MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„O wielkanocne jajo” u noblisty

Wiadomości: REGION
Środa, 8 kwietnia 2009, 15:34
Aktualizacja: 15:35
Autor: Angela
Fot. G. Gałuszka
Grupa dzieci ze szkół podstawowych nr 8 i 11 oraz placówek specjalnych z Jeleniej Góry wzięła udział w corocznej imprezie „O wielkanocne jajo” organizowanej w Muzeum Miejskim "Dom Gerharta Hauptmanna" w Jagniątkowie.

Tegoroczna impreza „O wielkanocne jajo”, podczas której uczniowie zaproszonych szkół różnymi technikami wykonywali pisanki, w tym roku zbiegła się ze spotkaniem z autorką książek dla dzieci i przewodników po Karkonoszach, Marią Nienartowicz.

Dzieci rozpoczęły spotkanie od malowania jajek. Nagrodzono wszystkich. Wielkanocne jajka zostały zawieszone na drzewku i trafiły na wystawę. Nagrodą rzeczową dla uczestników spotkania był ilustrowany przewodnik, który wręczyła dzieciom sama autorka, Maria Nienartowicz.

– To było wyjątkowe przeżycie – cieszy się Maria Nienartowicz, która mimo złamanej ręki przyjechała do Jagniątkowa. – Dzieci mówiły, że dla nich był to dzień jak z bajki. Dla mnie niesamowitym przeżyciem była radość tych uczniów.

„Wielkanocne jaja” wykonane rękami gości, którzy w miniony poniedziałek odwiedzili "Dom Gerharta Hauptmanna", można oglądać do końca Wielkanocy

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Usłyszał zarzut zabójstwa

Wystartowała gra miejska

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 8-04-2009 19:24
*Milutkie Kurczaczki Jelonkowe...dajecie nam tyle radosci,ta Wasza szczera fantazja.
~JoJo 8-04-2009 22:21
Trochę to dziwne ale w informatorze muzeum impreza figurowała jako zamknięta.Po co o niej informować skoro nie można było na nią wejść.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Przystani Twórczej o Dolinie Pałaców i Ogrodów

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

W setne urodziny Tomaszewskiego

Cieplice pod selfie

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
468
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%