducha Gór" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

- Koszt projektu to ponad 14 tys. euro. Realizujemy go razem z ośmioma gminami czeskimi ze Związku Gmin Wschodnich Karkonoszy. Oprócz prelekcji będą organizowane również spacery turystyczne i rodzinne grillowanie. Wydamy też płytę w języku polskim i czeskim o „Królestwie Ducha Gór”. Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Kowar oraz turystów do poznania historii naszego miasta i wschodnich Karkonoszy – poinformowała Marta Weinke z Biura Promocji Urzędu Gminy Kowary.

- Jest to kontynuacja projektu z ubiegłego roku „Królestwo Ducha Gór”, podczas którego turyści mogli w specjalnych karkonoskich paszportach zbierać pieczątki z różnych punktów zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej, by wygrać atrakcyjne nagrody – dodała.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Przetarg na kolejną stację

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Jan Sopata na emeryturze

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
612
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%